ЄС підписав перші гарантійні угоди на 1,4 млрд євро у рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility, – Юлія Свириденко

11.06 15:00 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Європейський Союз підписав перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Тим самим  – запустив Ukraine Investment Framework, який допоможе прискорити відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури. 
Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (Ukraine Recovery Conference–2024).  
“Фінансова допомога ЄС – це один з факторів, завдяки чому наша економіка в умовах війни демонструє відновлювальне зростання. Після рекордного падіння в майже 30%, торік ми вже мали ВВП +5,3%. Щоб зростання продовжувалося, нам потрібно швидко відновлювати зруйноване, зокрема енергетичну інфраструктуру, яку останні місяці нещадно знищує ворог, але найголовніше – нам треба залучати інвестиції в приватний сектор, допомагати бізнесу працювати і розвиватися. Якраз цьому сприятимуть перші угоди на 1,4 млрд євро, підписані з міжнародними та двосторонніми фінансовими інституціями у рамках Ukraine Investment Framework, інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Адже тепер цей інвестиційний інструмент почне працювати, а в Україну почнуть заходити нові інвестори”, – зазначила Юлія Свириденко.
Перший віцепрем’єр-міністр також подякувала європейським партнерам за непохитну підтримку та допомогу Україні у відновленні та відбудові. 
Нові угоди складаються з 1 млрд євро кредитних гарантій і 400 млн євро змішаних фінансових грантів. Вони принесуть користь приватним компаніям, у тому числі малим і середнім підприємствам, муніципалітетам і українським державним підприємствам, а також будуть зосереджені на ремонті, реконструкції та розвитку енергетичної інфраструктури. Інші програми спрямовані на транспортний і муніципальний сектори, доступ до фінансування для малих і середніх підприємств, зокрема тих, які постраждали від війни в деокупованих і прифронтових регіонах.
Повний перелік програм, які мають на меті розблокувати 6 млрд євро інвестицій, включає:
• Ініціативи на підтримку приватного сектору України – розширення доступу до фінансування для малих і середніх підприємств, надання термінової підтримки компаніям, які постраждали від війни. ЄС надає гарантії на 190 млн євро та інвестиційні гранти на 10 млн євро через Європейський інвестиційний банк (ЄІБ).
• Програма «Краще майбутнє», «Стійкість, реконструкція та відродження України» — прискорення та розширення інвестицій у відновлювану енергетику, включаючи будівництво нових проєктів вітрової енергетики, систем накопичення енергії акумуляторів, транспорт, цифровий сектор та реальний сектор, зокрема виробництво сталі, будівельні матеріали та переробку. ЄС надає гарантії на 350 млн євро та технічну допомогу на 17,5 млн євро через Міжнародну фінансову корпорацію (IFC).
• Програма відновлення фінансової інклюзії – розширення доступу до фінансування для малих і середніх підприємств та інвестування у їхні виробничі потужності. ЄС надає гарантії на 140 млн євро, інвестиційні гранти на 30 млн євро та 7 млн євро технічної допомоги через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
• Програма «Hi-Bar» – усунення бар’єрів для мобілізації фінансування, необхідного для прискорення переходу енергетичного сектора до чистого нуля (net-zero), що передбачає максимально можливе скорочення викидів парникових газів, при цьому будь-які викиди, що залишилися, поглинатимуться з атмосфери іншими способами,  такими як океани, ліси, ґрунти або штучні поглиначі. ЄС надає гарантії на 150 млн євро та технічну допомогу на 7,5 млн євро через ЄБРР.
