«Охорона та моніторинг нерухомої спадщини в Україні»: в Києві відбувся сертифікований ЮНЕСКО тренінг

12.08.2024 16:03 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Протягом 6-9 серпня в Києві відбувся сертифікований ЮНЕСКО тренінг для спеціалізованого військового, цивільного персоналу та працівників системи правосуддя з питань захисту та моніторингу культурних цінностей в Україні в рамках Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту та двох протоколів до неї (1954 та 1999). Тренінг розроблено та організовано ЮНЕСКО у тісній співпраці з призначеними координаторами від Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства оборони та Офісу Генерального прокурора України. «Війна в Україні – це війна не за територію, це війна з боку нашого ворога – рф, проти української ідентичності, історії, свідомості, проти всього українського.
Об’єднання наших зусиль дасть можливість не тільки посилити загальну протидію ворогу у виконанні поточних завдань, але й сформувати ту базу, яка буде працювати на майбутнє.
Коли ми здобудемо перемогу, тоді відкриються можливості для відновлення культурної спадщини, а також щодо належної судової оцінки тих дій, які сьогодні вчиняє російська федерація», – сказав т.
в.
о.
Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. Під час тренінгу учасники долучилися до технічних модулів, практичних вправ і навчання на основі сценаріїв під керівництвом експертів.
Основна увага була зосереджена на конкретних завданнях, які кожна організація виконує для захисту культурних цінностей, а також на критичній важливості міжгалузевої співпраці. «Дуже важливо, що сьогодні присутні всі сторони, які імплементують Гаазьку конвенцію 1954 року про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту та два протоколи до неї.
Я впевнений, що справедливість стосовно руйнування культурної спадщини можлива лише тоді, коли залучені всі партнери», – наголосив Генеральний прокурор України Андрій Костін. Третій і четвертий дні тренінгу були присвячені практичним заняттям у співпраці з Музеєм книги і друкарства України в Києві та Центральним будинком культури в Ірпіні.
Учасники практикували оцінювання шкоди, завданої культурній спадщині за Міжнародною формою ЮНЕСКО-ICCROM та єдиною методологією.
Вони також визначили заходи першої допомоги та провели вправи з евакуації, тісно співпрацюючи з персоналом музею, щоб змоделювати реальні сценарії. «Об’єднання працівників культури, системи правосуддя та військових дуже важливо для досягнення нашої спільної мети – збереження культурної спадщини України.
Ця співпраця стає більш ефективною, коли як цивільні працівники, так і військовослужбовці проходять підготовку у питаннях захисту культурної спадщини, засновану на міжнародному праві», – зазначила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі. Учасники поглибили своє розуміння міжнародно-правових зобов’язань згідно з нормативними документами ЮНЕСКО, зокрема положень Гаазької конвенції 1954 року та двох протоколів до неї (1954 та 1999 років), а також Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, що регулює захист культурних цінностей від незаконного обігу. Нагадаємо, що за інформацією МКІП внаслідок збройної агресії рф в Україні пошкоджено понад 1090 об’єктів культурної спадщини.
Зруйновано повністю майже 20%.
Страждають об’єкти як національного значення – 121, так і місцевого – 892, а також щойно виявлені – 83.
Крім того, станом на сьогодні постраждало понад 2024 об’єкти культурної інфраструктури.
З них – 334 знищені.

Додати коментар

Користувач:
email:





IMF and World Bank
Acting for global finance
Amidst controversy

- Fin.Org.UA

Новини

12:45 - У Києві суд зобов’язав прибрати велику автостоянку по вулиці Бальзака
12:35 - Судно під прапором Панами зазнало пошкоджень внаслідок атаки московія
12:30 - Як будується стійкість: уроки бізнесу
12:15 - Індія має альтернативу нафті московія, яка знову під санкціями США – ЗМІ
12:11 - "Брак кадрів" оновив рекорд в опитуванні ІЕД менеджерів промислових підприємств
12:00 - НПЗ Китаю занепадають через війну в Ірані, мають найнижчі обсяги з 2022 року – ЗМІ
11:45 - Ворожі БпЛА атакували два судна на шляху до портів Великої Одеси
11:40 - У Києві оновили таблички паркування після зміни тарифів: скільки це коштувало місту
11:32 - "Укрпошта" завершила чотири місяці року з прибутком
11:21 - московія атакувала об’єкти "Нафтогазу" на Дніпропетровщині: є травмовані, знищено АЗС
10:55 - НАКАЗ Мінекономіки від 14 травня 2026 року № 5889 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
10:53 - Помер нардеп і колишній міністр економічного розвитку Кубів
10:50 - Американці переплатили 41,5 млрд доларів за пальне через війну в Ірані
10:41 - Наслідки атак московія на енергетику: нові знеструмлення, двоє енергетиків отримали поранення
10:29 - Які обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи, що підтверджують витрати ФОП на загальній системі оподаткування?
10:28 - Чи існує обмеження програмного забезпечення по кількості рядків у таблиці даних платника податку на додану вартість?
10:26 - Договір про спільну діяльність без створення юридичної особи: в який термін уповноважена особа подає заяву за ф. № 1-ОПП для взяття на облік?
10:25 - Юридична особа набула права власності на земельну ділянку із земель державної або комунальної власності: з якої дати необхідно сплачувати земельний податок?
10:23 - Реєстрація ПРРО: послідовність дій СГ
10:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:22 - Чи переноситься термін подання звіту про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?
10:21 - "Укрзалізниця" коригує рух поїздів після масованого обстрілу Дніпропетровщини
10:19 - Щодо повідомлення податкових органів про зберігання пального платниками, які мають право на зберігання пального без отримання відповідної ліцензії
10:18 - Особливості визначення дати податкових зобов’язань та податкового кредиту у комітента при здійсненні операцій з імпорту товарів за договором комісії за певних умов
10:16 - До уваги резидентів Дія Сіті!
10:15 - Несплата (несвоєчасна сплата) внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю та неподання (несвоєчасне подання) звітності про нарахування внеску: відповідальність
10:14 - Автоматизована система формування платіжних інструкцій: з початку року до надавачів платіжних послуг направлено 1 430,8 тис. платіжних інструкцій
10:13 - Дніпропетровщина: результати роботи Офісу податкових консультантів
10:11 - Майже 30,0 млн грн рентної плати за спеціальне використання води – внесок платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
10:10 - Winner – серед найкращих роботодавців України за версією Forbes


Більше новин