Уряд затвердив низку порядків здійснення перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

13.06 21:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 13 червня, на засіданні Уряду затвердили низку порядків перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та поховані на тимчасово окупованих територіях (після їхньої деокупації), а також Героїв України, які починаючи з 2014-го отримали орден “Золота Зірка” і урн із прахом із колумбаріїв інших кладовищ. Ці порядки визначають механізми перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі загиблих (померлих) Захисників та Захисниць. Як отримати дозвіл на перепоховання останків або урни з прахом на НВМК? Для отримання дозволу користувач місця поховання або його законний представник чи уповноважена особа спершу подають до державної установи “Національне військове меморіальне кладовище” заяву.
У заяві обов’язково зазначають зручний спосіб комунікації, а також номер облікової картки платника податків загиблого (померлого). До заяви додаються копії: документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, паспортного документа іноземця та/або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спецстатус (для іноземців та осіб без громадянства користувача місця поховання); свідоцтва про смерть загиблої (померлої) особи; свідоцтва про поховання загиблої (померлої) особи; документів, що підтверджують належність загиблої (померлої) особи до осіб, визначених у частині першій статті 151 Закону України “Про поховання та похоронну справу”  Що відбувається далі? Державна установа не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати подання заяви звертається до MBC для отримання інформації про наявність у загиблої (померлої) особи на день смерті не погашеної i не знятої судимості за вчинення умисного злочину. Далі, за результатами розгляду копії документів, у разі відсутності підстав для відмови та на основі інформації, наданої MBC, протягом 10 робочих днів з дати отримання відповіді від MBC видається наказ про надання дозволу на перепоховання останків або урни з прахом на Національному військовому меморіальному кладовищі. У наказі зазначаються прізвище, ім"я, по батькові (за наявності) особи, яка подала заяву, інформація щодо рішення про надання дозволу на перепоховання останків на НВМК. Чому бувають відмови на перепоховання та як це владнати? У разі відмови у наданні дозволу на перепоховання останків або урни з прахом загиблої (померлої) особи у наказі зазначаються обгрунтована підстава та зазначеним у заяві способом комунікації.
Відповідь із відмовою надається також протягом 10 робочих днів. Національне військове меморіальне кладовище відмовляє у наданні дозволу на перепоховання останків або урни з прахом загиблої (померлої) особи на Національному військовому меморіальному кладовищі у разі, коли: загибла (померла) особа не належить до осіб, визначених у частині першій статті 151 Закону України “Про поховання та похоронну справу”; загибла (померла) особа не похована на території, яка була тимчасово окупована рф (після її деокупації), згідно з переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії a6o тимчасово окупованих рф, затвердженим Мінреінтеграцїі; загибла (померла) особа на день смерті мала непогашену i не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення умисного злочину; подано неповний пакет копій документів; заяву подано особою, яка не є користувачем місця поховання aбo його законним представником чи уповноваженою особою. Після усунення причини, що стала підставою для відмови, допускається повторне подання до державної установи заяви про отримання дозволу на поховання урни з прахом загиблої (померлої) особи на Національному військовому меморіальному кладовищі. Як отримати дозвіл на ексгумацію? Для отримання дозволу на ексгумацію останків або виймання урни з прахом загиблої (померлої) особи користувачу місця поховання потрібно подати виконавчому органу сільської, селищної або міської ради заяву.
Вона може бути в електронній формі, або паперовою. До заяви додаються копії: наказу державної установи про надання дозволу на перепоховання останків або урни з прахом загиблої (померлої) особи на Національному військовому меморіальному кладовищі; документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, паспортного документа іноземця та/або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спецстатус (для іноземців та осіб без громадянства користувача місця поховання); лікарського свідоцтва про смерть загиблої (померлої) особи (не подається у разі перепоховання урни з прахом); свідоцтва про поховання загиблої (померлої) особи. За результатами розгляду документів виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дати ix отримання приймається рішення про надання дозволу на перепоховання або про відмову та повідомляється про це. Як відбувається перепоховання урни з прахом? Перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи може здійснюватися шляхом закопування урни з прахом в могилі або у колумбарній ніші.
Роботи з ексгумації останків aбо виймання урни з прахом, а також ixнього транспортування до Національного військового меморіального кладовища проводяться за рахунок коштів користувача місця поховання або його законного представника чи уповноваженої особи. Які ритуальні послуги та предмети надаються безкоштовно? Згідно з договором, безоплатно надаються предмети ритуальної належності: портрет загиблої (померлої) особи; Державний Прапор України; тимчасове дерев’яне облицювання могили; дерев’яний надгробний хрест; табличка на дерев’яний надгробний хрест; намогильна споруда; Також безкоштовно надаються ритуальні послуги: доставка предметів ритуальної належності на території Національного військового меморіального кладовища ; перевезення труни з останками aбo урни з прахом територією Національного військового меморіального кладовища (катафалк); перенесення труни з останками або урни з прахом територією Національного військового меморіального кладовища; організація перепоховання i проведення поховального ритуалу на Національному військовому меморіальному кладовищі; виділення місця на Національному військовому меморіальному кладовищі для перепоховання останків або урни з прахом; копання могили, опускання труни або урни з прахом, закопування, формування намогильного насипу, прибирання прилеглої територій після перепоховання; перепоховання урни з прахом загиблої (померлої) особи в колумбарії; установлення тимчасового дерев’яного облицювання могили та дерев’яного надгробного хреста на могилі загиблої (померлої) особи; виготовлення написів на табличці для дерев’яного надгробного хреста; спорудження намогильної споруди (відповідно до описів зразків намогильних споруд та меморіальних табличок). Перепохованням останків або урни з прахом на Національному військовому меморіальному кладовищі здійснюються державною установою в межах i за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік. Перепоховання відбувається з військовими почестями та базується на принципах створення рівних умов для поховання незалежно від раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживания, мовних або інших ознак.

