У Берліні стартувала конференція для представників музейної спільноти, де українці представили 10 пропозицій відновлення сфери
29.05 15:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ28 травня у Берліні стартувала дводенна міжнародна конференція під гаслом «Від кризи до майбутнього.
Нові відповідальності для музеїв в Україні».
Івент став найбільшою подією для українських музейників від початку повномасштабного вторгнення рф.
Головна мета – розробка спільних пропозицій українськими музеями для наступної «Ukraine Recovery Conference», яка пройде в Берліні 11-12 червня 2024 року.
Українські музеї дуже важливі для майбутнього України.
Вони зберігають культурну спадщину України та сприятимуть розбудові стійкого українського суспільства.
Серед основних питань конференції: відновлення України та зміцнення суспільства.
Під час конференції також йшлося про способи підвищення обізнаності міжнародної спільноти про українську культуру, а також про способи підтримки українців.
Наразі українські музейники вже напрацювали 10 пропозицій щодо відбудови не лише пошкоджених росіянами будівель музеїв, а й відновлення роботи та розвитку всієї сфери.
Серед напрямків роботи: розробка пропозицій щодо необхідного внеску українських культурних установ у відновлення України та зміцнення громадянського суспільства; подальше налагодження співпраці мережі українських музеїв з німецькими та польськими установами; встановлення довгострокової співпраці з Фондом прусської культурної спадщини та розширення стипендіальної програми для співробітників українських музеїв у німецьких закладах.
«Вже за 10 днів, перший раз з моменту повномасштабного вторгнення та перший раз за третій рік війни на міжнародній конференції, присвяченій відновленню України, лунатиме слово «культура».
І це колосальна трансформація.
Це, я вважаю, наше з вами дуже велике досягнення.
Бо в нашому українському сьогоденні, коли базові потреби більшої частини населення в безпеці життя не задоволені, дуже важко емоційно залишатися вірним своїй справі та думати про високе, про духовність і про культурне надбання», – сказала заступник Міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар.
Вона підкреслила, що проведення такої масштабної конференції – це чіткий сигнал, що Німеччина підтримує Україну, розуміючи, що культура є важливою складовою відновлення країни, а Польща стала надійним містком в комунікації між Україною та Німеччиною.
Анастасія Бондар також взяла участь у панельній дискусії «Місія музеїв у зміцненні громадянського суспільства».
Крім того, на конференції заплановано, підписання угоди про співробітництво між Народною Спілкою Німеччини по догляду за військовими похованнями та Державною архівною службою України.