В Україні почали навчати протимінній діяльності постраждалих від вибухонебезпечних предметів

12.08.2024 16:20 | Міністерство економіки України

В Україні розпочали проєкт з навчання протимінній діяльності людей, які постраждали від вибухонебезпечних предметів. 12 учасників пройдуть навчання з використання безпілотних літальних апаратів та аналізу зображень для цілей гуманітарної протимінної діяльності. Більшість учасників є ветеранами російсько-української війни. Проєкт реалізується Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні за участі Міністерства економіки України та Державного центру зайнятості. Фінансову підтримку здійснює уряд Нідерландів.
Мета проєкту -–  розширити можливості працевлаштування для людей з інвалідністю та сприяти гуманітарному розмінуванню в Україні за допомогою інноваційних технологій, де вкрай важлива залученість висококваліфікованих фахівців.
«Зараз технології в протимінній діяльності дуже активно розвиваються. На основі аналізу супутникових зображень можливо порахувати збитки, яких зазнали ті чи інші території внаслідок обстрілів та мінування. А за допомогою безпілотників та нейромереж можна знаходити до 70% вибухонебезпечних предметів. Але роль людини залишається ключовою. І нам потрібні фахівці, які зможуть керувати БПЛА для обстеження територій та аналізуватимуть аерофотознімки. Для мене вкрай важливо, що участь у програмі беруть люди, які самі постраждали від вибухонебезпечних предметів і тепер зможуть долучитися до очищення наших громад від мін та інших ВНП», – сказав заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.  
Під час навчальної програми, яка триватиме три тижні, учасники отримають теоретичні знання, дізнаються про різні аспекти експлуатації БПЛА та збору й аналізу даних. Також в планах виїзди для ознайомлення із використанням БПЛА для проведення нетехнічного та технічного обстеження за участі найбільшого міжнародного оператора протимінної діяльності HALO Trust та навчання із розпізнавання вибухонебезпечних предметів на базі Житомирської академії поліції. Здобуті знання дадуть змогу  учасникам добре підготуватися до ефективної роботи у сфері протимінної діяльності.
«Нідерланди пишаються тим, що підтримують цю цінну ініціативу. Розширюючи можливості людей з інвалідністю за допомогою спеціалізованого навчання з технології БПЛА, ми не лише покращуємо їхні перспективи працевлаштування, але й робимо свій внесок у важливе завдання з розмінування в Україні. Навички та можливості, отримані під час навчання, мають вирішальне значення для відновлення життя людей та громад», – сказав Посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут.
Проєкт реалізується у тісній співпраці з національними та міжнародними партнерами з протимінної діяльності, що забезпечить відповідність навчальної програми найкращим практикам і галузевим стандартам.
«Залучаючи людей з інвалідністю до протимінної діяльності, ми не лише надаємо їм цінні навички, але й зміцнюємо загальний потенціал сфери протимінної діяльності в Україні. Ми вдячні уряду Нідерландів за підтримку і партнерство у цій справі», – зазначив Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
Нагадаємо, що питання гуманітарного розмінування координує Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks and bonds are sold
In primary market
New securities

- Fin.Org.UA

Новини

15:00 - Розробник Claude прогнозує до $200 мільярдів виручки у 2028 році перед IPO
14:01 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання на понад 1,8 млн євро від ЄС, Данії, Великої Британії та Німеччини
14:00 - Країна без виходу до моря почала топити кораблі, щоб врятувати свою АЕС
13:00 - США поставлять десятки країн перед вибором між своїм і китайським ШІ – Reuters
11:55 - У Приватбанку виникли проблеми в роботі кількох сервісів
11:10 - В Ормузькій протоці атакували танкер ОАЕ
10:10 - Трамп заявив, що планує оголосити Ормузьку протоку територією США
08:50 - Робити сир, щоб долати стереотипи. Як на Київщині працює найбільша козина ферма України
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:37 - У Польщі звільнили директора CEO Club Ukraine
20:25 - Україна ввела санкції проти 13 суден і 28 компаній за незаконне вивезення зерна
20:00 - Новини 14 серпня: залізничникам підвищать зарплати, дефіцит продуктів заперечили
19:50 - Денис Шмигаль відвідав ключові енергетичні об’єкти Сумщини
19:45 - В Ормузькій протоці зафіксували розлив нафти розміром у 40 тисяч футбольних полів
18:50 - У чотирьох країнах Центральної Азії стався одночасний блекаут
18:25 - Низка російських регіонів знову ввела обмеження на відпуск пального
18:00 - До двох платіжних установ застосовано заходи впливу
17:50 - Київстар відключає 3G у трьох областях
17:20 - Wildberries та інші маркетплейси просять в уряду московія сотні мільярдів рублів допомоги
17:19 - Денис Шмигаль на Сумщині провів нараду щодо підготовки регіону до осінньо-зимового періоду
17:00 - До платіжної установи застосовано захід впливу
16:56 - Андрій Хоркавий: "Без боротьби з нелегалами стандарти безпеки ЄС на дорогах не запрацюють"
16:45 - Головний чорноморський покупець нафти з російських портів скоротив імпорт через удари
16:28 - Митниця використовуватиме планшети з централізованим керуванням
16:25 - Нацбанк показав, яким буде курс валют після вихідних
16:00 - Прибутки німецьких концернів зросли, але переважно за кордоном – ЗМІ
15:55 - Пентагон уклав угоди з Boeing та RTX щоб збільшити виробництво ракет для ППО
15:39 - Комісія запрошує фахівців, які готові ухвалювати складні рішення для ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.08.2026


Більше новин