"Схеми" знайшли у Дубаї майно ексзаступника голови митниці на $25 мільйонів

28.05.2024 20:20 | Економічна правда

Ексзаступник голови Держмитслужби Руслан Черкасський разом із Віталієм Кіро, причетним до виробництва сигарет з підробленими акцизними марками, придбав в Дубаї апартаменти та офісні приміщення, загальна вартість яких сягає близько 25 млн доларів.
Про це повідомляють "Схеми" із посиланням на дані транзакцій з офіційного реєстру Дубаю, доступ до яких журналісти отримали в межах міжнародного розслідувального проєкту Dubai Unlocked.
Зазначається, що частину цього майна власники здавали в оренду, частину - вже продали.
Розслідувачі "Схем" звернули увагу, що у доступних майнових деклараціях Черкасського немає відомостей про ці інвестиції або дохід від продажу чи оренди.
"Згідно з даними з Дубайського витоку, Черкасський разом із Віталієм Кіро інвестував у 2010-му році у двоє апартаментів у Pentominium tower А (нині комплекс має іншу назву Six Senses Residences) площею по 649 квадратних метрів кожен.
Загальна сума транзакцій - понад 10 мільйонів доларів.
Роком раніше, у 2009-му, спільно з Кіро Черкасський купив офісне приміщення в Dubai Pearl, загальна вартість якого 14 мільйонів доларів.
У Черкасського частка - площею 861 квадратний метр", - йдеться у матеріалі.
При цьому обидва житлові комплекси станом на зараз недобудовані.
У доступних майнових деклараціях Черкасського немає згадок про ці інвестиції, підкреслили журналісти.

"Раніше Черкасський вказував у деклараціях інші об"єкти нерухомості в ОАЕ.
За допомогою Дубайського витоку "Схеми" з"ясували, що це дві квартири в житловому комплексі Bahar 6.
Одна з яких - також спільна покупка з Віталієм Кіро.
Відповідно до даних із земельного реєстру Дубаю, Черкасський купив квартиру в цьому ЖК у 2008 році - після звільнення з посади першого заступника Голови державної митної служби України.
Згідно з вказаними транзакціями, співвласники внесли по 162 тисячі доларів кожен.
Вказуючи цю нерухомість у декларації, Черкасський вніс її з помилкою у прізвищі - Коро замість Кіро", - додають розслідувачі.
"Схеми" припускають, що це невипадково, бо Віталій Кіро - фігурант журналістських розслідувань - він відомий, зокрема, тим, що мав інтерес у цигарковому бізнесі, який працював із порушенням законодавства.
Так, дружина Кіро Ольга опосередковано володіла часткою у "Юнайтед Табако" - тютюновій фабриці у Жовтих водах на Дніпропетровщині, яка випускала цигарки з підробленими акцизними марками.
Журналісти з"ясували, що свою частку в апартаментах в Bahar 6 Черкасський продав Кіро в 2023-му році.
Інші апартаменти у тому ж ЖК Руслан Черкасський продав на початку 2021-го року.
Загальна сума транзакцій - 224 тисячі доларів.
Підкреслюється, що обидві квартири приносили дохід від оренди: загалом 75,6 тисяч доларів зі спільної з Кіро квартири та 123 тисяч доларів з іншої.
"Схемам" не вдалось отримати коментар Черкасського щодо дубайського майна.
"Схеми" нагадують, що Руслан Черкасський почав працювати інспектором ще на початку 90-х та обіймав різні посади на митниці за всіх президентів України.
У березні 2023 року Кабмін звільнив Черкасського з посади заступника голови Держмитслужби на тлі повідомлень про те, що правоохоронці викрили понад 10 високопосадовців, причетних до схеми розкрадання коштів на експорті українського зерна
Перед цим "Слово і діло" з"ясувало, що НАБУ і САП розслідують імовірну легалізацію коштів, одержаних Черкасським.
До цього нібито причетна його співмешканка Марія Трифонова, власниця косметологічних клінік в Україні, Литві та Латвії.
"Також детективи розслідують імовірне збагачення Черкасського.
На думку слідства, ексзаступник голови Держмитниці в період часу з початку 2020 року до кінця червня 2022 року набув активи у вигляді грошових коштів, транспортних засобів, об"єктів нерухомого майна та іншого майна, вартість яких більше ніж на 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи", - йдеться у матеріалі.
"Схеми" окремо дослідили, що у Марії Трифонової покращилося матеріальне становище у 2017 році - коли митник Черкасський почав вказувати її в своїх деклараціях як співмешканку - цивільну дружину.
У відповідь на прохання про коментар Трифонова сказала, що відповідатиме на питання виключно про "естетичну медицину".
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Ділянки підуть,
Берегти їх власники
І розум, й мудрість

- Fin.Org.UA

Новини

12:29 - Розвиток ринків капіталу та міжнародна інтеграція: НКЦПФР провела зустріч із Посольством Великої Британії
10:49 - Спадщина не від близьких родичів: порядок оподаткування та сплати податків
10:41 - Об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи: хто сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:40 - Національна стратегія доходів України – це дорожня карта реформування податкової системи
10:37 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
10:36 - Угорські компанії в Україні заробили майже 30 мільярдів за рік: хто у лідерах
10:35 - Деклараційна кампанія - 2026
10:34 - Важлива інформація для суб'єктів господарювання щодо застосування ПРРО
10:32 - московіяни атакували енергетику шести областей
10:31 - Яка дата вважається датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, крім платників податку, які застосовують касовий метод?
10:30 - Трудовий договір – регулятор відносин між працівником і роботодавцем
10:30 - Про сплату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями
10:29 - Щодо застосування розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи при застосуванні деяких штрафних санкцій
10:29 - Деклараційна кампанія – 2026: хто подає податкову декларацію про майновий стан і доходи
10:27 - Вдосконалення кадрової політики у рамках Національної стратегії доходів
10:26 - Оподаткування ПДФО іноземних доходів
10:23 - Правовий режим Дефенс Сіті: особливості оподаткування
10:22 - Послуги від нерезидента, місце постачання яких на митній території України, мають безперервний або ритмічний характер постачання: чи може бути складена зведена ПН?
10:20 - Податкова декларація з рентної плати: як в електронному вигляді можна надіслати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)?
10:19 - Електронний кабінет: повідомити податкову про бажання отримувати документи в електронному вигляді просто
10:19 - Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 року № 765 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 р. № 1347»
10:16 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
10:15 - Заборгованість, за якою минув строк позивної давності, списана юридичною особою на користь фізичної особи – боржника: як відобразити у додатку 4ДФ до Розрахунку?
10:14 - Деклараційна кампанія: встигніть вчасно до 1 травня
10:14 - До уваги суб’єктів господарювання, які змінили місцезнаходження, пов’язане зі зміною адміністративного району!
10:13 - Списання дебіторської заборгованості нерезидента у платника єдиного податку третьої групи: що з доходом і статусом?
10:11 - За який податковий період вперше подається податкова звітність з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин? (ЗІР – «дзвіночок» на 20.04.2026-
10:11 - Відокремлений підрозділ, який не має найменування, неуповноважений сплачувати ПДФО за найманих працівників: особливості заповнення Розрахунку
10:08 - Запит щодо отримання витягу про стан розрахунків платника за податками, зборами, платежами та єдиним внеском: хто підписує у разі подання такого запиту через Електронний кабінет?
10:06 - Визначення суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі ціни продажу тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах


Більше новин