Мінекономіки розпочало консультації в рамках офіційних переговорів про вступ до ЄС

24.07.2024 15:08 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Консультативна група радників країн Нордично-Балтійської вісімки підтримає Україну у переговорах про вступ до ЄС.
Питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях – такі теми обговорили під час зустрічі заступників Міністра економіки України Тараса Качки, Тетяни Бережної і Надії Бігун з представниками Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8) 23 липня. «Навіть в умовах повномасштабної війни Уряд продовжує проводити реформи, зміни й трансформації, які допоможуть нам побудувати нову країну та стати гідним членом європейської родини.
Важливо, що Україна розпочинає переговорний процес підготовленою – позитивні оцінки у наближенні України до ЄС базуються на багаторічному впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Сьогодні ми зосередимось на таких темах, як вільний доступ українських товарів на ринки ЄС, оновлення трудового законодавства та реформа публічних закупівель», – зазначив заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка. Тарас Качка зауважив, що економічна інтеграція з ЄС повинна відбуватися паралельно з переговорами, щоб український бізнес міг користуватися перевагами вільного доступу на європейський ринок ще до вступу в ЄС. Заступник Міністра економіки Тетяна Бережна наголосила, що трудові відносини є одним з найбільших викликів для України.
Мінекономіки працює над оновленням трудового законодавства, щоб забезпечити збалансованість у відносинах працівників і роботодавців, із забезпеченням прав обох сторін.
Це питання є особливо важливим в рамках відновлення і відбудови країни.
При цьому модернізований трудовий кодекс повинен відповідати всім правилам переговорів. Переговорний процес в частині публічних закупівель є одним з найважливіших кроків на шляху до членства в ЄС.
Як підкреслила заступник Міністра Надія Бігун, Уряд націлений забезпечити повне відкриття ринку публічних закупівель між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію ще до приєднання.
Україна послідовно рухалася до гармонізації національного законодавства з європейським і зараз продовжує роботу за цим напрямом – наразі Україна на третьому етапі з п’яти щодо відкриття ринку публічних закупівель між Україною та ЄС. Довідково Нордично-Балтійська співпраця – це Консультативна група високого рівня з питань вступу України до ЄС.
Група складається з колишніх єврокомісарів, міністрів та послів із власним досвідом вступу до ЄС та інституцій ЄС. Європейський Союз є головним торговельним партнером України.
У січні-травні 2024 року питома вага торгівлі товарами з ЄС склала 52,7 % від загального обсягу торгівлі України.
Також Євросоюз одним із перших підтримав українську економіку під час повномасштабної війни, скасувавши мита, квоти та заходи торгового захисту з 4 червня 2022 року.
Крім того, ініціатива «Шляхи солідарності» стала важливим механізмом для підтримки економіки під час війни та складнощів у торгівлі через Чорне море.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не мають колір,
І не вони роблять людину,
Тільки у розумній долі
Фінанси роблять дива знущання.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.03.2026
06:00 - Goodbye, Дубай? Як війна в Ірані змінила статус "раю для багатіїв"
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:02 - Угорщина повернула інкасаторські авто Ощадбанку, але без грошей й золота
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 12 березня: зростання курсу, розповіді про Чечоткіна, Rozetka
20:32 - Ціни на нафту відреагували на погрози Ірану
20:17 - В Україні розробили калькулятор для розрахунку підвищення зарплати вчителя
19:50 - Війна на Близькому Сході спричинила найбільший збій постачання нафти в історії
19:47 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла на 13 березня
19:30 - Найменше за три роки: У Держстаті показали, як зросла економіка України за рік
19:26 - NBU Continues to Resupply Banks with FX Cash
19:26 - Національний банк і далі підкріплює каси банків готівковою валютою
19:10 - московія отримає мільярдні додаткові доходи на нафтовому стрибку через війну з Іраном
19:05 - Уряд продовжив та розширив програму «Енергопідтримка ФОП» 
19:04 - Переплата 1,8 мільйона гривень за електроенергію: у Києві судитимуть посадовицю
18:40 - Найбільша нафтова компанія світу хоче купити дрони-перехоплювачі України
18:35 - До кінця року парк зерновозів "Укрзалізниці" зменшиться утричі
18:30 - Український "єдиноріг" Grammarly потрапив у судовий скандал через нову ШІ-функцію
18:18 - Олексій Соболев обговорив розвиток програми єЧек та інших ключових проєктів з Mastercard
18:13 - Нацбанк повідомив про зміни на фінансовому ринку
18:00 - Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:50 - Україна та Румунія будуть дві лінії для постачання електрики – Зеленський
17:45 - Свириденко розповіла подробиці кешбеку на пальне
17:30 - Продажі Rozetka в Польщі сягають сотень мільйонів євро на рік – Чечоткіни
17:25 - Вантажообіг портів України з початку року склав 15 мільйонів тонн
17:21 - "Уражені шкідниками": прокуратура викрила лісників, які наживалися на лісозахисті
17:20 - Понад 44 гривні: курс долара встановив шостий рекорд за березень
17:00 - На Одещині ліквідували 6 нелегальних АЗС
16:55 - московія поставить більше танкерів під свій прапор – СЗРУ


Більше новин