У Києві презентували результати реагування держави на сексуальне насильство в умовах війни

19.06.2024 17:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

19 червня, у Києві, відбулася прес-конференція з нагоди Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту.
Під час заходу українські високопосадовці та міжнародні партнери представили перші результати пілотного проєкту щодо невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства в умовах війни (СНПК), а також законопроєкт про створення та функціонування Державного реєстру постраждалих та результати роботи Центрів допомоги врятованим. Захід відбувся за участі Ольги Стефанішиної, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Оксани Жолнович, Міністра соціальної політики України, Вікторії Літвінової, заступника Генерального прокурора України, Катерини Левченко, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та Массімо Діани, представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. «Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни.
Для України це про об"єднання зусиль проти насильства, катувань та терору, яке коїть російська федерація на наших територіях.
З початку повномасштабної агресії рф прокурори зафіксували 303 факти СНПК та й ми досі не знаємо всієї кількості постраждалих, — сказала Ольга Стефанішина.
— Водночас розуміємо: надавати підтримку та працювати для встановлення справжнього миру — наш спільний обов’язок.
Для цього продовжуємо розширювати мережу Центрів допомоги врятованим, запустили пілотний проєкт виплат невідкладних проміжних репарацій, посилюємо національне законодавство й співпрацю з міжнародними партнерами». Урядовиця зауважила про плани перетворити пілотний проєкт на повноцінну національну програму репарацій для всіх постраждалих від російської агресії.
«В наших планах не лише запропонувати фінансову компенсацію, але й інтегрувати у репараційний механізм інструменти для довгострокової реабілітації, психологічної підтримки та допомогу із реінтеграції до громади», – підкреслила вона. Віце-прем’єр-міністр зауважила, що думки та позиції самих постраждалих лежать в основі усіх зусиль держави з реагування на СНПК та зауважила на важливості чути голоси постраждалих, вчитись на досвіді в ході реалізації усіх проєктів підтримки і адаптувати стратегії відповідно до потреб кожної з груп постраждалих. Щоб привернути увагу суспільства до важливості підтримки постраждалих на заході презентували арт-інсталяцію у вигляді розпису на вікні.
Одним з його елементів стала квітка-ріпак — символ солідарності з постраждалими від СНПК. Розпис, створений у партнерстві з агенцією культурного розвитку Port of Culture мисткинею Юлією Тверітіною.
Фігури жінок та чоловіків на розписі заповнені квітами ріпака, які у 2023 році обраний символом запобігання та протидії СНПК в Україні.
Він виконаний у техніці кінцугі, яка полягає у відновленні розбитого та зруйнованого за допомогою золотої лінії.
Елементи композиції нагадують, що травмувальний досвід, який довелося пережити постраждалим, можливо пропрацювати та розпочати шлях відновлення. «Сексуальне насильство — один із найстрашніших злочинів війни.
Ті, кого торкнулося це лихо, потребують підтримки, яка враховуватиме їхні особливі потреби.
Тому ми розширили мережу спеціальних служб для постраждалих від насильства та включили в них підтримку людей, що постраждали від СНПК.
Наразі по всій Україні функціонують 1084 служби.
Завдяки субвенціям, які надавали місцевим бюджетам у 2021 та 2023 роках, була створена 191 нова спеціалізована служба, а також підсилено автотранспортом мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які працюють при притулках, облаштовано приміщення для безпечного перебування постраждалих осіб, персоналу тощо», — каже Оксана Жолнович. «росія використовує сексуальне насильство як зброю війни.
Її системні та масові злочини мають бути покарані в українських та міжнародних судах.
Дякую кожному і кожній, хто надає нам свідчення, особливо про такі чутливі злочини, як сексуальне насильство.
Завдання нашої держави і суспільства — віддати належне їхній мужності та забезпечити все необхідне для зцілення від пережитих травм.
Гарантувати повагу, безпеку і справедливість, на яку вони заслуговують», — зазначає Вікторія Літвінова. «Станом на 18 червня виплату компенсації в рамках проєкту невідкладних репарацій отримали 40 осіб, і цей процес продовжується.
Вже отримано 142 звернення від осіб на участь у пілотному проєкті, серед яких 85 жінок, 51 чоловік та 6 дітей, — розповідає Катерина Левченко.
— Також, за бажанням, постраждалі можуть отримати супровiд призначених кейс-менеджерів, які допомагають людині отримати медичну, правову та соціальну допомогу.
Звернутися по допомогу можуть усі постраждалі, які зазнали тяжких форм сексуального насильства, пов"язаного з конфліктом внаслідок агресії росії проти України, починаючи з лютого 2014 року». «Від початку повномасштабного вторгнення система ООН в Україні активно долучається до реагування на СНПК.
Два роки тому UNFPA спільно з Офісом Віце-прем"єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції запустив перший Центр допомоги врятованим у Запоріжжі, який став безпечним простором для людей, які постраждали від війни, зокрема тих, хто пережив СНПК.
Нині такі центри діють вже у 12 містах України.
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, зараз працює cпільно з партнерами над подоланням наслідків СНПК та наданням допомоги постраждалим від цих злочинів», — сказав Массімо Діана, представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Під час свого виступу Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина анонсувала відкриття найближчим часом ще одного стаціонарного центру в місті Херсон. Отримати кваліфіковану соціально-психологічну підтримку постраждалі можуть у Центрах допомоги врятованим за адресами на сайті безоплатно та конфіденційно. Довідково Станом на 18 червня 2024 року в Україні зареєстровано 303 факти СНПК, серед постраждалих 112 чоловіків і 191 жінка.
Проте, за даними ООН, незареєстрованих випадків у 10 — 20 разів більше. У 2015 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 19 червня Міжнародним днем боротьби з сексуальним насильством, зумовленим війною.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, it's said
In the market, true indeed
Power and profit

