У червні на ринку небанківських фінансових послуг з'явився один новий учасник, 25 небанківських установ та 1 банк залишили ринок

10.07.2024 12:04 | Національний банк України

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в червні зменшилася з 1014 (станом на 31 травня 2024 року) до 990 (станом на 30 червня 2024 року).
Кількість банків скоротилася на один – до 62.
Із реєстрів виключено 12 фінансових компаній, одного life-страховика, три ломбарди та одну кредитну спілку примусово, за ініціативою заявника – чотири life-страховики та чотири кредитні спілки.
Водночас одну фінансову компанію включено до Державного реєстру фінансових установ.
Протягом червня трьом фінансовим компаніям, одному страховику та одній кредитній спілці анульовано всі ліцензії примусово, ще дев’ятьом фінансовим компаніям, чотирьом страховиками, трьом ломбардам та чотирьом спілкам – добровільно (на підставі поданих ними заяв).
22 фінансовим компаніям та одному страховику Національний банк погодив звуження обсягу ліцензії.
Станом на 30 червня на ринку небанківських фінансових послуг працювали 548 фінансових компаній (у травні було 555), 78 страховиків non-life (було 83), 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 116 ломбардів (було 119), 120 кредитних спілок (було 125), 1 лізингодавець (було 5, але 4 внаслідок переоформлення ліцензій набули статусу фінансової установи), 40 страхових брокерів (кількість не змінилася) та 74 колекторські компанії (кількість не змінилася).
Крім того, на ринку визнано 18 банківських груп (кількість не змінилася) та 31 небанківську фінансову групу (попередня кількість – 27).
На платіжному ринку діє 18 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася). 
Водночас ринок надавачів фінансових платіжних послуг не змінився: на ринку працюють 20 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк - емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).
До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 44 комерційних агенти (було 42) та 36 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилася).
Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.
У червні до Національного банку надійшов 501 запит від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії.
Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 292, страховиків – 125, кредитних спілок і колекторських компаній – 49, банків – 31, операторів платіжних послуг – 4.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bubble forming fast,
A ticking time bomb,
Disaster looms ahead.

- Fin.Org.UA

Новини

15:37 - Чи є обмеження щодо кількості створення (друку) РРО та/або ПРРО фіскальних звітних чеків (Z-звітів)?
15:36 - Якими особами може застосовуватися касовий метод податкового обліку?
15:35 - Які ставки податку на прибуток встановлені ПКУ?
15:33 - Новостворений ФОП зареєструвався в останні дні місяця: подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (перша/друга групи)
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.07.2026
15:29 - Як оподатковується ПДФО дохід у вигляді процентів, отриманий фізичною особою від розміщення коштів на депозитному рахунку?
15:27 - У разі помилкової сплати платежів необхідно подати Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені
15:22 - Платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити обов'язкові реквізити
15:16 - Чи подається податкова декларація з рентної плати, якщо у деяких звітних періодах поточного року відсутній об’єкт оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів?
15:15 - Спадщина від родичів не першого чи другого ступеня спорідненості оподатковується на загальних підставах
15:13 - Правила проставлення апостиля
15:12 - Безкоштовна передача приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та організаціям, вищим навчальним закладам: порядок оподаткування ПДВ
15:11 - Коли виникає право на отримання податкової знижки у частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом
15:07 - Податковий сервіс платникам Самарівського району – без бар’єрів
15:06 - Дніпропетровщина: результати роботи центрів обслуговування платників
14:58 - Збір за паркову від платників Дніпропетровщини поповнив місцеві бюджети майже на 25,6 млн гривень
14:57 - Акцизний податок з вироблених товарів: до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло майже 155,7 млн гривень
14:56 - Надходження від платників єдиного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини перевищили 3,8 млрд гривень
14:54 - Податківці Дніпропетровщини поглиблюють співпрацю з «Дніпровською політехнікою» задля підготовки конкурентоспроможних фахівців
14:53 - Зафіксовано чергову шахрайську розсилку нібито від імені ДПС: не відкривайте фішингових листів
14:50 - Податкова консультація нового формату: перевірте свій податковий стан
14:49 - ДПС разом зі Світовим банком продовжує цифрову трансформацію: нові рішення для сервісів, аналітики та управління ризиками
14:45 - З відчуттям підвищеної тривоги. Як бізнес і влада адаптувались до постійних повітряних атак?
14:30 - У московія бензин продаватимуть за парними та непарними номерами автівок
13:56 - Комісія застерігає інвесторів про нові шахрайські проєкти
13:55 - На Житомирщині збираються побудувати завод з переробки картоплі
13:35 - Український стартап Zibra AI запустив технологію ZibraGDS для складної 3D-анімації у реальному часі
13:22 - Майже 28 мільйонів прихованих доходів: БЕБ припинило квіткового дроблення бізнесу
13:05 - Агент ФСБ рвався в керівництво енергокомпанії України: його затримали
13:05 - McDonald's в Україні став окремим ринком у міжнародній структурі бренду


Більше новин