ЄС безсилий у боротьбі з фейками в Telegram

28.05.2024 19:25 | Економічна правда

Проросійські групи дезінформації у своїй роботі користуються гнучкими правилами в Telegram, і влада ЄС мало що може з цим зробити.
Про це повідомляє Bloomberg.
Цифровий контент в ЄС регулюється законом про цифрові послуги, що був прийнятий в лютому 2024.
Відповідно до нього суворі зобов"язання можна застосувати до платформ із понад 45 мільйонами активних користувачів у Європі.
Telegram, за словами його власників, має 41 мільйон.
Для уточнення даних "Європейська комісія повинна провести незалежну оцінку", - зазначає прем"єр-міністр Естонії Кая Каллас.
Адже з великих платформ ЄС може стягувати штрафи в розмірі до 6% від річних продажів, або заборонити в"їзд до ЄС повторним порушникам.
Ці правила охоплюють Meta, YouTube, TikTok, Instagram.
Менші ж платформи підпадають під юрисдикцію національних агентств.
Тобто країни повинні самі про них турбуватись.
До прикладу в Бельгії заборонили заклики до насильства чи пошкодження майна в Telegram.
За цим наглядають модератори, видаляючи контент, що порушує закони.
Також каналами в Telegram користується російська пропаганда.
Відповідно до внутрішньої оцінки ЄС, основні теми зусиль московії з дезінформації включають війну проти України, конфлікт на Близькому Сході, імміграцію, зміну клімату та майбутні вибори до Європейського парламенту.
За цими п"ятьма темами кількість елементів із неперевірених джерел на всіх платформах зросла більш ніж удвічі до початку травня, порівняно з менш ніж 20 тис одиниць на день на початку року.
"Майже третина контенту в словацьких акаунтах Telegram походить або безпосередньо взята з різних російських джерел", - сказав колишній директор центру протидії гібридним загрозам Даніель Міло.
Після замаху на дружнього до московії прем"єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, соціальні мережі переповнилися теоріями змови.
Телеграм-канал з майже 50 тис підписників поділився довгим дописом про українську причетність до спроби вбивства, посилаючись на веб-сайт, що маскувався під британський журнал.
Міло вважає, що Telegram відіграє ключову роль у розповсюдженні російських наративів.
Адже надає змогу анонімно доносити свої наративи до ширшої аудиторії.
Нагадаємо:
Українські розробники створили платформу, яка за допомогою штучного інтелекту моніторить інформаційне середовище в режимі реального часу.
Щодня Mantis Analytics готує для РНБО звіти про інформаційний вплив московія.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ticker tape whirs by,
Numbers flash in rapid fire,
Traders shout and buy.

- Fin.Org.UA

Новини

21:58 - Американський регулятор подав до суду на українську ІТ-компанію Genesis
21:00 - Новини 17 червня: активи Кулеби хочуть конфіскувати, атаки московія
20:45 - Ринок готується до відкриття Ормузу: танкери вже питають ціни, але ще не йдуть
20:20 - Ормуз не стоїть: танкери таємно вивозять нафту з Перської затоки
20:00 - Трамп заперечив участь США у фонді на $300 мільярдів для Ірану
19:30 - Велике дослідження: як інтелектуальна власність впливає на економіку України
19:30 - Нафти може стати забагато: МЕА дало перший прогноз на 2027 рік
19:00 - За п’ять місяців держава отримала від приватизації мільярд гривень
18:42 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до ТОВ "СВІФТ ГАРАНТ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:35 - Після ударів по НПЗ московія змушена завозити бензин з Азії
18:20 - Уряд запускає ринок довгострокових контрактів на електроенергію
18:06 - Типи конденсаторів та їх роль у сучасній електротехніці
18:05 - Через атаки БпЛА у низці регіонів московії заборонили польоти малої авіації
18:02 - Верховний Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "УКмосковіяІНСТАНДАРТ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:00 - Інтер’єр і комфорт: прості способи зробити дім функціональним
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 18 червня
17:20 - московіяни атакували автівку "Укрпошти" у Нікополі, водія поранено
17:12 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398”
17:07 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398”
16:45 - Шахрай продав курортну землю на Львівщині у 27 разів дешевше ринку – прокуратура
16:30 - Криза добрив спонукає фермерів переосмислювати технології
16:15 - Дефіцит бензину у 53 регіонах московії намагаються закрити "екстренним штабом"
16:10 - Український агроекспорт цьогоріч уже вийшов на 23 нові ринки
16:00 - Чинна модель ПСО спотворює ринок електроенергії – Energy Community
15:45 - московія відстала від плану нафтовидобутку на 10% після атак України – МЕА
15:42 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.06.2026
15:15 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
14:55 - Інтерв’ю Андрія Пишного для Reuters про адаптацію фінансового сектору України до стандартів ЄС
14:40 - Уряд запускає довгострокові контракти на ринку електроенергії


Більше новин