• Муніципальна, інфраструктурна та промислова програма стійкості – задоволення потреб у надзвичайній підтримці та майбутні зусилля з реконструкції в різних секторах, включаючи промисловість, енергетику, муніципальну інфраструктуру. ЄС надає гарантії на 150 млн євро, інвестиційні гранти на 25 млн євро та технічну допомогу на 7,5 млн євро через ЄБРР.
• Сприяння зеленому кредитуванню через фонд Green for Growth – розширення доступу до фінансування для підприємств із середньою капіталізацією, малих і середніх підприємств, підприємств зеленої економіки та циклічної економіки та/або адаптації, енергоефективності та екологічного переходу. ЄС надає капітал перших збитків у розмірі 45 млн євро, інвестиційні гранти у розмірі 7 млн євро та технічну допомогу у розмірі 3 млн євро через KfW.
• EU4Business, кредитування мікро- та малих підприємств через фонд EFSE – підтримка відновлення та переміщення постраждалих від війни компаній, мікропідприємництва та підприємництва на ранніх стадіях, відновлення бізнесу в деокупованих і прифронтових регіонах та адаптація сільськогосподарського бізнесу. ЄС надає капітал першої втрати 45 млн євро, інвестиційні гранти 9 млн євро та 1 млн євро технічної допомоги через KfW.
• Програма реконструкції та відновлення інфраструктури передачі електроенергії – посилення стійкості передачі електроенергії шляхом інвестування в постійний ремонт і реконструкцію пошкодженої або зруйнованої енергетичної інфраструктури, а також відновлення доступу до електропостачання критичної інфраструктури. ЄС надає інвестиційні гранти у розмірі 100 млн євро для залучення коштів через KfW.
• Програма підтримки українських ММСБ – розширення доступу до фінансування для мікро-, малих і середніх підприємств, компаній, які постраждали від війни, щоб допомогти їм відновити свій бізнес, у тому числі в деокупованих і прифронтових регіонах. ЄС надає гарантії на 20 млн євро через Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).
• Програма розвитку муніципальної інфраструктури, яка підтримує місто Чернівці в інвестиціях у водопостачання та каналізацію, відновлення інфраструктури водопостачання та каналізації для місцевих мешканців та значної кількості внутрішньо переміщених осіб. ЄС надає інвестиційні гранти в розмірі 17,75 млн євро та технічну допомогу 2 млн євро для кредитування через KfW.
• Негайне розширення в Україні JASPERS (Спільна допомога для підтримки проєктів у європейських регіонах) – забезпечення розбудови потенціалу для підготовки та реалізації масштабних інфраструктурних проєктів та надання консультаційних послуг для визначення пріоритетності інвестицій у секторах, які є ключовими для відновлення України. ЄС надає технічну допомогу в розмірі 10 млн євро через ЄІБ.
• Гарантійний механізм відновлення та реконструкції України (URGF) – для залучення ризиків, перерахованих зі страхової галузі, з початковим фокусом на забезпеченні військового страхування рухомих активів, таких як внутрішній вантажний транспорт. ЄС надає гарантії на 50 млн євро через ЄБРР для покриття ризиків фонду, який своєю чергою розширить страхове покриття. Інші донори надають додаткові гарантійні зобов’язання на суму 60 млн євро.
Для подальшої підтримки зусиль України щодо реформ на шляху до ЄС під час конференції у Берліні Єврокомісія також підписала нові програми технічної допомоги на суму понад 100 млн євро, щоб допомогти просунути реформи в Україні в таких сферах, як децентралізація, освіта та кваліфікація, охорона здоров’я, інтегроване управління кордонами та реагування на кризу.
Україна та ЄС підписали угоду про скасування фінансових зобов’язань України, пов’язаних з її участю в програмах ЄС, які стосуватимуться всіх платежів з 1 січня 2021 року, що заощадить кошти державного бюджету України.
 

