Ще одна фірма відсудила у московія сотні мільйонів за знищене майно у Тернополі 

10.08.2024 10:39 | Економічна правда

Господарський суд Тернопільської області призначив стягнути з московії на користь ТОВ "Торговий дім "АМТ" 281,7 млн грн збитків, завданих в результаті російських ракетних ударів у 2023 році.
Про це свідчить рішення суду від 1 серпня.

1 березня 2023 року "Торговий дім "АМТ" уклав договір суборенди з ТОВ "Промислова компанія "ДТЗ", згідно з якою "АМТ" приймає у строкове платне користування 4608 кв.
м.
частини нежитлового приміщення, яке розташоване за адресою: м.
Тернопіль, вул.
Лук`яновича, 8, корпус №4.
13 травня 2023 року було зафіксовано приліт російських крилатих ракет та їх вибух на території підприємства.
В результаті загорілися складські приміщення, що належать на праві власності ТОВ "БЦ Азимут" та орендовані деякими підприємствами, зокрема ТОВ "ТД "АМТ".
В акті про пожежу зафіксовано знищення по ТОВ "Торговий дім "АМТ" побутової та сільськогосподарської техніки; вело-мототехніки; електричних інструментів.
Згідно з результатами 8 судових товарознавчих експертиз, загальний розмір збитків, заподіяних "АМТ" внаслідок знищення майна в результаті вибухів бойових ракет в орендованому приміщенні, становив 281,7 млн грн.

Суд взяв до уваги правову позицію Верховного Суду, яка викладена у постанові від 14.04.2022 у справі №308/9708/19.
Вона полягає в тому, що після початку війни в Україні з 2014 року суд України, розглядаючи справу, де відповідачем визначено московія, має право ігнорувати імунітет цієї країни та розглядати справи про відшкодування шкоди в результаті збройної агресії московія, за позовом, поданим саме до цієї іноземної країни.
Крім того, матеріали справи не містять будь-яких доказів використання знищеного майна позивача у воєнних цілях, відтак, дії московія були вчинені всупереч законам і звичаям війни, а отже, московія несе повну відповідальність як за обстріл, так і за спричинені ним наслідки, у тому числі і за шкоду, заподіяну майну "АМТ".
Тому суд стягнув з московія в особі Міністерства юстиції Російської Федерації на користь "АМТ" 281,7 млн грн збитків, а також 848 тис грн судового збору на користь Державного бюджету України.

Засновниками запорізького ТОВ "Торговий дім "АМТ" є Микола Риженков з Дніпропетровської області та дніпровське ПАТ "ЗНВКІФ "Комінметкепітал".
Власником частини акцій акціонерного товариства є ТОВ "КОКСОХІМТЕПЛОМОНТАЖ" Ольги Марченко та Ольги Токарєвої.
Нагадаємо, у червні Господарський суд Тернопільської області призначив стягнути з Російської Федерації на користь вже згадуваного ТОВ "Промислова компанія "ДТЗ" 503,36 млн грн.
збитків, завданих в результаті російських ракетних ударів у 2023 році.
Одним із засновників "ДТЗ" було згадане ПАТ "ЗНВКІФ "Комінметкепітал".

В обох випадках про стягнення коштів рішення приймав один і той же суддя І.П.
Шумський
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Currency exchange
Money flowing across borders
Global economy

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - НАТО обговорює місію в Ормузі для захисту суден
18:01 - На вулиці міст України повернулися патрульні на мотоциклах, велосипедах та конях
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 20 травня
17:33 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
17:30 - Видатки держбюджету за чотири місяці – на 13,8% вищі за минулорічні
17:20 - Денис Шмигаль обговорив з Артуром Лорковським подальше залучення донорських внесків до Фонду підтримки енергетики України
17:20 - У Каталонії затримали сина засновника бренду Mango за підозрою в убивстві батька
17:16 - Нацбанк оштрафував "Укрпошту" на 1,7 мільйона
16:56 - Засідання Комісії
16:50 - московія посилює свою присутність у Танзанії: яка мета
16:33 - Відмова від російського газу: Словаччина укладе 10-річну газову угоду з Азербайджаном
16:30 - Прогалини в сучасному ESG
16:28 - Хто є платниками внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
16:26 - Продаж авто, пального, техніки без РРО та приховування готівки: понад 160 млн грн штрафів за результатами перевірок
16:25 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків до бюджету
16:23 - ДПС і Світовий банк обговорили архітектуру цифрової трансформації податкової служби
16:22 - Дніпропетровщина: послуга онлайн-сурдоперекладу у ЦОПах – доступ до податкового сервісу без безбар’єрів
16:20 - Правоохоронці викрили "шахрая-металурга", який ошукав іноземні компанії
16:19 - До АТ “УКРПОШТА” застосовано захід впливу
15:51 - Шмигаль розповів у Берліні про нову архітектуру енергобезпеки і закликав врахувати уроки України
15:46 - На Прикарпатті ділки викачали з державної ГТС газ на 200 мільйонів гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.05.2026
15:30 - До страхової компанії застосовано захід впливу
15:26 - Денис Шмигаль: Енергетична безпека стала складовою європейської безпеки
15:13 - ОАЕ відновили електроживлення атомного реактора після атаки дрона – МАГАТЕ
15:07 - Німеччина додатково спрямує 46 млн євро на проєкти підвищення ефективності передачі електроенергії, – Денис Шмигаль
15:05 - московіяни поцілили у елеватор "Кернел" на Хмельниччині
14:35 - Великий медцентр пластичної хірургії підозрюють в ухиленні від сплати податків
14:12 - Meta скорочує 8000 співробітників, ще 7000 "перекинуть" на розробку ШІ
13:49 - Вирощування пшениці за допомогою "штучної річки" у пустелі: Єгипет запускає мегапроєкт


Більше новин