Російські банки борються за юань, оскільки дефіцит ліквідності подвоюється
13.08 18:15 | Економічна правдаРосійські фірми через дефіцит юанів заповнюють прогалину дорогими свопами центрального банку.
Про це повідомляє Bloomberg.
Юанева ліквідність в московії вичерпується, компанії все частіше вдаються до використання юаневих свопів з Банком московії - операцій, які раніше розглядалися як дорогий крайній засіб.
Середньоденний обсяг юанів, запозичених через свопи, підскочив до 20 млрд юанів (2,8 млрд дол) у серпні порівняно з 10 млрд юанів у червні.
На тлі дружби між Москвою і Пекіном близько 240 млрд дол імпорту та експорту зараз майже повністю оцінюються в юанях.
Але з"являється все більше свідчень того, що китайські банки бояться бути покараними за непряме фінансування російської військової машини в рамках останніх, розширених санкцій США, оголошених у червні.
Платіжні питання були головними на порядку денному під час зустрічі президента московії Володимира Путіна з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.
Російські фірми все частіше здійснюють платежі через колишні радянські республіки, такі як Казахстан, а експортери можуть залишати більшу частину своїх доходів за межами московії після того, як були послаблені правила обов"язкової репатріації.
Коли ставки за кредитами в юанях "овернайт" перевищили 20%, Банк московії втричі збільшив максимальний обсяг, дозволений для юаневих свопів, до 30 мільярдів юанів.
Хоча це і знизило вартість фінансування в китайській валюті, ставки значно вищі, ніж до запровадження червневих санкцій.
Нагадаємо:
московія та Китай з осені можуть перейти на бартер у взаємній торгівлі через проблеми з банківськими платежами через західні санкції.
Прямі платежі в юанях все частіше заморожуються або затримуються після того, як у червні США розширили критерії запровадження санкцій.
Російським компаніям стало важко проводити транскордонні платежі у китайській валюті.