Україна має унікальний досвід турботи про ментальне здоров’я в надзвичайних ситуаціях і готова ділитися ним, аби спільно долати масштабні кризи, – Віктор Ляшко

11.06.2024 10:49 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Ментальне здоров’я у всьому світі залишатиметься серед основних викликів на наступні 5 та навіть 20 років — висновки дослідження, проведеного на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів.
Адже віина впливає не лише на тих, хто перебуває безпосередньо в зонах боиових діи.
Іі наслідки відчуваються ширше.
Так, вплив росіиськоі віиськовоі агресіі проти Украіни відчуває кожен другии по всьому світу, а вплив конфліктів минулого століття — кожен третій. Саме тому Украіна ініціювала резолюцію «Зміцнення психічного здоров’я та психосоціальноі підтримки до, під час та після зброиних конфліктів, природних та антропогенних катастроф, охорони здоров’я та інші надзвичаині ситуаціі», яка була приинята консенсусом 77-і Всесвітньоі асамблеі охорони здоров’я ВООЗ.
Про основні пункти документа міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів під час десятого засідання Міжвідомчої координаціиної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічноі допомоги особам, які постраждали внаслідок зброиноі агресіі рф проти Украіни. «Резолюція є важливим кроком на шляху до світу, де кожен має доступ до необхідноі допомоги у наиважчі моменти свого життя.
Краіни домовилися інтегрувати ментальне здоров’я та психосоціальну підтримку у своі системи реагування на надзвичаині ситуаціі, — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
— Документ спрямований на посилення профілактики, сприяння, захисту та допомоги, пов’язаної з ментальним здоров’ям і психосоціальною підтримкою в надзвичайних ситуаціях.
Досвід України в цій сфері є унікальним, і ми готові ділитися ним задля того, аби спільно долати масштабні кризи в ментальному добробуті людей, що виникають під час конфліктів, катастроф чи інших надзвичайних ситуацій».  Стан реалізації Всеукраінськоі програми ментального здоров’я в Україні Окрім міжнародних аспектів турботи про ментальне здоров’я людей на засіданні МКР традиційно заслухали представників міністерств щодо впровадження пріоритетних проектів відомств у межах реалізації Всеукраінськоі програми ментального здоров’я – ініціативи першоі леді Олени Зеленськоі.
Цього разу йшлося про пріоритетні проекти Міністерства соцполітики «Впровадження комплексноі програми психосоціальноі підтримки у формуванні життєстіикості» та Міністерства юстиції «Проведення навчання фахівців системи надання безоплатноі правничоі допомоги у сфері ментального здоров’я». Також заслухали представників Чернівецької та Кіровоградської областей щодо їх унікальних напрацювань у формуванні послуг з ментального здоров’я.
Кіровоградщина, зокрема, зосередилася на навчанні фахівців з ментального здоров’я, активно залучаючи місцеві університети, в тому числі заклади вищої освіти релоковані з Донецької області.
Особливий акцент робиться на послугах для молоді завдяки розвиненій інфраструктурі молодіжних центрів.
На Буковині значна увага приділена міжсекторальній взаємодії та розширенню переліку сервісів із ментального здоров’я саме на рівні громад. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?».
Рівень 2.0 Під час засідання були презентована нова візія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — проект зростає, змінюється і переходить на рівень 2.0.
У ньому передбачені різноманітні продукти для різних цільових аудиторій, спрямовані на формування культури піклування про ментальне здоров’я.
Всі ці продукти — аптечки самодопомоги, відеопосібники, освітні серіали, довідники — представлені на оновленій платформі «Ти як?». Послуги з ментального здоров’я мають бути доступними насамперед там, де живе людина — без її відриву від соціуму.
Тому зараз акцент робиться на посиленні амбулаторної ланки, комплектуванні мультидисциплінарних команд.
А у подальшому стаціонарні форми поступово замінять центри ментального здоров’я, що створюються на базі кластерних лікарень. Ще одна ініціатива — безбар’єрні простори відновлення українців.
Такі центри життєстійкості відкриті в 209 громадах у 22 регіонах країни — кожен заклад пропонує спектр психосоціальних послуг, актуальних саме для конкретної території.
Вже на сьогодні підготовлено понад 430 фахівців, що працюють у таких центрах. Довідково Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ.
Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

