Дослідження громадської думки: безбар’єрність - нова важлива цінність нашого суспільства

20.06.2024 22:05 | Міністерство енергетики України

Дослідження громадської думки: безбар’єрність - нова важлива цінність нашого суспільства tymchenko 20 червня 2024, 22:05
Днями за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Першої леді України Олени Зеленської та членів Уряду, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, відбулася презентація дослідження громадської думки щодо питань безбар’єрності.
Також було обговорено план дій комунікації результатів впровадження політики безбар’єрності.

Згідно з дослідженням, 83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства.
Значна частина населення визнає потребу у соціальних змінах і в питаннях працевлаштування, освіти та доступності інфраструктури.
 
«Якщо так багато людей усвідомлює безбар’єрність як цінність – ми на правильному шляху як суспільство...Люди готові не лише приймати, а й долучатися.
Тобто суспільство у нас активне.
Тепер уже завдання посадовців на всіх рівнях і в міністерствах – не втратити ці відсотки небайдужих і примножити.
З людьми треба говорити і їх треба чути»,
– наголосила дружина Президента Олена Зеленська.
 
За словами Першої леді, безбар’єрність потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю, а кожному, щоб почуватися комфортно та вільно.
 
Зокрема:
57% опитаних вважають, що насамперед треба розв’язати питання безбар’єрності у сфері працевлаштування,
51% респондентів назвали головною потребу змін в інфраструктурі,
37% – усунення бар’єрів для людей старшого віку.
 
Дослідження було проведено Центром соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбар’єрності, за методологією і аналітикою Advanter Group та Gradus research.
 
За підсумками презентації Денис Шмигаль зазначив, що Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян: «Це відповідає нашому європейському курсу та нашим цінностям.
Ця тема постійно в центрі уваги нашого уряду та всіх міністерств.
Відповідно комунікація як на рівні держави, так і на рівні громад у цьому напрямі має бути системною та активною.
Це невід’ємний елемент стратегії змін, яку ми впроваджуємо.
Ми формуємо сприйняття, що безбар’єрність – це не лише пандуси та доступне міське середовище.
Безбар’єрність – це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини у кожному куточку нашої країни». 

 
У межах Національної стратегії із створення безбар’єрного простору і відповідно до затвердженого Урядом Плану заходів на 2023 - 2024 роки в Міністерстві енергетики та на підприємствах енергетичного сектору впроваджується низка заходів для створення комфортного безбар’єрного середовища для усіх соціальних груп населення.
 
Забезпечення електричною енергією, газом та теплом громадян України, підтримка вразливих споживачів, подолання енергетичної бідності є щоденними завданнями Міністерства енергетики України.
 
 
Крім того, у центрі уваги є поліпшення фізичного доступу до адмінбудівель та об’єктів інфраструктури, розширення можливості консультацій за зверненнями громадян.
Також у Міненерго постійно аналізуєтся стан інформаційної безбар’єрності, триває активна співпраця з неурядовими громадськими організаціями, ветеранами енергетики.
 
Новини Новини Міністерства

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, як ріка,
Тічуть на український ринок,
Використай їх мудро.

- Fin.Org.UA

Новини

13:32 - До уваги платників ПДВ!
13:29 - «TAX Control» – новий дієвий цифровий сервіс
13:28 - До загального фонду державного бюджету платники Дніпропетровщини направили понад 1,2 млн грн рентної плати за користування радіочастотним ресурсом
13:27 - Податок на нерухоме майно: платники Дніпропетровщини сплатили до бюджетів громад майже 1,2 млрд гривень
13:25 - Податкова служба Дніпропетровщини: консультації та роз’яснення у громадах
13:24 - Засідання «круглого столу» з представниками громадськості Кам’янського району: новації у законодавстві
13:23 - Леся Карнаух: Спільно з ОТД продовжуємо податкову трансформацію у межах нового дворічного плану партнерства
13:21 - Як скористатися послугою перекладу жестовою мовою у ЦОПах та Офісах податкових консультантів
13:18 - Леся Карнаух: ДПС більше ніж на чверть зменшила кількість фактичних перевірок з моменту запровадження мораторію
12:00 - Мінрозвитку підшукує об’єкти, які можна переобладнати під соціальне житло
11:55 - Індія знизить мита на авто з ЄС до 40%
11:36 - У московії різко впала кількість нових компаній
11:23 - Енергетичну стійкість важливих соціальних об’єктів перевірила інспекція
11:20 - Мазут московія почав менше "доїжджати" до Азії через санкції
11:10 - У всіх польських КПП на кордоні з Україною стався технічний збій у роботі бази даних
10:50 - Золото вперше піднялося вище $5 тисяч
10:40 - "Київстар" не купує Comfy: чому не дійшли до угоди
10:20 - Курс євро у найбільших банках України перевищив 51 гривню
09:45 - Регіони-лідери з реєстрацій електрокарів: де в Україні та які моделі найчастіше купують
09:35 - Нафта відреагувала на збої видобутку в ключових видобувних регіонах США
09:00 - Міжнародний інвестиційний фонд Pluralis став міноритарним акціонером "Української правди"
08:30 - Десять уроків "азійських тигрів"
08:00 - "У найгіршому сценарії працюватимуть 30% мережі". CEO "Київстару" про зв’язок під час відключень
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.01.2026
22:00 - Денис Шмигаль: Триває скоординована робота всіх служб над відновленням тепло- та електропостачання в Києві та області
18:05 - Кличко: Київ повертає тепло будинок за будинком, але сотні ще мерзнуть
18:00 - Казахстан незабаром поверне експорт нафти через ключовий порт московія – Bloomberg
17:00 - Скандал довкола WhatsApp: позивачі у суді заявили, що Meta бачить листування
16:00 - У Данії злетіла популярність застосунків для бойкоту товарів зі США
14:50 - Шторм паралізує США: у 17 штатах відключення світла та тисячі скасованих авіарейсів


Більше новин