Підсумки Сьомої наукової конференції для студентів та молодих дослідників

28.05.2024 17:45 | Національний банк України

Сьома наукова конференція для студентів та молодих дослідників "Банківський сектор та монетарна політика: перспективи розвитку" відбулася 24 травня 2024 року.
Вперше з 2019 року конференція Національного банку України та Київської школи економіки проходила в Києві (в гібридному форматі).
Для презентації під час фіналу конференції НБУ та КШЕ відібрали вісім найкращих робіт.
Дослідження охопили широкий перелік тем: від оцінювання валютних ризиків та волатильності реального ефективного обмінного курсу до інфляційних очікувань, особливостей паритету процентних ставок в Україні та оптимізації витрат банків на маркетингову діяльність.
Молоді дослідники також презентували роботи про вплив тіньової економіки на економічний та соціальний розвиток й оцінку доступності програм державного кредитування.
Запрошеним почесним доповідачем цьогорічної конференції став Алекс Нікольсько-Ржевський (професор Ліхайського університету).
Він прочитав лекцію на тему "Окреслюючи майбутнє: вирішальна роль економічних досліджень у непевні часи".
Зважаючи на загальний високий рівень досліджень, журі конференції вирішило оголосити три кращі роботи, без визначення послідовності призових місць.

Переможцями Сьомої наукової конференції для студентів та молодих дослідників стали:
Діана Цимбал (Національний університет "Києво-Могилянська академія") з роботою "Вплив тіньової економіки у розрізі несплати ПДФО із заробітної плати на соціальний та економічний розвиток України"; Роман Солтисяк (Національний університет "Києво-Могилянська академія", Національний банк України) з роботою "Оцінка впливу програми "Доступні кредити 5-7-9%" на підприємства корпоративного сектору України"; Віталій Крамар (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Національний банк України) з роботою "Еволюція заякорення інфляційних очікувань підприємств в Україні: аналіз на основі моделі TVP-VAR-SV". Усі фіналісти конференції отримали дипломи від Національного банку України.
Кращі дослідницькі роботи також будуть рекомендовані до публікації в журналі Visnyk of the National Bank of Ukraine та передані на анонімне зовнішнє рецензування (відповідно до видавничої політики журналу).
Переможці конференції та їхні наставники отримали запрошення на VIII Щорічну дослідницьку конференцію центробанків України та Польщі, яка також відбудеться у Києві (в гібридному форматі).
Вони матимуть змогу поспілкуватися з провідними фахівцями та центробанкірами світу, зокрема з ключовими спікерами конференції: першою заступницею директора-розпорядника МВФ Гітою Гопінат та членом Консультативної ради Виконавчої ради ЄЦБ Френком Сметсом.
Саме під час Щорічної дослідницької конференції відбудеться офіційне нагородження переможців студентського змагання.
Вони отримають цінні призи від Національного банку та сертифікати на навчання за одним із курсів на вибір у межах магістерських програм з економіки від Київської школи економіки.
Програма конференції розміщена на сайті НБУ, презентації молодих дослідників прикріплені до цього пресрелізу, аудіозапис лекції почесного доповідача доступний за посиланням.
Довідково Національний банк разом із Київською школою економіки проводить Наукову конференцію для студентів та молодих дослідників "Банківський сектор та монетарна політика: перспективи розвитку" щорічно з 2017 року, за винятком вимушеної перерви у 2022 році.
За сім років молоді науковці з різних університетів та дослідницьких інституцій як України, так і інших країн подали 144 роботи.
З них 71 було відібрано для фіналу конференції.
21 учасник конференції долучився до команди Національного банку.
Значна частина з них продовжує свій кар’єрний шлях у різних підрозділах українського центрального банку.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок - молодий і новий,
Але він швидко розвивається.
Тут можна знайти шлях до багатства,
Але і ризиків тут багато є.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 13 березня: остаточна перемога "Нафтогазу" над "Газпромом" та досудові вимоги клієнтки monobank Гороховському
20:45 - ЄС рухається до заборони генерувати ШІ-зображень сексуального насильства над дітьми
20:30 - Міжнародні партнери надіслали Одесі ще сім генераторів
20:10 - НБУ пояснив, чому немає дефіциту готівкової валюти на ринку
19:45 - У Чернівцях будують ще один торговельний центр
19:25 - Збиток німецької залізниці Deutsche Bahn зріс до 2,3 мільярдів євро – Reuters
19:07 - Уряд скасував пільгову ціну на газ для виробників електроенергії
18:55 - Держава покриватиме до 80% вартості відновлення індустріальних парків після ворожих атак
18:38 - Відключення світла 14 березня триватимуть тільки ввечері
18:28 - НАЗК не повірило, що дружина депутата купила BMW за 10 тисяч гривень
18:25 - Пункт пропуску "Тиса" на кордоні з Угорщиною призупинив роботу
17:55 - Україна збільшила імпорт дизелю: найбільші постачальники
17:45 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
17:42 - ДБР викрило оборудку з постачанням тепла до колоній
17:34 - "Київстар" заробив більше чверті мільярда доларів у 2025 році
17:12 - Цього маркетингового року Україна на 14% зменшить експорт олії – прогноз
17:05 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:05 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:00 - Суд в Австрії остаточно закрив справу Фірташа: його не екстрадують
16:44 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 16 березня
16:36 - Трудові договори водіїв вантажівок перевірятимуть автоматично
16:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЛАНС» (м. Харків, Індустріальний р-н, вул. Індустріальна, 3)
16:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СХІДНИЙ ГЕОЛОГІЧНИЙ СОЮЗ» (Полтавська область, Миргородський район, за межами населених пунктів на території Великосорочинської сільської ради (Великосорочинської сільської територіальної громади)
16:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ « МЗВКК» (Київська обл., Обухівський р-н, м. Миронівка, вул. Елеваторна, будинок 1)
16:20 - НБУ зареєстрував нового страхового брокера
16:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПТПП «Елегія-Гранд» (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Світловодська ТГ, м. Світловодськ, вул. Остапа Вишні, буд. 8-а)
16:15 - Уряд пропонує дозволити приватизацію пошкодженого або знищеного житла
16:12 - Від фантастичних романів до реальних штурмів: історія головного інструктора "Скелі"
16:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «МІСЬКСВІТЛО» ДМР (Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Шинна, буд. 26)
16:00 - Тарас Висоцький: Український біометан може стати новим напрямом енергетичного партнерства з Німеччиною


Більше новин