Ольга Стефанішина: Розраховуємо на початок офіційного переговорного процесу ЄС з Україною в червні

29.05.2024 20:02 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В межах робочого візиту у Брюссель, Бельгія, 29 травня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з директором Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) Гертом Яном Купманом Під час зустрічі йшлося про посилення співпраці між Україною та Європейським Союзом та прогрес України на шляху вступу до ЄС. «Ми вдячні Єврокомісії та Вам особисто за незмінну підтримку.
Ми сподіваємося, що ця співпраця буде тільки посилюватися, і ЄС разом з Україною у червні цього року відкриють нову сторінку відносин, офіційно розпочавши переговорний процес щодо вступу України до Союзу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина. Ольга Стефанішина нагадала про висновки Європейської Ради від 21-22 березня, які запрошують Раду ЄС швидко ухвалити переговорні рамки і розпочати офіційний переговорний процес без зволікань.
Віце-прем’єр-міністр підкреслила: «Ми покладаємося на політичну волю країн-членів ЄС ухвалити переговорну рамку в червні.
Це не потребує додаткового звіту про прогрес України з виконання чотирьох кроків, визначених Єврокомісією в межах Пакету розширення 2023». Також під час зустрічі йшлося про захист прав національних меншин (спільнот).
Ольга Стефанішина наголосила, що робота у сфері захисту прав національних меншин (спільнот) залишається безумовним пріоритетом для України.
Так, 21 травня Державна служба у справах національних меншин та свободи совісті утворила Раду громадських об’єднань національних меншин (громад) України, яка представляє 18 національних меншин.
Крім того, триває підготовка до Форуму національних меншин, запланованого на 7 червня в Києві. Окремим блоком розмови стали потреби України у додатковому фінансуванні Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС).
Віце-прем’єр-міністр звернула увагу на важливості додаткового фінансування закупівлі спецтехніки для ДСНС. «Це надзвичайно важливо через триваючі руйнування, спричинені російською агресією проти України.
ДСНС відіграє ключову роль у порятунку українських мирних жителів і очищенні небезпечних районів.
Ми розраховуємо на можливість спрямувати частину коштів від заморожених російських активів на забезпечення потреб ДСНС», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Директор Директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) Герт Ян Купман підкреслив видимість успіхів України на шляху руху до членства в ЄС, а також підтвердив відданість підтримки ЄС України у її боротьбі у війні, розв’язаній росією, та подальшій інтеграції до Євросоюзу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Greece, Spain, and more
Debt crises are still alive
Can Europe revive?

- Fin.Org.UA

Новини

22:23 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 26 серпня: орендар Gulliver програв суд
19:34 - Meta заплатить 18 мільярдів доларів у рамках врегулювання позову у США
18:57 - Словаччина розглядає заборону соцмереж дітям до 16 років
18:25 - До ПрАТ "ЗАПОРІЖЗВ’ЯЗОКСЕРВІС" застосовано захід впливу у вигляді письмового застереження за порушення вимог санкційного законодавства
18:13 - Китайські хакери намагались зламали системи Мін’юсту США, NASA, ФРС, Сенату
17:44 - Пропонуються зміни до порядку організації касової роботи банків
17:32 - У Кличка пообіцяли облаштувати 6 наземних переходів на Бессарабській площі у Києві
17:15 - Київстар Домашній запускає тариф Максимальний зі швидкістю до 8 Гбіт/с
17:05 - Meta погодилась піти на угоду із судом у США і ввести обмеження для дітей
16:39 - Італія просить ЄС про виділення 8 млрд євро в рамках оборонної програми SAFE
16:36 - Євроінтеграція, санкції та регулювання ринків капіталу: результати засідання Комісії
16:30 - Скільки коштує зібрати "цифровий рюкзак" школяра: що справді потрібно, а без чого можна обійтися
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.08.2026
15:55 - московія обстріляла об’єкти "Газмереж" на Харківщині і Чернігівщині
15:35 - Топбанкіри останнього російського банку в ЄС заробили мільйони євро на санкціях – FT
15:20 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:07 - Як оподатковуються ПДФО доходи у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?
15:05 - Земельна ділянка придбана і відчужена в межах одного календарного місяця: чи подає юридична особа податкову декларацію з плати за землю?
15:02 -  Держаудитори Харківщини підсумували результати фінансового контролю за січень-липень 2026 року.
15:02 - Чи може бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) бути платником єдиного податку третьої групи?
14:59 - Резервний РРО не використовувався: чи потрібно щоденно роздруковувати Z-звіти?
14:55 - Щодо отримання статусу резидента Дефенс Сіті
14:53 - Як заповнити РК до ПН у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
14:50 - Порядок заповнення граф 1-4 розділу ІІ «Обсяги отримання та відвантаження товарів за операціями з контрагентами у звітному періоді» Звіту № 1-ОП
14:49 - До уваги платників ПДВ!
14:47 - Податкова знижка у вигляді пожертвувань та благодійних внесків: який дохід враховується з метою розрахунку витрат?
14:45 - Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?
14:45 - Частина судновласників повертає вантажі у портах московія на Азові – ЗМІ
14:45 - Дві дочірні компанії Нафтогазу тимчасово очолить екстоппосадовець АРМА


Більше новин