1200 кваліфікованих фахівців для відновлення України: підсумки річної співпраці Skills4Recovery, Мінекономіки та МОН

12.08.2024 10:39 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Підготовлено 1200 кваліфікованих фахівців для відновлення України та посилено спроможність Державної служби зайнятості завдяки програмі Skills4Recovery, що реалізується за підтримки Мінекономіки та Міносвіти вже впродовж року. До кінця 2024 року навчання за програмою пройдуть загалом понад 2000 українців за 23 професіями.
«Щоб подолати дисбаланси на ринку праці, коли, з одного боку, бізнес відчуває дефіцит кадрів, а з іншого - багато українців не мають роботи, оскільки їхній професійний рівень та кваліфікація не відповідає запитам роботодавців, ми разом з партнерами запустили низку навчальних програм. Кожен, хто прагне змінити свою професію на більш затребувану на ринку праці, підвищити свою кваліфікацію, може ними скористатись. Завдяки програмі Skills4Recovery 1200 українців вже пройшли навчання, зокрема в центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості, та опанували професії в ключових для відновлення країни секторах - будівництві, логістиці, сільському господарстві, ІТ. Дякуємо партнерам за підтримку нашої політики і можливості для її масштабування, а також допомогу в запровадженні європейських стандартів у сфері підготовки кваліфікованих фахівців», - розповіла заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 
Загалом до кінця 2024 року за програмою Skills4Recovery навчання пройдуть понад 2000 українців за 23 професіями.
«Кваліфіковані працівники є запорукою економічної стабільності. Ми зосереджуємося на модернізації професійної освіти, надаючи сучасне обладнання, тренуючи керівників і викладачів навчальних закладів, а також підтримуючи вразливі групи: жінок, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Skills4Recovery також допомагає нашим партнерам у репозиціонуванні закладів професійної освіти та розробленні стратегій для повернення ветеранів до цивільного життя», - зазначив директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH Міхаель Пауло.
За рік дії програми Skills4Recovery підсилено понад 20 надавачів послуг професійної освіти в 11 областях України. Серед них – заклади професійної (професійно-технічної) освіти та центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. 230 викладачів та керівників здобули навички управління, діджиталізації та фінансування закладів, а також озброєні знаннями для подолання гендерних стереотипів та роботи з вразливими групами населення.
Щоб освітні послуги відповідали вимогам часу й запитам роботодавців, програма придбала й передала закладам професійної освіти майже 1500 одиниць сучасного обладнання: агродрони, 3D-принтери, супутникові модеми Starlink, спеціальні тренажери, інтерактивні панелі, різноманітні інструменти та машини різного призначення.
Для полегшення інтеграції випускників у ринок праці, вони отримують консультації з професійного розвитку та профорієнтації, сприяння розвитку підприємницьких навичок серед молоді та дорослих. 500 студентів покращили свої бізнес-навички та 190 рекрутерів готові підтримати вразливі групи населення.
Докладніше про результати програми в інфографіці.
Довідково:
Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство та сфера послуг. Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти пропонувати якісні й орієнтовані на ринок праці освітні послуги, залучати вразливі групи населення і співпрацювати з роботодавцями. Програма реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Програма Skills4Recovery триває із середини 2023 до середини 2026 року та охоплює шість областей (Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську).

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 8 січня: знеструмлений південь, хуртовина на дорогах
20:45 - Веревський купує 9 агропідприємств "Агро-Регіону" ексміністра економіки
20:35 - Світове економічне зростання впаде до 2,7% у 2026 році – ООН
20:15 - У Нікополі відновили теплопостачання після російського обстрілу
20:05 - Пришвидшення: НБУ пояснив, навіщо купив машину для знищення монет за 12 мільйонів
19:57 - московіяни атакували порт на Одещині
19:30 - Кабмін погодив призначення експосолки Німеччини на посаду бізнес-омбудсмена
19:23 - Засідання Комісії
19:15 - Ірак націоналізує операції на нафтовому родовищі "Лукойлу"
18:50 - В Украні зменшились внутрішні перепродажі вживаних авто: які моделі обирають
18:46 - Знайшлися 911 МВт: Свириденко розповіла про результати перегляду списку критичних об'єктів
18:40 - Китайський ШІ-стартап MiniMax Group залучив 619 мільйонів доларів під час IPO
18:10 - Через негоду 75 тисяч родин на Київщині залишились без світла
18:01 - Нові антирекорди гривні: офіційно євро вперше перетне позначку 50, долар – по 43
17:48 - На Дніпропетровщині заживили майже усю критичну інфраструктуру – Yasno
17:21 - 9 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
17:14 - Кабмін звільнив очільника Держгеонадр
17:10 - "Нова пошта" попередила про затримку доставок на заході країни через негоду
16:35 - Біля Туреччини БПЛА атакував танкер, який йшов до російського порту
16:30 - "Запоріжсталь" призупинив роботу через блекаут
16:30 - Які рішення потрібні прифронтовим регіонам
16:12 - Контролючи нафту Венесуели, Трамп хоче знизити ціни до 50 доларів за барель – WSJ
15:45 - Киян закликають подбати про безпеку та комфорт через похолодання та загрозу атак
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.01.2026
15:20 - Мінцифри повідомило про ситуацію зі зв'язком на Дніпропетровщині після атаки московія
15:12 - Попри санкції ЄС: московія знову купила авіаційні шини Michelin — The Guardian
15:11 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за грудень 2025 р.
15:08 - Запрошення до виcловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «КОНСУЛЬТАНТ ІЗ ЗАКУПІВЕЛЬ»
15:00 - 25 українських професіоналів повернулись з-за кордону і розпочали роботу в 9 міністерствах і офісах: стартував Create Ukraine 2.0
14:50 - На дорогах Волині та Рівненщини обмежили рух для вантажівок через снігопади


Більше новин