Ветеранські простори, нові можливості, працевлаштування для ветеранів: про що говорили під час саміту Мінветеранів “Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя”

27.05 16:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Києві відбувся саміт Міністерства у справах ветеранів України “Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя”.
До участі були запрошені ветерани і ветеранки, представники громадських організацій та українських бізнесів, очільники ключових міністерств, іноземні партнери та представники посольств.  У першій панелі “Будуючи здорове середовище” говорили про кращі практики створення мережі сучасних ветеранських просторів. Заступниця Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції і модераторка цієї панелі Оксана Сивак на початку зазначила: “Синергія активних громад, спроможних втілювати проєкти спрямовані на підтримку ветеранів, а також міжнародних партнерів та Міністерства у справах ветеранів України — дозволяє наблизити якісні послуги до ветерана”. Керівниця Координаційного центру з психічного здоров"я при КМУ Оксана Збітнєва у своєму виступі зауважила: "Виклик, над яким ми будемо всі разом працювати — підготовка фахівців з актуалізованими знаннями й навичками, які працюють саме з людьми з бойовим досвідом.
В Україні немає дефіциту таких фахівців, але є брак якісних фахівців.
Це означає, що нам потрібно це виправляти на етапі вищої освіти, і ми з університетами вже над цим працюємо".  Ветеранка, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу, амбасадорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів Ольга Бенда розповіла свою історію і як спорт допоміг їй двічі відновитися: “Після поранення, у 2017 році, тільки завдяки спорту стала на протез і почала ходити, отримала класну реабілітацію в Ірпінському військовому госпіталі.
Після повномасштабного вторгнення мій чоловік пішов служити і зараз він вважається зниклим безвісти.
Це була друга травма.
Після цієї травми я дев"ять місяців не знала, чим хочу займатися далі.
У вересні 2023 року мені запропонували спробувати ампфутбол на милицях.
Я була дуже змотивована тим, що це відбувається у нас в Україні, і що я зможу показати свої сильні сторони та повернутися до активного фізичного життя.
На той момент футбол мене витягнув морально і фізично, дуже допоміг мені соціалізуватися”. Участь в обговоренні також взяли: Сергій Тимофєєв, директор департаменту масового спорту та здоров"я нації Мінмолодьспорту; Павел Кост, керівник Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні; Inga Niere, керівник проєкту «Гендерночутливі підходи до охорони психічного здоров"я та психосоціальної підтримки в Україні (GIZ) (онлайн); Тетяна Ющенко, керівниця відділу фізичної та психічної реабілітації Департаменту реабілітації та підтримки Товариства Червоного Хреста України; Тетяна Волочай, директорка БФ «МХП-Громаді». У другій панелі спікери міркували про розвиток нових навичок та створення нових можливостей для ветеранів як ключовий аспект відновлення України. Заступник Міністра у справах ветеранів Максим Кушнір акцентував увагу на розвитку ветеранського підприємництва як одному з ключових напрямів Мінветеранів в адаптації та економічній незалежності ветеранів й ветеранок. “Маємо запровадити відповідні умови для тих, хто може самореалізуватись за цим напрямом.
Мінветеранів розробило проєкт Стратегії розвитку ветеранських підприємницьких ініціатив, а також зараз працюємо над тим, щоб закріпити визначення поняття «ветеранське підприємництво» на законодавчому рівні”, — наголосив заступник Міністра.  Для створення гідних умов розвитку ветеранського бізнесу, Мінветеранів вбачає важливим запровадити та закріпити чотири ключових компоненти: фінансову підтримку консалтингову підтримку долучення ветеранського бізнесу до державних замовлень промоцію ветеранського бізнесу на ринку. “Наші ветерани й ветеранки мають унікальний досвід та навички, які можуть і мають стати у нагоді для розвитку економіки нашої країни”, — підкреслив Максим Кушнір. Своєю чергою, заступник Міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова повідомила: "Скоро ми відкрито анонсуємо проєкт "Освіта для ветеранів", що зараз проходить тестову версію.
У ньому частина вищих навчальних закладів та частина закладів професійно-технічної освіти вже заповнили інформацію, котра актуальна саме для ветеранів та ветеранок.
Також Кабінетом Міністрів наразі затверджується стратегія інклюзивного навчання на всіх рівнях освіти, починаючи з дошкільних закладів, закінчуючи ЗВО". Андрій Несмачний, ветеран-підприємець, чинний військовий і засновник крафтової ветеранської майстерні Batart — розповів про шлях ветерана у війську та в цивільному житті.
Він став переможцем конкурсної програми Українського ветеранського фонду Мінветеранів “Варто” та отримав 2,7 млн грн на розвиток власної справи.  Його майстерня розташовувалась у районі так званих Ірпінських Липок.
Це була основна точка руйнацій під час боїв у місті.
Після звільнення Ірпеня від російських окупантів від майстерні мало що залишилось. “Ми поговорили з побратимами й вирішили відновлювати майстерню.
Знайшли нове приміщення.
Ще до запуску виробництва ми вже мали багато замовлень від людей.
В нас вірили і це дуже мотивує.
Я подав заявку на участь у конкурсі проєктів від Українського ветеранського фонду #Варто: Золоті руки та здобув перемогу.
Тож отримали кошти на відновлення приміщення й закупівлю нового обладнання, запускаємо усі виробничі процеси.
До того ж, ми подали заяву на використання марки Мінветеранів “Створено Захисниками” — це справді класний бренд”, — розповів Андрій Несмачний. Фінальна панель розкривала тему ефективного працевлаштування ветеранів як драйвер розвитку ринку праці.
Серед учасників: компанії та ініціативи, які допомагають відновлювати ветеранів/ок на робочих місцях.
Тут зібралися ті, хто налагоджує мости між мобілізованими та цивільними співробітниками, аби запобігти будь-яким дискомунікаціям. Також у цій панелі взяли участь:  Максим Кушнір, заступник Міністра у справах ветеранів; Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України; Олена Бойченко, директорка з питань захисту здоров’я та безпеки співробітників МХП; Олена Семич, директорка з управління персоналом ДТЕК; Марина Соколова, керівниця Центру з реінтеграції ветеранів АТ «Укроборонпром». Запис усього заходу доступний за посиланням. Захід став можливим завдяки підтримці Червоного Хреста Україна. Саміт відбувся у межах Тижня відкритого Уряду. 

