У "Лісів України" відсудили кошти за мовчання лісника про вирубки 

11.08.2024 10:59 | Економічна правда

Господарський суд Закарпатської області вирішив стягнути з філії "Свалявське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" 422 тис грн шкоди, яка була завдана порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища.
Про це свідчить рішення суду від 6 серпня.

Як встановив суд, з 2021 року майстер лісу Полянського лісництва філії "Свалявське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" не доповідав керівництву підприємства про факти незаконної рубки дерев, не провів оглядів місць вирубки, вчасно не склав протоколи про лісопорушення.
В результаті незаконної вирубки 50 дерев породи "Бук" навколишньому середовищу було завдано шкоду з тяжкими наслідками.
За підрахунками Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, розмір шкоди становить 422 тис грн.

У 2023 році проти майстра лісу було відкрито кримінальну справу за ч.
2 ст.
367 КК України (службова недбалість).
Того ж року Свалявський райсуд Закарпатської області її закрив у зв"язку з передачею його на поруки трудовому колективу Полянського лісництва філії "Свалявське лісове господарство".
Водночас, прокуратура в інтересах Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Полянської сільської ради Мукачівського району звернулася до Господарського суду з позовом про стягнення шкоди у розмірі 422 тис грн.

Суд встановив, що "Ліси України" не надали жодних доказів, які могли б спростувати доводи обвинувачення, чи поставити під сумнів факт незаконної рубки, або заперечували б кількість виявлених незаконно зрубаних дерев, їх діаметри тощо.

Крім того, відповідач не надав доказів, які б свідчили про належне забезпечення охорони і збереження лісу.
Тому Господарський суд Закарпатської області вирішив стягнути з філії "Свалявське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" 422 тис грн шкоду, завдану порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища на користь Полянської сільської ради Мукачівського району.
Нагадаємо:
Державне підприємство "Ліси України" вже три роки реалізує необроблену деревину на ліцензованих біржах і вийшло майже 90% виконання договорів купівлі-продажу.
Державне підприємство "Ліси України" за пів року 2024 року заробило 11,14 млрд грн, що значно більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks soar to great heights,
Then come crashing to the ground,
The market moves on.

- Fin.Org.UA

Новини

23:03 - Звільнився керівник Офісу НКЦПФР, який їздив на Новий рік у Фінляндію
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 березня: Нацбанк оштрафував "Укрпошту", нафта понад $108, США та Ізраїль атакували газ Ірану
21:00 - "єБак" від Зеленського: "кешбек" на пальне профінансують всі українці
20:45 - США послабили санкції для угод із нафтовою компанією Венесуели
20:20 - Стало відомо, коли 13 мільйонів українців отримають по 1500 гривень
19:55 - Іран прирівняв нафтові об’єкти США до військових баз і пообіцяв вдарити по них
19:30 - Уряд ухвалив "кешбек на пальне": стало відомо, коли почне діяти програма
19:25 - Перебронювання працівників через "Дію" стало автоматичним
19:15 - Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації
18:55 - Графік відключень на 19 березня: вночі світло не вимикатимуть
18:43 - Уряд вніс до Ради законопроєкт про компенсацію за пошкоджене житло
18:35 - Українські стартапи залучили майже пів мільярда доларів інвестицій у 2025 році
18:25 - За рік квартири в облцентрах України подорожчали: які ціни
18:15 - Українці віддають майже весь бюджет на базові речі – дослідження
18:00 - У Дії запустили можливість безшовного продовження бронювання працівників
18:00 - Змагання за право представити Україну на European Money Quiz 2026: понад 4 800 учнів долучилися до відбору
17:45 - Сектор з питань конкурентної політики
17:42 - Ціни на пропан у Європі сягнули чотирирічного максимуму – ЗМІ
17:35 - Українські miltech-інвестиції зросли майже у 20 разів за два роки
17:30 - Олексій Соболев обговорив з JETRO інвестиційну співпрацю та підготовку до URC 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 19 березня
17:16 - Сектор охорони праці
17:13 - Чехія готова інвестувати в трубопровід "Дружба"
17:12 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:07 - Моніторинг основних подій в економіці України (січень 2026)
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:40 - Ключові рішення НКЦПФР від 18.03.2026


Більше новин