Україна отримає 100 млн євро від БРРЄ на компенсації за знищене внаслідок збройної агресії рф житло: Міністр фінансів та очільник Банку підписали відповідну Угоду

11.06.2024 13:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

11 червня на полях Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2024) Міністр фінансів України Сергій Марченко та Керівник Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі підписали Угоду щодо надання Україні позики обсягом 100 млн євро в рамках проекту «НОМЕ.
Компенсація за знищене житло». Також у заході взяла участь заступник Міністра фінансів та офіційний представник України у Адміністративній Раді Банку Ольга Зикова. Проект HOME реалізовуватиметься по всій підконтрольній території України.
Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги (житлових сертифікатів), завдяки якому кінцеві бенефіціари, у тому числі учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім"ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак рф житло у вигляді сертифікатів на придбання житла. “Повномасштабна війна росії завдала житловому сектору України збитків на понад 50 млрд доларів США.
Проект HOME допоможе постраждалим громадянам якнайшвидше повернутися до комфортного життя.
Надзвичайно вдячні Банку за активну підтримку і солідарність з Україною.
Подальша реалізація та розробка проектів з підтримки соціальної сфери сприятиме сталому соціальному розвитку та відновленню”, — зазначив в ході заходу Сергій Марченко. "Я радий підписати першу кредитну угоду між БРРЄ та Україною.
Це лише початок.
Як провідний соціальний банк Європи, БРРЄ має намір підтримувати довгостроковий соціальний розвиток та соціальну цілісність України, а також її відновлення та реконструкцію.
Розраховуємо продовжувати працювати над визначеними Урядом України пріоритетами, використовуючи нашу експертну підтримку, досвід та ресурси на благо українського народу", - заявив Керівник БРРЄ Карло Монтічеллі. Проект впроваджується у межах послуги “єВідновлення”, а також згідно з чинним законодавством, а саме Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією рф проти України». Громадяни можуть формувати запити та в результаті отримувати сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно.
Процес перевірки заяв, а також відбору запитів здійснює спеціальна Державна комісія з компенсації.
Відслідкувати перебіг розгляду справи можна буде у мобільному застосунку Дія. “Менш ніж за рік після приєднання України до БРРЄ, ми вже впроваджуємо два важливих соціальних проекти за фінансування Банку.
Це свідчить про довіру до України як до партнера та відданість підтримувати нас в умовах постійних викликів повномасштабної війни.
Переконана, що наша подальша співпраця сприятиме успішній реалізації та розробці нових фінансово-кредитних програм у соціальному напрямі”, – зазначила Ольга Зикова. Нагадаємо, що у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи.
А 7 листопада 2023 року Указом Президента України заступника Міністра фінансів Ольгу Зикову призначено представником України в Адміністративній Раді БРРЄ.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку немає меж,
Інвестиції можна зробити везде.
Є шанс втроє збільшити свої гроші,
Але й ризики тут дуже великі.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 29 червня: повернення графіків відключень, підозра Тищенку та застава Галущенка
20:50 - Ірак тисне на ОПЕК заради більшої квоти після втрат від війни
20:25 - Москва перекинула новий газовоз на підсанкційний арктичний проєкт
19:55 - ЄС може зайти в зиму з найнижчими запасами газу за 15 років
19:25 - Спека змусила Францію знизити потужність атомних станцій
18:52 - Відключення світла повертають: графіки 30 червня діятимуть по всій Україні
18:42 - Продаж пального обмежили ще у одному російському регіоні
18:30 - Якість повітря на Київщині перебуває в межах норми
18:25 - "Щире каяття" з донатом на ЗСУ: посадовець КМДА визнав вину у справі про 1,2 мільйона
18:05 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до додаткового переліку товарів, що належать виключно до продукції переробної промисловості, до яких встановлюються вимоги щодо їх ступеня локалізації виробництва»
18:05 - Мінрозвитку визначило 30 пріоритетних інвестпроєктів
17:56 - Форма інформація про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 30 червня
17:52 - Наказ Мінекономіки від 16.06.2026 № 6782 «Про затвердження форми інформації про суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом»
17:33 - "Укрпошта" зменшує тарифи на доставку в село
17:30 - Понад 340 млн євро для бізнесу та громад: як UGB (Укргазбанк) допомагає відновлювати Україну
17:15 - Ощадбанк попередив про перебої в сервісах через спеку й проблеми зі світлом
17:00 - Куди вкладати кошти залежно від суми
16:49 - Комісія ухвалила 78 рішень щодо розвитку ринку капіталу та вдосконалення регулювання
16:47 - Хабар за "кришування" кол-центру: депутату Тищенку вручили підозру
16:40 - Матчі групової стадії ЧС-2026 відвідали понад 4,6 мільйона фанатів – FIFA
16:30 - єОселя: за тиждень 152 українські родини отримали кредити на житло
16:25 - До кінця року держава буде винна банкам 10 мільярдів гривень компенсацій – НБУ
15:56 - Лист очікувань власника державної установи «Професійні закупівлі» на 2026 рік (зміни) від 26.06.2026 № 2803-06/58814-08
15:48 - Посадовця митниці підозрюють у розтраті бюджету на реконструкції митного поста
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.06.2026
15:25 - Тендерні оборудки: посадовцю комунального підприємства Києва вручили підозру
15:20 - Спека повертає графіки: в очікуванні відключень українців знову просять економити електрику
15:10 - За Галущенка внесли заставу


Більше новин