Додати коментар

Користувач:
email:

Гроші, як ріка,
Тічуть на український ринок,
Використай їх мудро.

- Fin.Org.UA

Новини

22:08 - При Міненерго створено Групу з координації міжнародної допомоги для оперативного відновлення енергосистеми та підготовки до зими
21:50 - Перелік безоплатних стоматологічних послуг для військових та ветеранів розширено, — рішення Уряду
21:48 - Центробанк московія тимчасово скасував торги на Мосбіржі
21:35 - Посилення контролю за обігом деревини, продовження реформи моніторингу довкілля та виконання євроінтеграційних зобов’язань України – Кабінет Міністрів схвалив низку рішень
21:26 - Як здійснюватиметься моніторинг геологічного середовища в Україні: Уряд затвердив порядок
21:20 - Мінсоцполітики та Банк розвитку Ради Європи підписали угоду про співпрацю у сфері розвитку та надання психосоціальних послуг
21:06 - Уряд затвердив низку порядків здійснення перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі
21:00 - Новини 13 червня: $50 мільярдів для України за рахунок росактивів, НБУ знизив облікову ставку
20:52 - Прем’єрка Італії: G7 домовився про $50 мільярдів для України за рахунок росактивів
20:46 - Канада запровадила нові санкції проти російського ВПК та порушників обмежень
20:28 - Кабмін запровадив обов'язкову фотофіксацію деревини
20:15 - На кордоні з Польщею збудують новий вантажний термінал і пішохідний перехід
20:00 - Черная полоса в данных из США продолжается
19:55 - Українська IT Армія зупинила роботу основного провайдера російських банків
19:48 - З початку 2024 року експорт України склав 16,8 мільярда доларів
19:40 - Негативні емоції працівників скорочують глобальний ВВП на $9 трильйонів – дослідження
19:29 - Тепло та енергія для харків’ян: Уряд виділив 2,5 мільярда гривень на встановлення мінікотелень та газогенераторів
19:25 - Список сумнівних інвестпроєктів поповнили ще 14 кейсів
19:25 - Сім регіональних бюро судово-медичної експертизи отримали нове сучасне лабораторне обладнання для токсикологічних та ДНК-експертиз
18:52 - Держава прогарантувала перший інвестиційний кредит для агровиробника
18:49 - 45-й меморандум про міжнародне медичне партнерство підписано під час URC2024 у Берліні
18:49 - Україна у червні може отримати $4,1 мільярда від МВФ і ЄС – НБУ
18:44 - Тепло та енергія для харків’ян: Уряд виділив 2,5 мільярда гривень на встановлення мінікотелень та газогенераторів
18:36 - Експорт пшениці з України за рік впаде до 10-річного мінімуму – Мінсільгосп США 
18:19 - У пʼятницю графіки відключень світла діятимуть 4 години
18:18 - Упродовж цього року Японія надасть Україні 4,5 мільярда доларів – Зеленський
17:58 - "Дочки" китайських банків у московія призупинили розрахунки в доларах і євро після санкцій проти Мосбіржі
17:58 - В Україні провели випробування машини розмінування, виробництво якої запустять в серію 
17:49 - Отримано перший інвестиційний кредит за гарантіями Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
17:45 - Вакантність на комунальних підприємствах ЖКГ сягає 50% – Пантелеєв


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар27.0268
Канадський долар29.5912
Юань Женьміньбі5.6106
Чеська крона1.7759
Данська крона5.8836
Гонконгівський долар5.2097
Форинт0.110684
Індійська рупія0.48704
Рупія0.0025004
Новий ізраїльський шекель10.9484
Єна0.25882
Теньге0.090266
Вона0.029616
Мексиканське песо2.1781
Молдовський лей2.3068
Новозеландський долар25.1062
Норвезька крона3.835
московський рубль0.46053
Сінгапурський долар30.1436
Ренд2.2119
Шведська крона3.9106
Швейцарський франк45.3986
Єгипетський фунт0.853
Фунт стерлінгів51.9459
Долар США40.6908
Білоруський рубль14.7902
Азербайджанський манат23.94
Румунський лей8.8173
Турецька ліра1.2599
СПЗ (спеціальні права запозичення)53.7786
Болгарський лев22.4427
Євро43.885
Злотий10.0885
Алжирський динар0.30117
Така0.345
Вірменський драм0.104645
Домініканське песо0.68732
Іранський ріал0.00096517
Іракський динар0.030945
Сом0.46223
Ліванський фунт0.000453
Лівійський динар8.3536
Малайзійський ринггіт8.6136
Марокканський дирхам4.0743
Пакистанська рупія0.14566
Саудівський ріял10.8076
Донг0.0015928
Бат1.10189
Дирхам ОАЕ11.0366
Туніський динар12.9986
Узбецький сум0.0032122
Новий тайванський долар1.24842
Туркменський новий манат11.5821
Сербський динар0.3756
Сомоні3.7669
Ларі14.5196
Бразильський реал7.7877
Золото93878.15
Срібло1184.27
Платина38480.88
Паладій36594.86

Курси валют, встановлені НБУ на 14.06.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
207518851.27851.27851.27851.27146418.44
2284491123.891123.891123.891123.8922477.80
2292641061.371061.371061.371061.3768989.05
CAT1384813848138481384813848.00

Дані за 13.06.2024