У Центробанку московія визнають проблеми з імпортом через труднощі з платежами
20.06.2024 19:26 | Економічна правдаСанкції та проблеми з розрахунками завдали відчутного удару по імпорту, визнали керівники Центробанку московія під час обговорення ключової ставки на початку червня.
Головна причина - складнощі в оплаті товарів.
Про це пише The Moscow Times.
Опитування понад 1000 компаній, проведене на прохання видання, показало, що лише 15% платежів, здійснених починаючи з лютого (коли США пригрозили банкам Китаю, Туреччини та інших країн вторинними санкціями), на початок червня дійшли до одержувачів.
Більшість інших перебували на перевірці в банку.
Стримана через санкційні обмеження динаміка імпорту за стійкого експорту створює передумови для зміцнення рубля, зазначають керівники Центробанку московія - їх хвилює насамперед вплив на інфляцію.
"Вплив зміцнення рубля, на їхню думку, "значною мірою може бути компенсовано впливом санкційних обмежень на ціни імпортних товарів і послуг", а простіше кажучи, подорожчанням імпорту", - пише виданняю
Оплата і доставка товарів обходяться імпортерам дедалі дорожче.
Доставка вантажів з Китаю швидко дорожчає і до середини червня досягла максимуму з початку 2023 року.
Нагадаємо:
Три найбільші банки Китаю - Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), China Construction Bank і Bank of China - перестали приймати платежі з російських підсанкційних фінорганізацій.
Турецькі банки відмовляються від роботи з московитськими, побоюючись вторинних санкцій.
Турецькі банки посилили політику щодо російських клієнтів - деякі фінансові організації почали закривати компаніям рахунки і підвищили вимоги до фізосіб, які збираються відкрити картку.
У Кремлі підтвердили, що проблема справді існує.
Держбанки Китаю посилюють обмеження на фінансування російських клієнтів після того, як США пригрозили вторинними санкціями проти іноземних фінансових фірм, які допомагають московія у військових діях в Україні.
Одразу кілька китайських банків перестали приймати платежі в юанях із московії і почали повертати такі трансакції клієнтам.
Нові обмеження викликані побоюваннями через можливе введення вторинних санкцій і тиску з боку США.