Додати коментар

Користувач:
email:

EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 21.06.2024
16:59 - 40 автомобілів для надання допомоги дітям від народження до трьох років передали у медзаклади «первинки»
16:55 - Неприятный сюрприз PMI, приблизил евро к критической зоне
16:51 - Мінекономіки запустило інформаційний портал про протимінну діяльність
16:37 - Уряд рекомендує збільшити на три місяці строки розрахунків при експорті чи імпорті деяких товарів
16:02 - Ігор Клименко: На сьогодні вже відібрано і направлено на навчання 900 майбутніх офіцерів Служби освітньої безпеки
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.06.2024
15:11 - Уряд виділив 1 млрд грн субвенції на закупівлю шкільних автобусів, — Прем’єр-міністр
14:49 - Уряд затвердив розподіл субвенції на шкільні автобуси
14:44 - Денис Шмигаль: 25 червня проведемо Міжурядову конференцію Україна-ЄС, яка знаменує формальний початок переговорів про наш вступ
14:39 - Зневоднення: які симптоми у дорослих і дітей та як запобігти браку води в організмі влітку?
14:17 - Більше половини зовнішнього фінансування у 2024 році - бюджетна підтримка країн ЄС: Сергій Марченко під час засідання Ради ЄС
14:00 - Денис Шмигаль: Держава передбачила 759 млн грн на додаткову програму енергоефективності та посилення стійкості енергосистеми України
13:45 - Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
12:35 - Нацбанк забороняє використовувати кредитні кошти для участі в азартних іграх
12:30 - Китайська фірма побудує завод акумуляторів у Словаччині: друга найбільша інвестиція в історії країни
12:19 - Мінфін: “Всеосяжне” партнерство росії з Північною Кореєю вимагає внесення до “чорного” списку FATF
12:15 - Мільйони на відбудову Херсонщини освоює фірма, пов'язана з заступником голови ОВА - ЗМІ
12:14 - МКІП: «Скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму
12:10 - ФДМ спробує продати націоналізовану агрокомпанію мільярдера Шелкова за 50 мільйонів
12:07 - 9 500 українських агровиробників отримають мінеральні добрива на осінню посівну через програму USAID АГРО
12:07 - НБУ впроваджує заборону на використання кредитних коштів для участі в азартних іграх
11:42 - Директор фірми привласнив 7 мільйонів на закупівлі ноутбуків для ЗСУ 
11:40 - Через обстріли росіян на Донеччині загинув працівник електростанції - Міненерго
11:33 - Якою датою реєструється ПН/РК в ЄРПН після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН?
11:32 - Щодо поновлення реєстрації платника єдиного податку – юридичної особи
11:30 - У травні до загального фонду державного бюджету надійшло 11,4 млрд грн акцизного податку
11:29 - Порядок отримання технологічних сертифікатів в КНЕДП ДПС
11:28 - Платники Дніпропетровщини за видобування залізних руд поповнили загальний фонд держбюджету рентною платою на понад 2 млрд гривень
11:26 - Незадекларована праця не підтримує ЗСУ!


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.9585
Канадський долар29.5412
Юань Женьміньбі5.5706
Чеська крона1.7323
Данська крона5.7971
Гонконгівський долар5.1836
Форинт0.108871
Індійська рупія0.48419
Рупія0.0024576
Новий ізраїльський шекель10.7921
Єна0.25451
Теньге0.086872
Вона0.029134
Мексиканське песо2.2124
Молдовський лей2.2781
Новозеландський долар24.7985
Норвезька крона3.8383
московський рубль0.45791
Сінгапурський долар29.8728
Ренд2.2596
Шведська крона3.8465
Швейцарський франк45.3298
Єгипетський фунт0.8479
Фунт стерлінгів51.1462
Долар США40.4478
Білоруський рубль14.7019
Азербайджанський манат23.8082
Румунський лей8.6865
Турецька ліра1.2317
СПЗ (спеціальні права запозичення)53.2284
Болгарський лев22.105
Євро43.2347
Злотий10.0037
Алжирський динар0.30117
Така0.345
Вірменський драм0.104645
Домініканське песо0.68732
Іранський ріал0.00096517
Іракський динар0.030945
Сом0.46223
Ліванський фунт0.000453
Лівійський динар8.3536
Малайзійський ринггіт8.6136
Марокканський дирхам4.0743
Пакистанська рупія0.14566
Саудівський ріял10.8076
Донг0.0015928
Бат1.10189
Дирхам ОАЕ11.0366
Туніський динар12.9986
Узбецький сум0.0032122
Новий тайванський долар1.24842
Туркменський новий манат11.5821
Сербський динар0.3756
Сомоні3.7669
Ларі14.5196
Бразильський реал7.7877
Золото95720.12
Срібло1235.83
Платина40406.54
Паладій38933.43

Курси валют, встановлені НБУ на 24.06.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
AAPL942194219421942118842.00
XOM461046104610461018440.00

Дані за 21.06.2024