Інформація для платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України

10.07.2024 13:35 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  нагадує, що Законом України від 21.05.2024 № 3721-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України», який набрав чинності з 01.07.2024, внесено зміни до порядку оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (далі – рентна плата).
Так, відповідно до п. 254.1 ст. 254 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати є загальні користувачі радіочастотного спектра України, визначені законодавством про електронні комунікації та радіочастотний спектр, яким надано право користуватися радіочастотним спектром України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:
- ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України;
- ліцензії на мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;
- ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;
- дозволу на тимчасове мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення;
- присвоєння радіочастоти (згідно з витягами з реєстру присвоєнь) для потреб мовлення, отриманого постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг для надання послуг власнику ліцензії на мовлення;
- присвоєння радіочастоти (згідно з витягами з реєстру присвоєнь) для загальних користувачів.
Платники рентної плати, яким надано право користуватися радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України на підставі ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України, сплачують рентну плату починаючи з дати видачі ліцензії.
У разі продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України рентна плата сплачується з початку строку дії продовженої ліцензії.
Інші платники рентної плати сплачують рентну плату починаючи з дати внесення присвоєння радіочастоти до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів із статусом «задіяне». Сплата рентної плати здійснюється платниками рентної плати з дати отримання першого присвоєння радіочастоти для радіообладнання в даній смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості присвоєнь, здійснених платнику рентної плати в такій смузі радіочастот у певному регіоні, крім випадків, коли наступні присвоєння радіочастоти здійснені для радіообладнання, потужність якого передбачає застосування іншої, ніж для попередніх присвоєнь, ставки рентної плати (п.п. 254.5.3 п. 254.5 ст. 254 ПКУ).
Платники рентної плати подають до контролюючих органів копії зазначених у п. 254.1 ст. 254 ПКУ відповідних ліцензій, дозволів у місячний строк після їх видачі та витяги з реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів у місячний строк після присвоєння (п.п. 254.5.4 п. 254.5 ст. 254 ПКУ).
Водночас Законом України від 16 грудня 2020 року № 1089-IX «Про електронні комунікації» (далі – Закон № 1089), який 01.01.2022 набрав чинності, визнано втрату чинності Законом України від 01 червня 2000 року № 1770-III «Про радіочастотний ресурс України», відповідно до якого було передбачено видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та порядок отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою.
Згідно з абзацами першим – третім п. 4 розд. XIX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1089 ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, що на день набрання чинності Законом № 1089 та умови таких ліцензій є чинними, продовжують діяти до дати переоформлення такої ліцензії відповідно до плану розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні, у тому числі за необхідності здійснюється продовження строку дії таких ліцензій.
Ліцензіати мають право безоплатно переоформити ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України на ліцензії на користування радіочастотним спектром протягом року з дня набрання чинності планом розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні, якщо інше не передбачено цим планом.
Непереоформлена у встановленому порядку ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України втрачає чинність.
Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів, видані до дня набрання чинності Законом № 1089, та умови цих дозволів набувають статусу присвоєння радіочастот. Продовження строку дії таких присвоєнь радіочастот здійснюється відповідно до Закону № 1089 (абзац перший п. 5 розд. XIX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1089).
Присвоєння радіочастоти – це внесення параметрів та визначених умов експлуатації радіообладнання, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення із статусом задіяного присвоєння радіочастоти (смуги, номіналу або радіочастотного каналу) до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів або до реєстру присвоєнь радіочастот спеціальних користувачів (п. 89 ст. 2 Закону № 1089).
Пунктами 31 – 33 ст. 2 Закону № 1089 визначено, що:
- задіяне присвоєння радіочастоти – це присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, введеного в експлуатацію у визначеному законодавством порядку;
- заплановане присвоєння радіочастоти – присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, для якого процедура розрахунку електромагнітної сумісності виконана з позитивним результатом;
- заявлене присвоєння радіочастоти – присвоєння радіочастоти для відповідного радіообладнання, випромінювального пристрою, радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою спеціального призначення, для якого розпочата процедура розрахунку електромагнітної сумісності.
Отже, суб’єкти господарювання, які отримали відомості з реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів, в яких вказані статуси: «задіяне присвоєння радіочастоти» та/або «заплановане присвоєння радіочастоти», «заявлене присвоєння радіочастоти», є платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з дати присвоєння статусу радіочастоти – «задіяне присвоєння радіочастоти», та враховуючи п.п. 254.5.4 п. 254.5 ст. 254 ПКУ, повинні подавати до органів ДПС копії відомостей з реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів у місячний строк після присвоєння статусу радіочастоти – «задіяне присвоєння радіочастоти».
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices fluctuate,
Anxiety and hope alike,
Gamble on the trade.

