У липні на ринку небанківських фінансових послуг з'явився один новий учасник, 28 – залишили ринок

09.08.2024 16:39 | Національний банк України

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в липні зменшилася з 990 (станом на 30 червня 2024 року) до 963 (станом на 31 липня 2024 року).
Кількість банків залишилася незмінною – 62.
Із реєстрів виключено 11 фінансових компаній, одного страховика та два ломбарди примусово, за ініціативою заявника – вісім страховиків та шість кредитних спілок.
Водночас одну колекторську компанію включено до Державного реєстру фінансових установ.
Протягом липня одній фінансовій компанії та одному страховику анульовано всі ліцензії примусово, ще 13 фінансовим компаніям, восьми страховикам, двом ломбардам та шести кредитним спілкам – добровільно (на підставі поданих ними заяв).
25 фінансовим компаніям та двом страховикам Національний банк погодив звуження обсягу ліцензії.
Станом на 31 липня на ринку небанківських фінансових послуг працювали 537 фінансових компаній (у червні було 548), 69 страховиків non-life (було 78), 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 114 ломбардів (було 116), 114 кредитних спілок (було 120), 1 лізингодавець (кількість не змінилася), 40 страхових брокерів (кількість не змінилася) та 75 колекторських компаній (було 74).
Кількість визнаних банківських та небанківських фінансових груп не змінилася – 18 та 30 відповідно.
На платіжному ринку діє 17 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (було 18), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).
Водночас на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ (було 20), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк - емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).
До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 45 комерційних агентів (було 44) та 30 технологічних операторів платіжних послуг (було 36).
Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.
У липні до Національного банку надійшло 859 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії.
Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 468, страховиків – 172, кредитних спілок і колекторських компаній – 180, банків – 37, операторів платіжних послуг – 2.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull market runs wild,
Optimism reigns supreme,
Bear market comes next.

- Fin.Org.UA

Новини

11:47 - За результатами 2025 року Ощадбанк подвоїв власний прибуток до 16,1 млрд грн
11:30 - Масована атака призвела до знеструмлення в шести областях України
11:20 - В Україні створять операторів меліоративних систем: Рада ухвалила закон
11:02 - Україна вперше імпортує американський СПГ через Литву
11:00 - Спрощуємо ведення бізнесу: Уряд скасував два застарілих інструмента держрегулювання
10:38 - Робота «в тіні»: ДПС лише торік виявила майже 400 випадків неофіційної праці в ресторанній сфері
10:34 - московія атакувала залізничну інфраструктуру та влучила по дитячій залізниці
10:15 - Зеленський: вночі московія знову воювала проти критичної інфраструктури
10:01 - Інтерв’ю Андрія Пишного про важливість корпоративного управління в банках та про те, які зміни чекають на банківську систему
10:00 - Реформа гідротехнічної меліорації в дії: Верховна Рада України прийняла Закон про державних операторів
10:00 - Розкрадання півмільйона на модульних будинках: справу скерували до суду
09:44 - Ворог атакував енергетику Одещини
09:32 - "Укрзалізниця" оприлюднила оперативну інформацію щодо руху поїздів 26 лютого
09:16 - Через російську атаку на Полтавщині пошкоджене підприємство та енергетика
09:00 - Голова МЗС Німеччини заявив, що ЄС більше не розлядатиме передачу заморожених активів московія Україні
08:30 - Навіщо нам податок на нерухомість
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.02.2026
07:00 - 16+: як світ захищає дітей від соцмереж і чи підтримає тренд Україна
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 лютого: зупинка поїздів між Дніпром і Запоріжжям, електротранспорт знову у Києві
20:50 - На пункті пропуску "Рава-Руська" побудують додаткові майданчики для транспорту
20:38 - Уряд розподілив два мільярди гривень на шкільні автобуси
20:23 - Цивільна авіація московія входить у період підвищених ризиків – СЗРУ
20:10 - Чотириста будинків отримають кошти на автономне живлення під час відключень від уряду
19:47 - Відключення світла 26 лютого триватимуть усю добу
19:25 - Уряд визначився з реформою системи управління фінансами
19:11 - Ангола може отримати від Китаю кредит у 4,8 мільярдів доларів на нафтовий завод
18:54 - Уряд оновив склад наглядової ради АТ «НАЕК «Енергоатом»: до складу увійшла заступниця Мінекономіки Дарія Марчак
18:49 - Україна разом з ООН посилить відновлення Чорного моря
18:46 - До суду спрямували обвинувальний акт щодо керівниці аеропорту "Одеса"


Більше новин