НАБУ та САП завершили слідство щодо нардепа Дубневича у справі про розкрадання 2,1 млрд на газі

13.08.2024 19:00 | Економічна правда

НАБУ НАБУ та САП завершили розслідування щодо чинного нардепа у справі про незаконне заволодіння природним газом та незаконній реалізації його на суму 2,1 мільярда.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За інформацією ЕП, слідство завершено щодо нардепа Ярослава Дубневича від депутатської групи "За майбутнє".
Він є шостим підозрюваним у межах цієї справи.
"Як встановило слідство, підконтрольні нардепу підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу для виробництва тепла для населення (впродовж 2013-2017 років - ЕП).
З метою здешевлення опалення для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими за ринкові", - йдеться у повідомленні.
Після заволодіння газом, підприємства пустили його на виробництво електроенергії, яку надалі реалізували за ринковою ціною.
Як повідомляють, унаслідок злочинних дій прибутковість виробництва електроенергії Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100% (проти 3-5%, закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг на підставі поданих вказаними ТЕЦ документів та обґрунтувань).
Надалі нардеп легалізовував отримані надприбутки через ТОВ та компаній-нерезидентів, зокрема зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах, які пізніше потрапляли до України як інвестиції у Львівську область.
facebook.com/ForFutureUA Народний депутат Дубневич також є обвинуваченим у справі НАБУ і САП щодо заволодіння 93 млн грн "Укрзалізниці".
У НАБУ зазначають, що Справа Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ є однією з найскладніших справ у сфері економіки в історії НАБУ і САП.
Загальний обсяг матеріалів слідства перевищує 350 томів. До 9 іноземних юрисдикцій, серед яких Швейцарська Конфедерація, Сполучені Штати Америки, Республіка Кіпр, Латвійська Республіка, Словацька Республіка, Канада, Республіка Маршаллові Острови, надіслано 17 запитів про міжнародно-правову допомогу, а відповідь на деякі з них довелося чекати до двох років.

Крім того, завдяки співпраці з іноземними колегами однієї з країн Європи вдалося відстежити та накласти арешт на кошти у розмірі 2,3 млн євро, які вніс на рахунок один із членів сім"ї народного депутата.
Читайте також: Поїзд зрушив.
Як Дубневич став першим доторканним депутатом нової Ради

Нагадаємо:
НАБУ і САП у жовтні 2023 року повідомили народному депутату України про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.

Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші течуть рікою,
На фінансовому ринку,
Інвестуй розумно.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору
19:28 - Вартість SpaceX перевищила 2 трильйони доларів на тлі рекордного IPO
19:00 - Рекордне зростання цін на золото сповільнюється
18:32 - Приватні медзаклади вимагають рівних умов для усіх учасників Програми медичних гарантій
18:30 - В Україні стрімко подешевшала черешня: скільки коштує
18:15 - Міністр енергетики США заявив, що вже половину перевезень через Ормуз відновлено
18:00 - Посилення спроможності ЦГР та чіткий розподіл ролей в протимінній діяльності: уряд ухвалив відповідну постанову
17:45 - "Укрпошта" оцінила збитки від удару московія по харківському хабу
17:36 - Нові виплати військовим: коштів у бюджеті не передбачено. Як їх профінансують?
17:15 - У Facebook та Instagram стався збій
17:00 - В Ужгороді відбулося засідання Голів делегацій Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
17:00 - МВФ дозволив відкласти проблемний закон про оподаткування посилок – ЗМІ
16:45 - Пропонується унормувати вимоги до захисту приміщень небанківських установ
16:43 - ФГВФО перерахував до держбюджету 5,3 мільярда гривень
16:30 - Портрет майбутнього управителя "Моршинської"
16:25 - Нацбанк показав офіційний курс валют на понеділок: долар падає
16:08 - Нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом" присвячені Миколаївській та Одеській областям
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЮРІВ 55» (Київська обл., Бучанський р-н., с. Юрів, вул. Київська, 258)
16:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МГ НЕРУХОМІСТЬ» (Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів, вул. Т.Шевченка, буд.317-У)
16:00 - Подальша реалізація Ukraine Investment Framework та підтримка відновлення України: підсумки засідання Керівної Ради
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Вонсович Олександр Миколайович (Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н, с Довжок, вул. Козацький шлях, 18б)
16:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СПРАТ «МОЇВСЬКЕ» (Вінницька обл., Могилів-Подільський район, село Борівка, вулиця Перемоги, 26 Д, 26 І)
15:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ АПК «РОЗКІШНА» (Кіровоградська обл., Голованівський р-н, Голованівська ТГ, с-ще Голованівськ, вул. Соборна, 124)


Більше новин