Міністерство економіки України та Данський інститут прав людини підписали Меморандум про взаєморозуміння
09.08 18:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ9 серпня Міністерство економіки України та Данський інститут з прав людини (DIHR) уклали Меморандум про взаєморозуміння, який закладає основи для поглибленої співпраці у сфері захисту прав людини та відповідального ведення бізнесу в Україні.
Підписання Меморандуму відбулося за участю заступника Міністра економіки України Володимира Кузьо та Виконавчого директора DIHR Луїзи Хольк.
Основний фокус уваги Меморандуму спрямований на тематику корпоративної сталості та сталого фінансування.
«Відповідальне ведення бізнесу, зокрема дотримання міжнародних стандартів прав людини, трудових прав та інклюзивності, є одним з невід’ємних і ключових факторів стійкого економічного відновлення країни.
Слідування стандартам відповідальності, компетенції у підготовці ESG-звітів дозволить розширити можливості доступу українського бізнесу до фінансування, зокрема від міжнародних фінансових організацій, знизить вартість фінансування та зробить український бізнес більш конкурентним на європейському ринку залучення фондування», - зазначив Володимир Кузьо.
Згідно з положеннями Меморандуму, сторони домовилися співпрацювати у кількох ключових напрямах.
Одним із них є оцінка ризиків для прав людини в Україні, орієнтована на міжнародні фінансові інституції, які інвестують або розглядають можливість інвестування в Україну.
Окремим завданням Меморандуму є сприяння багатосторонньому діалогу між Урядом, українським приватним сектором та DFIs з метою визначення потенційних викликів та можливостей для реалізації Керівних принципів ООН та Керівних принципів ОЕСР.
Окрему увагу буде приділено підвищенню обізнаності українських компаній щодо нових правових та політичних змін у контексті євроінтеграції, зокрема щодо корпоративної стійкості та сталого фінансування.
В рамках реалізації Меморандуму на вересень заплановано проведення ряду заходів з ознайомлення з системою сталого фінансування ЄС та правами людини, на яких буде представлено План дій ЄС щодо сталого фінансування та пов’язаної нормативної бази, зокрема Регламенту таксономії, Регламенту про розкриття інформації про стабільне фінансування та Директиви щодо корпоративної звітності про сталий розвиток.
Це дозволить українським банкам та страховим компаніям ефективніше реалізовувати інструменти підтримки бізнесу та забезпечувати доступ до капіталу.