Олександр Банчук: Впровадження моделі «Барнахус» в Україні вимагає стійкої міжвідомчої співпраці

12.08.2024 12:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук продовжує проводити низку нарад щодо Порядку реалізації пілотного проекту щодо запровадження центрів захисту дитини (за моделлю Барнахус).
Нагадаємо, що відповідний Наказ Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, яким цей Порядок було затверджено, підписано 26 липня 2024 року. Цього тижня наради проходили в центрах «Барнахус» в Житомирі, Вінниці, Чернівцях та Тернополі.
Під час заходів Олександр Банчук та представники місцевих прокуратур, національної поліції, міжрегіональних центрів надання правничої допомоги, місцевого самоврядування, служб у справах дітей та інших суб’єктів, дотичних до реалізації проекту, а також робітники власне Центрів, обговорили стан його реалізації в кожному регіоні та напрацювали рекомендації для забезпечення удосконалення майбутньої співпраці. За словами голови Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі — МКР), саме завдяки чіткій координації, тісній та ефективній співпраці за доволі короткий час вдалося досягти результатів, які є станом на сьогодні — наразі в Україні функціонує 12 центрів у Вінницькій, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській, Волинській, Сумській областях та містах Київ, Одеса, Черкаси і Миколаїв. «Впровадження моделі Барнахус в Україні вимагає стійкої міжвідомчої співпраці.
Лише об’єднавши досвід та ресурси всіх відповідних секторів — захисту дітей, правосуддя, охорони здоров’я та освіти — ми зможемо створити цілісний, орієнтований на дитину підхід, який забезпечить безпеку, зцілення та правосуддя для кожної дитини.
Ці колективні зусилля є не просто корисними, але й необхідними для успіху та сталості моделі в нашій країні», — відзначив Олександр Банчук. Довідково Проект «Впровадження моделі «Барнахус» для захисту дітей-постраждалих від насильства», ініційований Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, імплементується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» «Право на здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Центр захисту соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель «Барнахус») надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну й інші види допомоги та послуги дітям — потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством.
Діяльність Центрів спрямовується на дітей віком до 18 років. Впродовж останніх декількох років МКР активно працює над впровадженням в Україні моделі «Барнахус», і зараз, під час війни, цей процес набув особливого значення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції впали,
Спад хоче зіпсувати всіх
Але не зупинить.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Як Комісія перевірятиме кандидатів: затверджено питання для іспиту
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2026
14:35 - Підготовка до зими: Кличко закликає невідкладно провести засідання РНБО
14:30 - Тарас Висоцький: Для підтримки аграріїв прифронтових територій готують компенсацію втрат і нові інструменти допомоги 
14:30 - АЗС під атакою. Що робить держава та бізнес, щоб у людей було пальне
14:07 - На Київщині після удару московія відремонтували інфраструктуру, рух поїздів відновлено
14:00 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
14:00 - Україна запускає третій регіон у пілотному проєкті європейської системи збору аграрних даних FSDN
13:58 - Платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,8 млн гривень
13:57 - Платники Дніпропетровщини на підтримку захисниць і захисників спрямували до держбюджету понад 5,2 млрд грн військового збору
13:55 - Переобладнання транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
13:53 - Оформити податкову знижку можна через портал «Дія»
13:52 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
13:51 - Куди сплатити ПДФО у вигляді МПЗ, якщо фізична особа отримала ППР, але змінила місце проживання та подала до Заяву за ф. № 5ДР?
13:49 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
13:48 - У Києві росіяни поцілили будівлі та спецтехніку ДТЕК
13:48 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ
13:41 - Електронне декларування доходів: тренінг для платників податків
13:39 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування нафти надійшло понад 1,9 млн гривень
13:28 - На півдні Криму – блекаут в усіх містах та районах
13:10 - За перше півріччя Україна ввела в експлуатацію 70 вітротурбін
13:00 - Qiuntex продав швейцарський підрозділ Zenvault
12:55 - Поля гниють без дизелю: фермери Куби продають господарства за безцінь
12:51 - Ліміт № 69/2026 від 11.06.2026 на використання природних ресурсів у межах Карпатського біосферного заповідника на 2026 рік
12:50 - Зроблено в Україні: Уряд додав 18 видів техніки й обладнання українських виробників до програми компенсації 15%
12:50 - Ліміт № 68/2026 від 11.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Сколівські Бескиди» на 2026 рік
12:49 - Ліміт № 67/2026 від 10.06.2026 на використання природних ресурсів у межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Байрак» на 2026 рік
12:48 - Ліміт № 66/2026 від 10.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Подільські Товтри» на 2026 рік
12:47 - Ліміт № 65/2026 від 10.06.2026 на використання природних ресурсів у межах НПП «Кармелюкове Поділля» на 2026 рік
12:46 - Ліміт № 64/2026 від 10.06.2026 на використання природних ресурсів у межах ПЗ «Єланецький степ» на 2026 рік


Більше новин