Відбулися публічні обговорення проектів законів щодо приведення законодавства України у відповідність з положеннями Стамбульської конвенції

20.06.2024 18:14 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

20 червня 2022 року Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська Конвенція), яка встановлює золотий стандарт запобігання та боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством. У другу річницю ратифікації Стамбульської Конвенції, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Національною Академією правових наук України, за підтримки ООН Жінки в Україні відбулося публічне обговорення проектів законів щодо внесення змін до деяких законодавчих актів з питань освіти та підготовки спеціалістів, а також  щодо удосконалення порядку розгляду судом справ про видачу і продовження обмежувального припису.
Ці законопроекти розроблені метою приведення чинного законодавства до положень Стамбульської Конвенції.  Відкриваючи захід, Катерина Левченко наголосила на важливості запропонованих законопроектів.
Проведена робота була підтримана Президентом Національної академії правових наук України Володимиром Журавлем, представниками та представницями Міністерства освіти і науки - Оленою Харитоновою, Офісу Генерального прокурора, Національної школи суддів, Національної академії правових наук - Наталією Онищенко, Науково-дослідного інституту ім.
академіка В.
В.
Сташиса - Батиргараєвою Владиславою, Національної соціальної сервісної служби, ООН-Жінки в Україні - Сабін Фрейзер Гюнеш. Надані пропозиції та зауваження будуть враховані при подальшому опрацюванні.  Зокрема, законопроектами пропонується: імплементація  статті 14 та 15 Стамбульської конвенції, які стосуються питань освіти та спрямовані на підвищення обізнаності серед учнів щодо насильства стосовно жінок і домашнього насильства, внесення до шкільних навчальних планів матеріалів із питань рівності між чоловіками та жінками та належну підготовку для відповідних спеціалістів, які працюють з постраждалими та кривдниками; вдосконалення механізму видачі обмежувальних приписів, захисту прав на найкращих інтересів постраждалих осіб, уникнення надмірного навантаження на постраждалу особу у справах про видачу обмежувального припису. Під час публічного обговорення, учасники та учасниці заходу наголосили на важливості і актуальності повноцінної імплементації Стамбульської Конвенції в національне законодавство з метою забезпечення гендерної рівності, ліквідації дискримінації та викорінення всіх форм гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money is flowing
The market is unpredictable
But profits await

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина
11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"
10:20 - АЕС знизили потужність генерації після масованого російського удару
10:07 - На Київщині після атаки московія горять склади "Рошен"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.02.2026
23:59 - Гойдалки Рекордів: Тиждень Тріумфу та Напруги на Світових Ринках
23:45 - Weekly Exchange Market Summary (Feb 2-6, 2026)
23:24 - Різкі коливання ціни срібла: критичний історичний аналіз та перспективи відновлення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:38 - 173 тонни енергетичного обладнання від партнерів скерували сьогодні на потреби енергокомпаній, – Денис Шмигаль
21:33 - Різкі коливання ціни біткойна: історичний аналіз та перспективи на 2026 рік
21:00 - Новини 6 лютого: максимум міжнародних резервів, прогноз про повернення біженців в Україну


Більше новин