Держенергонагляд: Відновлення генеруючих потужностей та посилення протиповітряного захисту - основні завдання для проходження зими

28.05.2024 11:29 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відновлення генеруючих потужностей та посилення протиповітряного захисту – два надважливих чинники, які впливають на те, як Україна пройде прийдешній осінньо-зимовий період.
Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини». Аварійно-відновлювальні роботи тривають цілодобово.
Українські енергетики працюють над тим, щоб швидко відновити якнайбільше генеруючих потужностей до початку прийдешнього осінньо-зимового періоду.
Водночас ворог продовжує атакувати об’єкти енергетики.
Тож критично важливо до початку зими посилити захист системами протиповітряної оборони. «Від того, яка ситуація в енергосистемі складеться на початок зими, залежатимуть обсяги й відключень, й імпорту електроенергії», – наголосив Руслан Слободян. Коментуючи питання щодо імпорту електроенергії, голова зазначив, що наразі дефіцит в енергосистемі є протягом майже всієї доби, тож імпорт відбувається цілодобово.
«Нині перетоки енергосистемою Європи не дозволяють повністю покрити дефіцит генеруючих потужностей України.
Над цим вже працює команда Міненерго на чолі з Міністром енергетики Германом Галущенком.
Тривають переговори про збільшення можливостей імпорту зараз та у довгостроковій перспективі», – наголосив він. Щодо застосування обмежень електроенергії в регіонах, Руслан Слободян зауважив, що розраховується ліміт для кожної окремої області.
Передусім на обсяг обмежень впливає кількість об’єктів критичної інфраструктури в регіоні.
Але графіки підлягають корегуванню і енергетики вже працюють над вирівнюванням ситуації. Крім того, Держенергонагляд постійно моніторить ситуацію щодо правомірного та справедливого застосування графіків обмежень, зокрема опрацьовують скарги та звернення від споживачів. «Якщо порівняти з періодом застосування графіків обмежень взимку 2022 - 2023 років, кількість звернень та скарг сьогодні менша.
Завдяки оприлюдненим операторами системи розподілу графікам у споживачів є розуміння, в які години відбуватимуться відключення», – наголосив він.
Але для дотримання графіків та запобігання можливим аваріям у мережах споживачі мають протягом доби ощадливо споживати електроенергію.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збережіть монету в кишені, в кишені сорочки
Може, він стане більшим, ніж сьогоднішній
Не забувайте про складність світу грошей
Навчіться з ним жити, і він стане вашим другом

- Fin.Org.UA

Новини

14:05 - Global Overview of Regulatory Changes in Capital and Commodity Markets: February 2026
13:49 - Тижневий огляд регулювання ринків капіталу: 2–8 лютого 2026 р.
13:45 - Куба попередила міжнародні авіакомпанії про неможливість дозаправки через дефіцит палива
13:39 - Канал Пінчука підняв кошторис зйомок для Євробачення-2026
13:30 - VoLTE та VoWiFi генерують понад 40% загального голосового трафіку в мережі Київстар
13:30 - Генпрокурор: про тиск на тендерах пишуть у інтернеті, а офіційних звернень немає
13:00 - Армія має бути з теплом. Що потрібно змінити, щоб поставки не зривалися
12:55 - У січні Мінфін перерахував до місцевих бюджетів 17,8 мільярда гривень
12:50 - Атомна генерація України все ще частково розвантажена – Міненерго
12:30 - Штучний інтелект і авторське право
12:30 - ДБР викрило посадовця, який розкрадав оборонні кошти
12:25 - ЄС погрожує Meta за блокування ШІ-конкурентів у WhatsApp
12:25 - Нові метражі та цінові обмеження: що змінилось в програмі "єОселя" з 9 лютого
12:05 - Вимоги кредиторів "Комінвестбанку" майже повністю закриті – ФГВФО
12:00 - Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики Національного банку щодо рівня облікової ставки 28 січня 2026 року
11:45 - В Україні попит на електромобілі впав на понад 20% за рік: найзатребуваніші моделі
11:39 - Наталію Бойко призначили виконувати обов’язки очільниці "Оператора ГТС"
11:10 - У Києві на добудову Шулявського мосту витратять 610 мільйонів гривень
11:03 - Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?
11:02 - Оформлені трудові відносини – це імідж соціально відповідальної компанії
11:01 - Офіс податкових консультантів: відповідаємо на питання, які цікавлять платників
11:00 - Основні напрями безбар’єрності
10:59 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини у січні отримав понад 2,1 млрд грн ПДВ
10:57 - З 1 січня 2026 року стартувала Кампанія декларування доходів, отриманих у 2025 році!
10:56 - Важливий напрямок цифровізації держави – електронний кабінет
10:55 - Безбар’єрність – простір, у якому кожен має можливість жити, вчитися, працювати і самореалізовуватися
10:54 - Індія затримала іранські тіньові танкери, які знаходяться під санкціями США
10:53 - «TAX Control» – це про спільну відповідальність
10:37 - Приймання та обробка електронних документів ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності»
10:36 - Перед початком роботи роботодавець зобов’язаний поінформувати нового працівника про особливості трудової діяльності


Більше новин