Заява Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України

20.06.2024 17:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рада з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України за результатами засідання присвяченого питанням захисту прав, забезпеченню належних умов та належного поводження з українськими військовополоненими та цивільними заручниками вкотре зазначає, що повернення всіх військовополонених, цивільних заручників, незаконно депортованих осіб і примусово переміщених на територію рф дітей є ключовим пріоритетом Української держави.
Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну.
Всі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також всі інші українські цивільні особи, які були незаконно затримані, повинні бути повернуті в Україну, як це зазначено у Спільному комюніке від 16 червня 2024 року за підсумками Глобального Саміту миру та у Формулі миру Президента України Володимира Зеленського. Наголошуємо на неприпустимості катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, які росія систематично застосовує до українських військовополонених та цивільних заручників. Поводження росії з військовополоненими має повністю відповідати положенням Третьої Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року та Додаткового протоколу І до Женевських конвенцій 1977 року. Закликаємо міжнародні міжурядові та неурядові організації (ООН, ОБСЄ, РЄ, МКЧХ) використати всі наявні інструменти моніторингу та документування російських злочинів та порушень прав людини стосовно українських військовополонених на території рф та тимчасово окупованих територіях України. Відзначаємо важливість використання таких міжнародних механізмів як інститут Держави-покровительки та Змішані медичні комісії, що дозволить здійснювати передбачені Третьою Женевською конвенцією функції: відвідувати військовополонених в усіх місцях їхнього перебування, проводити моніторинг умов їх утримання та праці, належного поводження, надавати їм медичну допомогу (зокрема з метою попередження можливої інвалідності та випадків настання смерті), забезпечити транспортування індивідуальних чи колективних посилок, кореспонденції, а також надавати можливість організації в нейтральні країни госпіталізації хворих та поранених військовополонених, репатріації або інтернування здорових військовополонених, які вже тривалий час перебувають у полоні. Звертаємось до міжнародної спільноти з проханням надати сприяння в реалізації міжнародних механізмів, що допоможуть полегшити долю українських військовополонених і цивільних заручників та повернути їх додому.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі зміни відбуваються,
Гра на гроші - це не жарт,
Та правильні інвестиції
Пошкоджені не бувають.

- Fin.Org.UA

Новини

23:55 - Інфляція пришвидшиться у другому півріччі, але повернеться до зниження наступного року – Інфляційний звіт
23:54 - Інфляційний звіт, липень 2026 року
22:24 - Аграрії зможуть отримати пільгові кредити за програмою 5-7-9%
20:00 - Новини 6 серпня: московія нищить бізнес
19:39 - Кабмін зобов’язав податкову передати Міноборони дані чоловіків 18-60 років
19:16 - Єврокомісія попередила Румунію через наміри відкласти відмову від вугільних ТЕС
18:50 - Привласнення мільярдів Приватбанку: справу Коломойського скерували до суду
18:33 - Мегазавод з виробництва чипів у Техасі обійдеться SpaceX у 16,8 мільярдів доларів
18:23 - Електроенергія розподілятиметься за новим принципом – Шмигаль
18:05 - Суд забов’язав "Укррічфлот" Григоришина сплатити великий борг за електроенерію
18:04 - московіяни знищили склади із продукцією двох тютюнових гігантів: чи буде дефіцит
17:57 - Унормовано питання функціонування трекінг-сервісу платіжних операцій СЕП
17:30 - московія налагоджує виробництво акумуляторів для FPV-дронів: хто допомагає
16:50 - Ворог знищив 400 тисяч квадратних метрів складських приміщень за місяць – Forbes Ukraine
16:35 - Більша частина Львова знеструмлена через аварію
16:28 - Засідання Комісії
16:27 - За сім місяців товарообіг України склав 82,2 мільярда доларів
15:53 - 10 мільйонів гривень на масштабування ветеранського та дружнього до ветеранів бізнесу
15:43 - Тепер таксі можна замовляти через ШІ – Bolt
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:07 - Путін змусив Центральний банк знизити базову ставку – Bloomberg
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?


Більше новин