- Fin.Org.UA

Новини

09:20 - Найбільший автовиробник – Китай: скільки автівок виготовили в світі торік
09:00 - Київський фараон. Як забудовник Войцеховський створив найбільшу будівельну піраміду
09:00 - Ціни на нафту йдуть вгору на тлі послаблення долара
08:14 - У пастці міжнародних поштових відправлень
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 19 березня: ріст ВВП, "Київстар" придбав Uklon
20:25 - Міндовкілля: Україна готується до ратифікації Кігалійської поправки
20:14 - Олексій Чернишов провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні
20:13 - У пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ" запровадять часткове обмеження руху транспорту
19:32 - московіяни атакували залізничну інфраструктуру Дніпропетровщини: наслідки
19:15 - Німецька компанія Vollert планує збудувати в Харкові завод з виробництва залізобетонних конструкцій
19:05 - Андрій Сибіга на бізнес-форумі в Мумбаї закликав понад 130 індійських компаній до співпраці з Україною
18:54 - Світлана Гринчук: Готуємося представити оцінку збитків та план відновлення Арки НБК на засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля
18:46 - У Нідерландах українським біженцям змушені відмовляти у прихистку
18:18 - В Україні очікується ріст цін на цукор: причини
18:13 - Угода з Uklon обійшлася "Київстару" у понад 155 мільйонів доларів
18:02 - "Зроблено в Україні": скільки офісів планують відкрити
17:37 - Мінсоцполітики запровадило 133 додаткові сервіси для постраждалих від насильства
17:35 - Міжнародна конференція Rebuild Ukraine – ефективний інструмент залучення інвестицій в український енергосектор
17:19 - Деревопереробні підприємства рекордно замовили деревину
17:08 - Підприємці отримали понад 50 тис. консультацій в офісах «Зроблено в Україні» у 2024 році, — Юлія Свириденко
16:51 - Авіакомпанія Міноборони московія опинилася на межі банкрутства: лишився один літак
16:45 - Чи готові бізнеси створювати інклюзивне робоче середовище
16:43 - Henkel оголошує новий етап премії Марти Шварцкопф для видатних жінок-науковиць
16:41 - Київстар купує один із найбільших в Україні сервісів замовлення авто онлайн Uklon
16:37 - У московії половина спецій виявилася підробкою
16:33 - Швейцарія вдвічі збільшила фінансування відбудови України: куди підуть кошти
16:30 - Підприємці отримали понад 50 тис. консультацій в офісах «Зроблено в Україні» у 2024 році — Юлія Свириденко
16:28 - ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.3303
Канадський долар29.0253
Юань Женьміньбі5.7496
Чеська крона1.8129
Данська крона6.0763
Гонконгівський долар5.3501
Форинт0.113761
Індійська рупія0.48099
Рупія0.0025145
Новий ізраїльський шекель11.3229
Єна0.27754
Теньге0.082598
Вона0.028499
Мексиканське песо2.0845
Молдовський лей2.3195
Новозеландський долар24.0666
Норвезька крона3.9368
московський рубль0.4971
Сінгапурський долар31.1852
Ренд2.293
Шведська крона4.1183
Швейцарський франк47.3039
Єгипетський фунт0.8209
Фунт стерлінгів53.9202
Долар США41.573
Білоруський рубль15.1109
Азербайджанський манат24.4504
Румунський лей9.1065
Турецька ліра1.0941
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.3904
Болгарський лев23.1746
Євро45.3229
Злотий10.8209
Алжирський динар0.30678
Така0.3396
Вірменський драм0.105329
Домініканське песо0.66703
Іранський ріал0.00007112
Іракський динар0.031627
Сом0.47378
Ліванський фунт0.00042
Лівійський динар8.476
Малайзійський ринггіт9.2849
Марокканський дирхам4.1619
Пакистанська рупія0.1482
Саудівський ріял11.0469
Донг0.0016211
Бат1.21254
Дирхам ОАЕ11.2812
Туніський динар13.0501
Узбецький сум0.0032174
Новий тайванський долар1.25939
Туркменський новий манат11.8375
Сербський динар0.36798
Сомоні3.7938
Ларі14.8366
Бразильський реал7.0922
Золото126282.98
Срібло1403.21
Платина41155.61
Паладій40042.28

Курси валют, встановлені НБУ на 20.03.2025