19:50 - Позбавляють приватного спілкування: у WhatsApp засудили московія після погроз блокуванням
19:30 - В Україні завершується прийом заявок на отримання тисячі гривень "Зимової підтримки"
19:10 - московіяни обмежать інтернет у Криму "до кінця сво" – гауляйтер
18:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 24 грудня
18:40 - Вночі армія московія атакувала виробничі об’єкти "Укрнафти"
18:37 - У день перед Різдвом графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:20 - Срібло досягло рекордного рівня вище 70 доларів
18:11 - Засідання Комісії
18:00 - США заборонили імпорт нових "мавіків" та інших іноземних дронів
17:51 - У Карпатах найбільше зросли ціни на подобову оренду житла напередодні свят
17:45 - На Волині ліквідували масштабне виробництво алкоголю під видом популярних марок
17:34 - Мільйони інвесторів, акції держкомпаній і реальні обсяги торгів: що змінює ініціатива «Фондовий ринок 2.0»
17:30 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
17:25 - З Києва до Львова щогодини: в УЗ розповіли про тактовий рух та чому квитків досі бракує
17:08 - Масштабні "зелені" проєкти: на Вінниччині планують збудувати п’ять вітропарків
17:00 - В Україні платежі за землю зросли на 15%: які регіони сплатили найбільше
17:00 - В Україні платежі за землю зросли на 15%: які регіони сплатили найбільше
16:56 - За рік податкова оштрафувала обмінники на 58 мільйонів гривень
16:50 - Оновлено вимоги до платоспроможності страховика
16:34 - Апеляція частково змінила запобіжний захід Кудрицькому
16:30 - ПДВ для ФОПів – боротьба із схемами чи розширення корупційних можливостей?
16:25 - Україна значно збільшила імпорт свинини
16:15 - Україна у світовому рейтингу розвитку ШІ піднялась на 14 позицій
16:09 - Оновлено порядок оцінки банками та банківськими групами операційного ризику
15:57 - Енергокомпанії братимуть державне обладнання в оренду без аукціонів
15:51 - Компанія Ахметова виграла родовище глин на Закарпатті
15:44 - Інтерв’ю з Русланом Магомедовим: реальний стан фондового ринку, ОІР, пенсійна реформа та оновлення в Комісії
15:35 - До страхової компанії застосовано захід впливу
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.12.2025
15:25 - Уряд закликає НКРЕКП не змінювати тарифи на воду для населення


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32535
Австралійський долар28.1819
Така0.34451
Канадський долар30.7279
Юань Женьміньбі5.99
Чеська крона2.0409
Данська крона6.6451
Гонконгівський долар5.4125
Форинт0.126927
Індійська рупія0.46948
Рупія0.0025087
Новий ізраїльський шекель13.174
Єна0.26987
Теньге0.08261
Вона0.028417
Ліванський фунт0.00047
Малайзійський ринггіт10.3586
Мексиканське песо2.3464
Молдовський лей2.4985
Новозеландський долар24.5824
Норвезька крона4.1875
Саудівський ріял11.2244
Сінгапурський долар32.7552
Донг0.0015989
Ренд2.5211
Шведська крона4.5867
Швейцарський франк53.4607
Бат1.35319
Дирхам ОАЕ11.4627
Туніський динар14.5495
Єгипетський фунт0.8858
Фунт стерлінгів56.8501
Долар США42.1003
Сербський динар0.42287
Азербайджанський манат24.7649
Румунський лей9.7545
Турецька ліра0.983
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.7055
Болгарський лев25.3861
Євро49.6363
Ларі15.6216
Злотий11.73
Золото188909.1
Срібло2929.35
Платина91748.34
Паладій75644.98

Курси валют, встановлені НБУ на 24.12.2025