Якість води в Україні: відтепер на ЕкоЗагрозі можна знайти вдвічі більше корисної інформації

06.08.2024 18:08 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» на ЕкоЗагрозі у режимі реального часу тепер відображаються дані з понад 570 пунктів моніторингу.  Як пояснюють фахівці Держводагентства, раніше на карті можна було переглянути якість води у тій чи іншій локації за близько 30 фізико-хімічними показниками.
Це ті показники, які характеризують придатність води для питного водозабору.
На виконання доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця наразі кількість показників, що знаходяться у відкритому доступі, збільшено до 80. Адже з постів моніторингу на ЕкоЗагрозу тепер передаються ще й дані вимірювань хімічних пріоритетних та басейнових специфічних показників.
Серед них і ті, що передбачені європейськими вимогами — зокрема Директивами №2000/60/ЄС та №2008/105/ЄС. Пріоритетні забруднюючі речовини - це, наприклад, пестициди, леткі органічні сполуки, поліароматичні вуглеводні та важкі метали.
Про вміст цих речовин у воді тепер кожен може дізнатися у декілька кліків.
Аналогічно як і про концентрацію басейнових специфічних синтетичних та несинтетичних забруднюючих речовини, таких як фармацевтичні препарати, пестициди, важкі метали та промислові забруднюючі речовини. Також та ЕкоЗагрозі відтепер відображаються результати дослідницького моніторингу.
Це моніторинг, який проводиться у разі виникнення надзвичайних ситуацій, забруднення вод внаслідок бойових дій тощо. Для чого потрібні такі дані?  Завдяки актуальній інформації про якість води, кожен отримав можливість більш свідомо використовувати водні ресурси, своєчасно реагувати на потенційні екологічні загрози та активно брати участь у збереженні довкілля. Для органів місцевої влади така інформація є цінною при плануванні водозабору та прийнятті рішень щодо доочищення води підприємствами. Відомості про якість води є основою і для прийняття зважених рішень у процесі розроблення документів стратегічного планування.
Це дає можливість як формувати нову якісну політику, так і коригувати вже існуючі стратегії у сфері захисту довкілля та управління водними ресурсами.

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові коти,
Мишачий бій в грошовім
Чишні від труду

- Fin.Org.UA

Новини

11:30 - За рік "рибні" аукціони принесли державі 52 мільйона гривень
11:15 - Ворог завдав удару по залізничній станції на Дніпропетровщині
10:56 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс» та державної установи «Урядовий контактний центр»
10:55 - Про оскарження ППР платник податків зобов’язаний повідомити контролюючий орган
10:53 - Податкове повідомлення-рішення з податку на нерухомість: на що звернути увагу та коли звертатися за звіркою
10:51 - Перед початком роботи роботодавець зобов’язаний поінформувати нового працівника про особливості трудової діяльності
10:48 - Нерухоме майно на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях не оподатковується
10:47 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
10:46 - Затверджено нові звіти за формами №1-ВП та №1-ОП
10:45 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини у січні отримав понад 2,1 млрд грн ПДВ
10:45 - московіяни атакували залізничне депо у Конотопі
10:43 - До уваги платників єдиного податку четвертої групи!
10:41 - Дніпропетровщина: платники податку на прибуток підприємств поповнили місцеві бюджети майже на 11,8 млн гривень
10:37 - Взяття на облік як платника єдиного внеску ФОПа, який планує одночасно провадити незалежну професійну діяльність
10:30 - Рибне господарство 2025: зростання виробництва, цифровізація та євроінтеграційний курс
10:26 - Кому надається доступ до приватної частини Електронного кабінету
10:25 - Сплачуйте податки через мобільний застосунок банку та касу банку правильно
10:25 - На Сумщині та Чернігівщини можливі точкові зміни в русі поїздів
10:23 - Е-повідомлення – про помилкову сплату платежів
10:22 - Які пільги щодо сплати земельного податку встановлені для фізичних осіб?
10:20 - Фіскальний чек – не тільки гарантія сплати усіх податків з продажу товарів/надання послуг, а й захист споживача
10:19 - Зміни для продавців підакцизних товарів
10:15 - Безбар’єрність послуг: технічні рішення для доступності
10:13 - Спрощено реєстрацію для волонтерів
10:12 - Як фізична особа може отримати сертифікат відкритого КЕП в КНЕДП ДПС, якщо через свої релігійні переконання офіційно відмовилася від РНОКПП?
10:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:10 - До уваги податкових агентів!
10:09 - Деклараційна кампанія 2026: довідку про доходи можна отримати в Електронному кабінеті або у мобільному застосунку «Моя податкова»
10:08 - Особливості автоматичного стягнення податкового боргу
10:07 - Коли платник податків зобов’язаний зареєструватись платником ПДВ?


Більше новин