Мінфін: KfW збільшує підтримку бізнесу, енергосистеми та розвитку муніципальної інфраструктури України

17.07.2024 15:01 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук та Директор Представництва Кредитної установи для відбудови (KfW) в Україні Лоренц Гесснер обговорили стан впровадження спільних проектів і плани щодо подальшої співпраці. “Уряд Німеччини та KfW роблять значний внесок у розвиток та відновлення енергетичного сектору, інфраструктури, малого і середнього бізнесу в Україні.
Наразі обсяг портфелю складається з восьми інвестиційних проектів, що є найбільшим за весь період співпраці та сягає 265,1 млн євро”, – зазначила заступникя Міністра фінансів. Окрім того, Ольга Зикова відзначила, що переважна частина підтримки від KfW надається у формі грантів, що надзвичайно важливо в умовах повномасштабної війни й обмеженості ресурсів.
Сторони обговорили підготовку нових грантових угод на підтримку енергосистеми та муніципальної інфраструктури в рамках Ukraine Facility. Загалом фінансова допомога від KfW спрямовується на розвиток малого та середнього бізнесу, підтримку енергетичного сектору, будівництва та енергозбереження, відновлення соціальної та критичної інфраструктури, водопостачання та водовідведення. “Одним із яскравих прикладів підтримки малого і середнього підприємництва є Державна програма «Доступні кредити 5-7-9 %», яку підтримує KfW і яка забезпечує пільгове кредитування бізнесу, а також сприяє його розвитку навіть в умовах повномасштабної війни.
Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва, який зараз у процесі інституційної розбудови за моделлю Німецького банку розвитку KfW”, – повідомив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. Юрій Драганчук акцентував, що в умовах дефіциту електроенергії через систематичні обстріли рф критичної енергоструктури України Фонд розвитку підприємництва (ФРП) збільшує фокусування на підтримці енергонезалежності громадян та бізнесу відповідно до пріоритетів, поставлених Президентом України. З 2022 року KfW відіграє важливу роль у підтримці стабільності енергетичного сектору України.
З лютого 2022 року укладено угоди на 261,1 млн євро, з яких 174,1 млн євро надано у формі грантів. На зустрічі сторони також обговорили результати Міжнародної конференції з питань відновлення, яка відбулась у Берліні в червні 2024 року.
На конференції було підписано угоди щодо подальшої співпраці з KfW, зокрема: Міністр фінансів Сергій Марченко підписав Гарантійну угоду, що передбачає залучення НЕК “Укренерго” кредиту на суму 30,4 млн євро від KfW для підвищення надійності української енергетичної інфраструктури. Міністр фінансів України та Федеральний міністр ФРН підписали Спільну декларацію про наміри з посилення співпраці для розвитку спроможності інституційної розбудови, що координується Кредитною установою для відбудови (KfW).
Спільна декларація передбачає надання Міністерству фінансів України підтримки з нагляду та координації діяльності національних інституцій з питань розвитку та посилення інституційної спроможності Міністерства фінансів України. Окрім того, під час Конференції досягнуто домовленості щодо декількох визначних ініціатив, які утворюють цілісний пакет допомоги для розвитку сучасної та сталої інфраструктури підтримки малих та середніх підприємств (МСП) в Україні.
Зокрема, йдеться про інституційну розбудову ФРП (Vision: Business Development Fund 2.0) та заснування Альянсу за стійкість МСП (SME Resilience Alliance). За результатами зустрічі сторони домовились продовжити активну роботу в рамках існуючого портфелю проектів KfW та над його розширенням, у тому числі, за рахунок структурування проектів з новими бенефіціарами.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

13:00 - Дубай пропонує 800 доларів мешканцям, які залучать друзів до міста
12:55 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:54 - Чи можна виплатити заробітну плату із готівки, яка надійшла в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги?
12:53 - Чи передбачена відповідальність юридичної особи у разі здійснення видів діяльності, не зазначених в його облікових даних?
12:52 - Електронний кабінет: чи направляється платнику друга квитанція за результатами розгляду заяви про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів?
12:51 - ФОП на загальній системі оподаткування отримала доходи виключно від провадження підприємницької діяльності та скористалася правом на звільнення від сплати податків: чи подавати декларацію?
12:50 - Іноземне представництво може отримати КЕП у КН ЕДП ДПС
12:49 - Про застосування коефіцієнта щодо цільового призначення земельної ділянки
12:48 - Інформація щодо відкриття об’єкта оподаткування у Заяві за ф. № 20-ОПП не подавалася: дії платника у разі закриття такого об’єкта
12:48 - Датою реєстрації ПРРО є дата формування його фіскального номера
12:47 - До уваги платників!
12:46 - Своєчасне подання до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу – один з важливих обов’язків роботодавця
12:45 - В паспорт у формі картки внесено відмітку про право здійснювати будь-які платежі за номером паспорта: як отримати РНОКПП?
12:44 - За користування радіочастотами платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету майже 656,0 тис. грн рентної плати
12:44 - Дніпропетровщина: понад 4,0 млн грн сплатили до місцевих бюджетів ФОПи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів
12:43 - У першому півріччі за спецвикористання води бюджет отримав від платників Дніпропетровщини майже 49,8 млн грн рентної плати
12:42 - Пресконференція на тему «Податкова безбар’єрність – сучасні сервіси для платників» з журналістами обласної газети «Зоря»
12:41 - Дніпропетровщина: про новації податкового законодавства та особливості справляння податку на нерухоме майно під час засідання Громадської ради
12:40 - 167 млн грн транспортного податку: надходження до бюджетів зросли на понад 60%
12:40 - ЗАЕС частково втратила доступ до водопостачання
12:39 - Тестування сплати акцизного податку в «еАкциз»: ДПС та Мінцифри провели вебінар для бізнесу
12:39 - ДПС та Mastercard працюватимуть над новими цифровими рішеннями, щоб зробити сплату податків простішою
12:30 - Як благодійності зберегти головний актив
12:20 - У Німеччині страйкують працівники заводу з виробництва мармеладу Haribo
12:05 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
11:43 - Експосадовиця "Укргазвидобування" відшкодувала мільйон гривень збитків
11:37 - Європейський Центробанк залишив облікову ставку без змін
11:10 - Трамп оригінальним методом продовжив свої глобальні мита попри програний суд
10:32 - Один з найбільших експортерів олійних призупинив діяльність в Україні
10:09 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин