"Укрзалізниця" оскаржила рішення суду, яке може призвести до зупинки залізниці

13.08.2024 16:14 | Економічна правда

У разі скасування наказів про зміну тарифів на вантажні перевезення, Укрзалізниця отримає 48-67 млрд грн збитків.
За таких умов перевізник взагалі не зможе здійснювати будь-які перевезення.
Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці".
Укрзалізниця та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури подали апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції щодо скасування наказу про індексацію тарифів на вантажні перевезення із січня 2022 року.
Так, у разі скасування наказів про зміну тарифів на вантажні перевезення, "Укрзалізниця" на фоні зростання вартості енергоресурсів та збільшення частки перевезень збиткових вантажів у 2024-2025 роках отримає 48-67 млрд грн збитків.

За таких умов перевізник взагалі не зможе здійснювати операційну діяльність, виконувати свої грошові зобов"язання, виплачувати заробітну плату працівникам та здійснювати будь-які перевезення.
"Вважаємо таке рішення суду безпідставним, таким, що суперечить принципам розподілу владних повноважень, загрожує економіці та обороноздатності країни.
Зміна тарифів на вантажні залізничні перевезення відноситься виключно до компетенції Мінінфраструктури, а не суду", - зазначають в повідомленні.
Товариство вважає таке рішення безпідставним та необґрунтованим, адже суд під час розгляду справи вийшов за межі своїх повноважень та оцінював доцільність зміни вартості тарифів, а не відповідність такого рішення органу державної влади актам вищої юридичної сили, дотримання процедури його розгляду, ухвалення та набрання чинності.
Наказ прийнято Мінінфраструктури в межах законодавчо-встановлених повноважень, з дотримання усіх визначених процедур, зокрема, його було узгоджено з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Державною регуляторною службою та зареєстровано Міністерством юстиції.
"Такими діями приватні компанії, що входять до великої промислової групи, за допомогою судів намагається знизити тарифи до рівня 2019 року, що може призвести до банкрутства та зупинення діяльності Укрзалізниці, спричинити катастрофічні наслідки та завдати нищівного удару по обороноздатності та економіці України", - додають в повідомленні.
Нагадаємо:
За 6 місяців 2024 року компанія на 10% зменшила у порівнянні з 2022-2023 роками витрати електроенергії та дизпального при здійсненні перевезень.
Київський окружний адмінсуд визнав нечинним наказ Міністерства інфраструктури від 2021 року "Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов"язані з ними послуги".


Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish run, green gain
Stocks rise, wealth accumulates
Hopeful investors

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 18 серпня
11:35 - московіяни поцілили у розподільчий центр, який обслуговує магазини EVA
11:20 - Резервне живлення тепло- та водопостачання: бракує ще 296 МВт
11:20 - СБУ розслідує кібератаку на АРМА на тлі конкурсу за активи Моршинської
10:58 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:50 - Влада Ірану боїться нових протестів через економічний тиск США – Reuters
10:36 - Акціонери Unex Bank планують інвестувати в Банк 250 млн грн
10:27 - Олексій Семенюк: Україна увійшла до світової системи фінансової довіри
10:20 - Без електропостачання – частина споживачів у шести областях
09:50 - На заклик Путіна бізнес перерахував до казни московія сотні мільярдів рублів
09:40 - Нафта відреагувала зрив переговорів США та Ірану
09:05 - Грецький танкер з російською нафтою зазнав атаки в Чорному морі – Bloomberg
08:30 - Навіщо бізнесам різноманітні команди
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.08.2026
06:00 - "Виховати нових Шевченків і Довбиків": як працюють дитячі футбольні академії
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 серпня: 13 атак по Нафтогазу за тиждень, нова хвиля дефіциту пального в московія
19:50 - Київ виконав майже половину плану підготовки до зими
19:40 - Іран пригрозив військовою атакою в Ормузі через провал переговорів зі США
19:10 - Кремль хоче забрати бізнес одного з найбільших виробників їжі у світі
18:45 - На тлі боргу аптекам Кабмін перекинув 2,5 мільярда на "Доступні ліки"
18:10 - Біля узбережжя Африки зробили нове нафтове відкриття
17:30 - Битва між московія та Україною в Чорному морі змушує Індію відмовлятися від соняшникової олії
17:00 - Компанія Трампа заробляє на китайських ШІ-моделях із чорних списків США – Reuters
16:44 - "Прапор Незалежності": Акордбанк підтримав проєкт, що повертає історію заради майбутнього
16:30 - Що показала вступна кампанія 2026 року і кого потребуватиме Україна у 2036 році?
16:30 - На місці книжкового ринку на Почайній планували ТРЦ. Що тепер там буде?
16:27 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
16:26 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
16:23 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році


Більше новин