Тарас Висоцький: Мінагрополітики розробляє механізми для прозорого і безперешкодного експорту

28.05.2024 14:37 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У процесі розвитку агросектору і, зокрема, зернової галузі важливо впроваджувати зміни, відповідно до норм і стандартів ЄС.
Одна з актуальних змін - створення механізмів для боротьби з тіньовим експортом зернових та олійних культур.
І встановити чіткі правила для всіх учасників ринку. Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на Українській зерновій конференції. За його словами, треба створити умови для прозорого і безперешкодного експорту.
З цією метою Мінагрополітики  працює над встановленням мінімальних експортних цін на агропродукцію, в першу чергу, на зернові та олійні.
Крім того, розробляється система простежуваності продукції і прогнозованості врожаю. «У Мінагрополітики розробляють механізм, який би дозволив ефективно прогнозувати максимальну врожайність різних культур.
Крім того, ухвалено зміни до законодавства щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного станів, яким встановлюються мінімальні ціни на експорт.
При цьому необхідно визначити такий рівень цін, який відповідатиме ринковим, але не зупинятиме експорт», - зазначив Тарас Висоцький. Крім того, виконуючий обов’язки Міністра розповів про програми підтримки аграріїв.
Він відзначив, що наразі держава особливо приділяє увагу допомозі фермерам, які знаходяться на територіях воєнного ризику.
Тобто  на деокупованих територіях, територіях можливих/активних бойових дій, у прифронтовій зоні. Для сільгоспвиробників цього року діє низка державних програм підтримки: «Доступні кредити 5-7-9».
Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн; гранти на розвиток садів і теплиці - до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно; компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем; компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%; малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тисячі гривень.

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

19:45 - Ціни на бензин в США піднялись після загострення в Ірані
19:17 - Греція впроваджує заборону користування електросамокатами до 17 років
18:45 - Google розробляє новий чип для Gemini
18:07 - САП та НАБУ завершили слідство щодо посадовця Укрзалізниці, який просив хабар
18:00 - Як держава домовляється про дорогі ліки і чому цього вже недостатньо
17:58 - Вимоги до роботи уповноважених банків пропонуються для повторного обговорення
17:45 - Користувачі в усьому світі обирають зерна замість розчинної кави
17:00 - Російський олігарх Лісін продав судноплавну компанію в Азовському морі
17:00 - У депутата Черкаської міської ради можуть конфіскувати машини за сім мільйонів гривень
16:15 - Регулятор відкрив дані про структуру виробництва електрики за 7 років: які показники
16:00 - Проїзд у Київській електричці подорожчає вдвічі
15:35 - Єменські хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.07.2026
15:20 - Міненерго звітувало про кількість енергообладнання, яке надійшло від партнерів
15:00 - Україна наростила імпорт молочних продуктів на 30%: які основні позиції
14:55 - Нові GLE, GLE Coupe та GLS: сучасний інтелект, інноваційні технології та ще більше комфорту
14:40 - У ремонт кладовища у Києві "зашили" будматеріали у півтора раза дорожче ринку – ЗМІ
14:10 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:00 - Комісія запропонувала механізми кращого захисту інвесторів у житлове будівництво
13:43 - Європейський суд виніс рішення щодо відібраної окупантами землі у Криму
13:05 - У російських торгових центрах стає дедалі менше відвідувачів: які причини
13:00 - Команда важливіша за красиві цифри. Інвестиційні правила керівниці програми лояльності Fishka
12:50 - Дрон атакував танкер біля Новоросійська – завантаження нафти зупинили
12:40 - Ціни на газ у Європі повернулися до рівнів початку війни в Ірані
12:30 - Бізнес із 16 мільйонів доларів виручки або брат у ДБР
12:25 - Ryanair втратив третину прибутку через подорожчання авіапального
12:15 - Банки України показали актуальний курс валют на 20 липня
11:45 - За пів року надходження ПДФО зросли на 19%
11:33 - Що потрібно для отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг
11:31 - До уваги платників податків!


Більше новин