МКІП: Офіс Генпрокурора передав Національному музею історії України срібні злитки римського періоду, які вдалося врятувати від нелегального продажу

13.08.2024 18:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

13 серпня Офіс Генпрокурора спільно з Нацполіцією передали Національному музею історії України унікальний скарб із трьох срібних римських злитків, які були врятовані від нелегального продажу та повернуті державі. Скарб виявили на території Хустського району Закарпаття.
Місцевий мешканець намагався продати один зі злитків через інтернет-майданчик.
Цей факт був виявлений співробітником Національного музею історії України, який повідомив про злочин органи прокуратури.
Правоохоронцям вдалося запобігти спробі продажу срібного злитка, під час обшуку вдома у продавця виявили ще два аналогічні предмети. Т.
в.
о.
міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв подякував працівникам музею та правоохоронцям, завдяки професіоналізму та пильності яких вдалося врятувати артефакти. «Ми мусимо робити усе необхідне, щоб зберегти весь наш великий культурний та історичний спадок для наступних поколінь», – наголосив він. Ростислав Карандєєв також звернув увагу на те, що, окрім захисту від розграбування, основним є завдання збереження та безпечного зберігання культурних цінностей: “Сьогодні МКІП вирішує низку важливих завдань, одне з найбільш пріоритетних — це створення національного депозитарію, місця, де ми могли б якісно та надійно зберігати всі евакуйовані культурні цінності.
Для його будівництва та облаштування ми плануємо залучити міжнародні кошти”. У межах слідства була призначена експертиза артефактів, до проведення якої залучили судових експертів Державного НДЕКЦ МВС України та фахівців Національного музею історії України.
Дослідження підтвердили, що вилучені предмети археології належать до культурних цінностей, які мають історичне, наукове та художнє значення. Експертам також вдалося встановити період, яким датовано оригінальні римські срібні зливки — це 306-337 рр.
Кожен з них важить по 342 г, а вартість усіх становить майже 3,5 млн гривень. Генеральний прокурор України Андрій Костін зазначив, що злочини щодо культурної сфери є ганебними і прирівнюються до інших видів правопорушень.
Він також підкреслив важливість тісної співпраці з науковцями та митцями для їх розкриття. “Унікальними злитки робить не вартість, а те, що у Європі сьогодні знайдено лише декілька схожих артефактів.
Унікальне й те, що ці злитки знайдено в Україні, на Закарпатті.
Хочу подякувати колегам з Національного музею за пильність і відданість своїй справі.
Дякую колегам Національної поліції за оперативність та співпрацю.
І дякую усім, хто зберігає наші історико-культурні цінності, особливо зараз, під час війни”, — додав Андрій Костін. Своєю чергою генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук розповів, що близько двох років при музеї існує сектор, який також займається відслідковуванням незаконного обігу скарбів культурної спадщини. Символічно, що передача артефактів відбулася напередодні Дня археолога – професійного свята тих, хто перетворив пошук і дослідження матеріальних цінностей минулого у справу життя.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crashing market falls,
Fortunes lost in a moment,
Greed punished swiftly.

- Fin.Org.UA

Новини

19:48 - Зеленський доручив скасувати платіжки для тих, у кого не було тепла
19:37 - У Києві на місяць перекриють рух Південним мостом у зв’язку з ремонтом
19:20 - 31 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:00 - Дефіцит бюджету Канади зріс до 19 млрд доларів
18:36 - Графіки відключень: у Yasno відповіли на найпоширеніші запитання
18:15 - За 2025 рік обсяги касових оборотів банків зросли – НБУ
18:10 - Куба відреагувала на погрози Трампа ізолювати острів від нафти
18:02 - Денис Шмигаль: Маємо посилити соціальний захист енергетиків, які працюють у надскладних умовах
17:45 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на АТ "МІБ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:40 - Уряд спростив імпорт акумуляторів – потрібні для критичної інфраструктури
17:35 - Європейський інвестбанк перерозподілить кошти на українську енергетику – Кулеба
17:15 - Трамп судитиметься з податковою та Мінфіном США
17:11 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 2 лютого
17:00 - Генератори для багатоповерхівок за програмою "СвітлоДім": стартував прийом заявок
16:58 - Україна закликала призупинити членство рф в Раді керуючих МАГАТЕ, – Денис Шмигаль
16:35 - Київ отримав першу партію генераторів від Варшави: їх вже розвозять по місту
16:33 - НКЦПФР та НБУ узгодили кроки щодо розвитку ринків капіталу: підсумки зустрічі
16:30 - Чому мерзне дизпальне?
16:18 - У Києві на Троєщині 6 магазинів "АТБ" тимчасово працюватимуть цілодобово
16:17 - Бізнесу покращили умови страхування від воєнних ризиків: що змінилося
16:12 - Трамп номінував свого кандидата на голову центрального банку США
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.02.2026
15:59 - Україна закликала призупинити членство московія в МАГАТЕ
15:53 - Деякі особливості подання податкових декларацій з податку на прибуток підприємств юридичною особою – платником єдиного податку четвертої групи
15:52 - Про відповідальність СГ за незабезпечення можливості здійснення безготівкових розрахунків
15:52 - Програма "єКнига": українці витратили на книги 140 мільйонів гривень
15:50 - Звірка даних щодо плати за землю фізичними особами
15:48 - Граничні строки реєстрації ПН та РК в ЄРПН під час воєнного стану
15:47 - Основні обов’язки платника податків за ПКУ
15:45 - Дії користувача хмарного підпису при зміні смартфону


Більше новин