В Україні буде створена єдина онлайн-система забезпечення хімічної безпеки

21.06.2024 20:09 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив Порядок створення та функціонування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки.
Платформу запустять як частину ЕкоСистеми. Інформаційна система включатиме адміністративні послуги для бізнесу та відкриті реєстри для громадян. Зокрема, підприємства зможуть онлайн: подати документи на реєстрацію хімічної речовини; оформити дозвіл на використання отруйних та особливо небезпечних хімічних речовин, які виводяться з ринку; подати повідомлення про використання альтернативної назви хімічної речовини; подати повідомлення про класифікацію небезпечності хімічної продукції. Відкритою та доступною для кожного стане інформація про:  хімічну продукцію, її обсяги надання на ринок та небезпечні властивості; потенційні ризики, пов’язані з використанням хімічних речовин, та заходи безпеки; виробників, імпортерів, постачальників хімічної продукції; хімічні інциденти та виявлені загрози хімічній безпеці. “Повна цифровізація процесів - єдиний можливий шлях контролю за обігом небезпечних хімічних речовин в Україні.
Це дозволить розвивати ринок хімічної продукції саме так, як він працює у ЄС.
Ми прагнемо до повної відкритості та прозорості.
Ми продовжуємо впроваджувати європейські стандарти та будувати якісно нову систему хімічної безпеки в країні, яка повністю відповідатиме сучасним цивілізованим підходам”, - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Нагадаємо, у грудні 2022 року в Україні був прийнятий Закон “Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією”.
Це рамковий євроінтеграційний документ, що дозволить Україні виконати частину євроінтеграційних зобов’язань, а також подбати про захист українців і довкілля. Закон є базисом для побудови національної системи управління хімічними речовинами за європейським зразком.
Він створив підґрунтя для подальших кроків – імплементації двох основних технічних регламентів ЄС – CLP та REACH.  Норми Регламенту CLP вже імплементовано в українське регуляторне поле - 10 травня Уряд затвердив Технічний регламент класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції.  Для імплементації REACH Міндовкілля розробило проект Технічного регламенту щодо безпечності хімічної продукції, який вже подано на розгляд Уряду.  Документи було розроблено за підтримки OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні в межах проекту “Екологічний моніторинг війни проти України та стратегія відновлення”.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Numbers read like hieroglyphs
Analysts debate

- Fin.Org.UA

Новини

14:37 - Прокуратура Тайваню провела обшук у Unimicron через маркування продукції
13:16 - На російському НПЗ біля Петербурга спалахнула пожежа після атаку безпілотника
12:24 - OpenAI ескалує конфлікт з Маском, припиняючи постачання ШІ одній з його компаній
11:16 - Міноборони московія заявило, що готується до масованих обстрілів української енергетики
10:00 - На Миколаївщині росіяни атакували склад харчової промисловості, виникла пожежа – ОВА
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 30.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - московія продовжила заборону експорту дизеля після рекордних ударів по НПЗ
17:00 - Європу втратив, на Китай сподівається: прибуток "Газпрому" впав на 12%
16:00 - Економічний зашморг затягується: Іран втратив третину зовнішньої торгівлі
15:09 - 29 серпня — День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави
15:09 - 9 серпня — День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави
14:50 - "Мало що змінилося": іранські торговці знайшли шлях кріз блокаду США
13:40 - Удар московія знищив склад магазину товарів для ремонту на Київщині
13:00 - Смартфон, який розгортається в робочий простір: день фінансиста з Galaxy Fold8 і Fold8 Ultra
12:25 - московії бракує третини бензину після ударів по НПЗ
11:10 - Понад 300 тисяч абонентів без світла: московія вдарила по енергетиці Миколаївщини
10:00 - Трамп оголосив про укладення "найбільшої в історії" нафтової угоди з Венесуелою
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 29.08.2026
06:00 - Бізнес після окупації: як ветеран перезапустив пасіку і відкрив виробництво вуликів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"


Більше новин