Додати коментар

Користувач:
email:

Buy low, sell high, right?
But emotions can cloud sight
Discipline is key

- Fin.Org.UA

Новини

13:27 - Мінфін: Парламент ухвалив поступове наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня в ЄС у 2028 році
13:14 - єОздоровлення: Держава напряму виплачує родинам гроші на оздоровлення і відпочинок
12:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.07.2024
12:23 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 18 липня
12:21 - Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня
12:17 - За І півріччя 2024 року Держфінмоніторингом зупинено проведення підозрілих фінансових операцій на суму близько 5,4 млрд гривень
12:07 - Рада дозволила Кабміну призупинити виплати за зовнішнім боргом до жовтня
12:02 - Україна розпочала другий раунд переговорів з власниками боргових облігацій
12:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.07.2024
11:44 - МОЗ застерігає: Влітку збільшується ризик харчових отруєнь, зокрема, захворювання на ботулізм
11:42 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
11:36 - У 2024 році українці купили вдвічі більше вживаних авто з США
11:35 - Рада ухвалила збільшення акцизів на пальне
11:15 - У Києві тимчасово не працюють 3 станції метро
11:01 - Понад 700 підприємств та організацій в Україні визнали критично важливими
10:55 - На 2 енергооб'єктах сталися аварії: у 11 областях збільшили обмеження світла
10:49 - Нацбанк готовий вжити заходи у відповідь останніх послаблень гривні
10:28 - Мінцифри: Розширюємо підтримку цифрових проектів – до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та Сумська області
10:20 - Банки значно підвищили курс долара та євро вслід за офіційними рекордами
10:02 - Транспортна інфраструктура: схвалено всі подані Україною проекти у рамках програми «Механізм «Сполучення Європи»
09:56 - Прибуток найбільшого у світі виробника мікросхем TSMC у II кварталі зріс на 36%
09:53 - Визначення бази оподаткування акцизним податком у випадку недотримання норм втрат деяких видів підакцизної продукції
09:52 - Що є об’єктом оподаткування податком на прибуток?
09:49 - Чи може користувач скопіювати кваліфікований електронний підпис з одного захищеного носія на інший захищений носій ключової інформації?
09:48 - Податковий календар на 19 липня 2024 року
09:45 - Визначення строку давності у разі самостійного виправленні помилок, що містяться у раніше поданій звітності
09:44 - Визначення строку давності у разі самостійного виправленні помилок, що містяться у раніше поданій звітності
09:43 - Чи застосовуються штрафні санкції до покупця за несвоєчасну реєстрацію РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику у зв’язку з тим, що реєстрація такої ПН була зупинена?
09:43 - МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа
09:41 - Майже 20,8 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар27.9583
Канадський долар30.3312
Юань Женьміньбі5.7119
Чеська крона1.7933
Данська крона6.0789
Гонконгівський долар5.3107
Форинт0.115892
Індійська рупія0.49603
Рупія0.002575
Новий ізраїльський шекель11.4244
Єна0.26498
Теньге0.087237
Вона0.03007
Мексиканське песо2.3314
Молдовський лей2.3399
Новозеландський долар25.2425
Норвезька крона3.8579
московський рубль0.46961
Сінгапурський долар30.9331
Ренд2.2816
Шведська крона3.9414
Швейцарський франк46.7765
Єгипетський фунт0.8601
Фунт стерлінгів54.0404
Долар США41.4627
Білоруський рубль15.0708
Азербайджанський манат24.3941
Румунський лей9.1285
Турецька ліра1.2528
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.1344
Болгарський лев23.1855
Євро45.3457
Злотий10.5611
Алжирський динар0.3007
Така0.34298
Вірменський драм0.10422
Домініканське песо0.68714
Іранський ріал0.0009632
Іракський динар0.030881
Сом0.46797
Ліванський фунт0.000452
Лівійський динар8.2969
Малайзійський ринггіт8.5755
Марокканський дирхам4.0591
Пакистанська рупія0.14528
Саудівський ріял10.7829
Донг0.0015892
Бат1.10139
Дирхам ОАЕ11.0136
Туніський динар12.8663
Узбецький сум0.0032215
Новий тайванський долар1.24709
Туркменський новий манат11.5583
Сербський динар0.36985
Сомоні3.7936
Ларі14.449
Бразильський реал7.3541
Золото102448.53
Срібло1285.29
Платина42093.76
Паладій40279.77

Курси валют, встановлені НБУ на 18.07.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
CRSR061028.111028.111028.111028.114112.44
FSTF021003.071003.071003.071003.075015.35

Дані за 05.07.2024