Руслан Стрілець про забезпечення питною водою та підготовку до опалювального сезону Херсонщини

24.07.2024 18:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації Олександром Прокудіним, представниками місцевої адміністрації, керівниками Держлісагентства Віктором Смалем, Держводагентства Михайлом Янчуком, Держекоінспекції Ігорем Зубовичем та головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко обговорили найактуальніші питання прифронтової Херсонщини сьогодні.  Херсонщина досі оговтується після підриву греблі Каховської ГЕС.
Теракт рф залишив без питної води тисячі людей.  Торік Кабінет Міністрів України задля водозабезпечення постраждалих від катастрофи регіонів спростив процедуру проведення робіт з буріння свердловин.
На сьогодні у регіоні їх функціонує 37.
У 2023 році обстежено 31 та визначено нові ділянки для буріння, для 49 розроблена необхідна документація, 6 пробурено та прокладено майже 2 км водогону.
   «Цього року разом з представниками місцевої влади розглядаємо механізми буріння 16 нових свердловин та прокладання водогонів для восьми населених пунктів Херсонщини.
Це дозволить додатково забезпечити понад 18 000 осіб населення водою», - повідомив Руслан Стрілець.  Щодо забезпечення населення Херсонщини дровами, то за словами Руслана Стрільця, сьогодні Міндовкілля спільно з місцевою владою та лісівниками роблять усе, аби вразливі верстви населення Херсонщини були з теплом цієї зими.
На цей рік Херсонською ОВА визначено 24 тис.
домогосподарств, які потребують допомоги держави у забезпеченні 125 606 кубометрів дров.
На сьогодні на складах Херсонщини заготовлено 446 кубометрів паливної деревини.  «Доручив голові Держлісагентства Віктору Смалю спільно з обласною владою напрацювати єдину та зручну, у першу чергу для населення, модель забезпечення опалювальною деревиною.
Найближчим часом чекаю від нього чітке консолідоване рішення», - зазначив Руслан Стрілець.  Херсонщина – четвертий регіон по Україні за розміром довкіллєвих збитків у понад 266 млрд гривень.
Понад рік тому цей регіон узяв на себе удар найбільшої екологічної та гуманітарної катастрофи в Європі з часів Другої світової війни – підриву Каховської ГЕС.
Маємо колосальні наслідки для всіх екосистем.  «Деокупована площа лісів Херсонщини – 40 тис.
га.
Вони не доступні для господарювання, адже 98% з них заміновані, 50% затоплені під час Каховської катастрофи», - повідомив Руслан Стрілець.  Руслан Стрілець також обговорив з учасниками наради можливість удосконалення методик з обрахунку збитків довкіллю у контексті застосування аерокосмічної зйомки.  «Дуже важливий інструмент моніторингу тимчасово окупованих територій.
Доручив ДЕІ напрацювати пропозиції по цьому питанню», - акцентував Руслан Стрілець.  Серед інших питань на порядку денному була робота Інгулецької зрошувальної системи та проведення моніторингу якості поверхневих вод на Херсонщині.
Руслан Стрілець дав відповідні доручення голові Держводагентства.
   Також очільник Міндовкілля принагідно разом з колегами подякував захисникам Херсонщини та передав 192 БТрО «Херсон» 2 генератори та старлінк.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Dancing figures, bids,
A financial orchestra,
Money in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

10:00 - На кордоні з Польщею від завтра будуть затримки руху транспорту через ремонт
18:00 - Польща прибирає частину пільг на пальне після переговорів щодо Ормузу
16:55 - Ормуз можуть відкрити за 24 години: Пакистан розповів про угоду США та Ірану
15:45 - Зеленський ввів санкції проти російських операторів зв’язку та інтернет-провайдерів
15:25 - Маск завдяки IPO перетворив зварювальників SpaceX на мільйонерів
14:20 - МВФ порадив Україні краще збирати податки через потреби бюджету
13:15 - МВФ відкрив Україні шлях до нового траншу на $690 мільйонів
12:35 - Касація підтвердила законність продажу релігійній організації дитячого табору на Київщині
11:00 - Конкурент OpenAI посварився з урядом США – тепер вимикнув найсильніші моделі
10:00 - Безпілотники атакували морський термінал в Краснодарському краї: спалахнула пожежа
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.06.2026
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору
19:28 - Вартість SpaceX перевищила 2 трильйони доларів на тлі рекордного IPO
19:00 - Рекордне зростання цін на золото сповільнюється
18:32 - Приватні медзаклади вимагають рівних умов для усіх учасників Програми медичних гарантій
18:30 - В Україні стрімко подешевшала черешня: скільки коштує
18:15 - Міністр енергетики США заявив, що вже половину перевезень через Ормуз відновлено
18:00 - Посилення спроможності ЦГР та чіткий розподіл ролей в протимінній діяльності: уряд ухвалив відповідну постанову
17:45 - "Укрпошта" оцінила збитки від удару московія по харківському хабу


Більше новин