1200 кваліфікованих робітників для відновлення економіки України: як в МОН готують профтехи до післявоєнної відбудови?

12.08.2024 14:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

20 закладів профтехосвіти в 11 областях узяли участь в Програмі Skills4Recovery, яка розпочалась ще у 2023 році.
За річний період у цих закладах вдалося навчити 230 викладачів і керівників навичок управління, диджиталізації та фінансування, організувати курси для отримання нової професії для 1200 осіб та придбати 1500 одиниць сучасного навчального обладнання, зокрема агродрони, 3D-принтери, супутникові модеми Starlink. Програму спрямовано на підтримку профтехів, які зосереджені на перепідготовці дорослих у чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство. «Разом із проектом Skills4Recovery ми зосередились не тільки на тому, щоб профтехи могли якісно і швидко перенавчати дорослих нових професій, але й допомагали їм опанувати soft skills, як-от: бізнес-навички, менеджемент та управління проектами.
Наразі маємо гарні результати та плануємо масштабувати програму в решті закладів та примножити кількість тих, хто знайшов себе в нових професіях завдяки профтеху», — зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній. До кінця 2024 року нові професії опанують понад 2000 осіб.
Важливо, що навчання поєднується з практикою на підприємствах, де стажери потім можуть продовжити працювати. «Кваліфіковані працівники є запорукою економічної стабільності.
Ми зосереджуємося на модернізації професійної освіти, надаючи сучасне обладнання, тренуючи керівників і викладачів навчальних закладів, а також підтримуючи вразливі групи: жінок, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.
Skills4Recovery допомагає нашим партнерам у репозиціонуванні закладів професійної освіти та розробленні стратегій для повернення ветеранів до цивільного життя», — зазначив директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH Міхаель Пауло. Для полегшення інтеграції випускників у ринок праці, після навчання вони отримують консультації з професійного розвитку та профорієнтації.
Наразі вже 500 студентів отримали такі консультації. Проект реалізується Програмою Skills4Recovery, Міністерством освіти і науки України та Міністерством економіки України. Довідково Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство та сфера послуг.
Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти пропонувати якісні й орієнтовані на ринок праці освітні послуги, залучати вразливі групи населення і співпрацювати з роботодавцями.
Програма реалізується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального уряду Німеччини.
Програма Skills4Recovery триває із середини 2023 до середини 2026 року та охоплює шість областей (Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську).

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on the screens
Green, red, up, down, left, right, strange
Economy's heartbeat

- Fin.Org.UA

Новини

12:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:13 - За допомогою сервісу «Е-повідомлення» платники мають можливість оперативно отримати інформацію про помилкову сплату платежів
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:09 - Суб’єкт господарювання є одночасно платником земельного податку та орендної плати: чи можна в одній податковій декларації з плати за землю визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?
12:08 - Як в податковій декларації з туристичного збору декларується сума податкового зобов’язання при сплаті збору готівкою?
12:05 - Інтерв’ю стосовно права громадян на податкову знижку
12:02 - Неповнолітня особа віком від 14 до 18 років має РНОКПП та КЕП: чи можна самостійно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:01 - Які рентні платежі необхідно сплачувати за видобуті обсяги підземних вод (прісної або мінеральної)?
12:00 - Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума доходу фізичної особи, яка нарахована на її користь під час виконання суспільно корисних робіт згідно з постановою суду?
11:58 - До уваги платників, які сплачують внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
11:57 - Щодо бази нарахування єдиного внеску
11:55 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:54 - Як здійснюється вхід до Електронного кабінету із застосуванням ключа з «Хмарного сховища»?
11:52 - За яким кодом бюджетної класифікації сплачується єдиний податок ФОПом (крім е-резидента)?
11:50 - До уваги контролюючих осіб!
11:49 - Чи застосовують суб’єкти господарювання РРО та/або ПРРО при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках?
11:46 - Як правильно сплатити податки через застосунок банку або касу банку
11:38 - До місцевих бюджетів Дніпропетровської області юридичні особи спрямували майже 361,6 млн грн податку на нерухоме майно
11:37 - Від платників акцизного податку за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 236,4 млн гривень
11:36 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло понад 2,7 млрд гривень
11:34 - Результати роботи ЦОПів Дніпропетровщини: платниками податків з початку року отримано понад 159,6 тисяч адміністративних послуг
11:32 - На Дніпропетровщині податківці роз’яснюють бізнесу підстави анулювання ліцензій у сфері обігу пального
11:31 - Консультаційний центр податкової Дніпропетровщини продовжує роботу з підтримки платників
11:31 - Консультаційний центр податкової Дніпропетровщини продовжує роботу з підтримки платників
11:29 - Консультаційний центр: оперативна підтримка бізнесу та ефективний інструмент для розв’язання податкових питань Відкритий діалог із бізнесом – один із пріоритетів роботи податкової служби
11:28 - Місцеві бюджети: за 5 місяців цього року надійшло понад 231 млрд грн податків та зборів
11:15 - Які платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе?
11:10 - Про нарахування земельного податку і орендної плати за земельні ділянки фізичним особам (громадянам)
11:09 - Місцеві бюджети: за 5 місяців цього року надійшло понад 231 млрд грн податків та зборів


Більше новин