- Fin.Org.UA

Новини

00:28 - Рада директорів МВФ ухвалила нову чотирирічну програму в межах Механізму розширеного фінансування для України обсягом 8,1 млрд дол. США та затвердила перший транш у сумі 1,5 млрд дол. США
21:58 - Денис Шмигаль: очікуємо від партнерів понад 23 млн євро у Фонд підтримки енергетики
21:05 - Новини 26 лютого: Е-рецепт отримає три найдешевші ліки, чехи отримали дозвіл на видобуток графіту в Україні
20:53 - В Україні 27 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
20:45 - "Росатом" відкинув санкції Британії – будуватиме й далі АЕС за кордоном
20:20 - Волл-стріт шукає захист від "обвалів" через штучний інтелект у складних угодах
20:15 - "Київстар" купив провайдера на Кіровоградщині
19:50 - Техакції падають: звіт Nvidia не зняв страхів щодо бульбашки витрат на ШІ
19:20 - Саудити почали розпродаж нафти на тлі страху війни США та Ірану
19:05 - Латвія першою в світі визнала електронні підписи України
18:50 - Нафта впала нижче $70 на тлі рекордного стрибка запасів найбільшого споживача
18:35 - Японія виділить 41 мільйон доларів на грантову допомогу Україні
18:20 - Чеському холдингу дозволили видобувати графіт на одному з найбільших родовищ України
17:50 - Український виробник БПЛА придбав більшість видання "Бабель"
17:45 - Словаччина та Угорщина продовжують постачати електрику в Україну попри погрози
17:20 - Президентка Європейського інвестиційного банку: "Боротьба України – це і наша боротьба"
17:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 27 лютого
17:17 - Просто про економіку: чого чекати далі (лютий 2026 року)
17:09 - Комісія готується до представлення концепції нового закону про інфраструктуру фінансових ринків
17:00 - Кабмін вніс зміни до операційного плану протимінної діяльності
16:55 - До е-рецепту додадуть перелік з трьох найдешевших варіантів препарату
16:50 - Уряд розширив доступ до грантів для переробної промисловості
16:30 - Як судять моделей OnlyFans
16:20 - Оборонні підприємства отримали понад 6,6 мільярда гривень пільгових кредитів
16:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:00 - Зроблено в Україні: Уряд розширив доступ бізнесу до грантів для переробної промисловості
16:00 - "Укрпошта" виставила на аукціон 20 об'єктів вартістю понад 200 мільйонів
15:52 - В Україні низький рівень гральної залежності населення — результати дослідження KANTAR
15:51 - Сектор з питань оптимізації робочих процесів та управління якістю
15:50 - "Зроблено в Україні": уряд підбив підсумки за два роки дії програм


Більше новин