Ринок алюмінію опинився в епіцентрі зіткнення між найбільшими трейдерами та банками

26.05.2024 14:25 | Економічна правда

Getty Images На ринку алюмінію зіткнулись найбільші трейдери та банки світу, в результаті якого з рук в руки переходить метал на суму понад 1 мільярд доларів, а на складах Лондонської біржі металів утворюються довжелезні черги.
Про це повідомляє Bloomberg.
Сировинний гігант Trafigura Group: за останні тижні поставив на Лондонську біржу металів (ЛБМ) величезні обсяги алюмінію, при цьому заявляючи про свої песимістичні прогнози.
З іншого боку, банки і хедж-фонди, включаючи Squarepoint Capital LLP, Citigroup Inc.
і JPMorgan Chase & Co., у відповідь скупили метал Trafigura і замовили його назад зі складської системи, за словами людей, знайомих з цим питанням, - передає Bloombeg.
Це призвело до значних змін у розподілі світових запасів алюмінію в той час, коли прогнозують його дефіцит у майбутньому.
Trafigura накопичувала запаси алюмінію в Порт-Кланг протягом останнього року, більша частина якого надходила з Індії, де торговий дім має великі контракти з постачальниками.
Але ніхто на ширшому ринку алюмінію не знав точно, що Trafigura робитиме з цим металом.
Натомість за останні два тижні близько 650 000 тонн алюмінію, що знаходилися в Порт-Кланг, були раптово переведені на ЛБМ на умовах варранту (цінний папір, що дає право на купівлю деякої кількості акцій компанії в будь-який час до завершення дії контракта за певною ціною).
Аналітик Генрі Ван спрогнозував падіння цін на алюміній, заявивши, що зараз спостерігається "дуже похмура картина попиту", і відзначивши нещодавні перезапуски металургійних заводів.

У короткостроковій перспективі покупці алюмінію в Порт-Кланг, швидше за все, використовуватимуть його для так званих фінансових угод - утримуватимуть фізичний алюміній і продаватимуть ф"ючерси за вищими цінами.
Але в довгостроковій перспективі найбільшу вигоду торгівля принесе, якщо фізичний ринок звузиться до рівня, який дозволить відвантажувати алюміній реальним покупцям з отриманням прибутку.
Нагадаємо:
Гірничовидобувний гігант Anglo American планує розділитися, з метою завоювати акціонерів після того, як вона відхилила пропозицію про поглинання вартістю 39 мільярдів доларів від конкурентної компанії BHP.

Додати коментар

Користувач:
email:





Trading at all hours,
Money never takes a break,
The market never sours.

- Fin.Org.UA

Новини

09:43 - Додаток КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи: деякі особливості заповнення
09:42 - Отримати електронні довірчі послуги просто
09:40 - Щодо отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій, що знаходяться в одній будівлі, але в окремих приміщеннях
09:39 - ФОПом нерезиденту – юридичній особі виплачено дохід: чи подавати додаток ПП до декларації з податку на прибуток, якщо міжнародним договором передбачено звільнення від оподаткування?
09:38 - Декларацію про доходи можна подати дистанційно за кілька хвилин
09:37 - До уваги виробників продукції з використанням спирту етилового!
09:36 - До закінчення терміну позовної давності на користь ФОПа – платника єдиного податку списана заборгованість за надані, але не оплачені товари: чи відображати у додатку 4ДФ до Розрахунку?
09:35 - Одним із ключових елементів безбар’єрного середовища є доступність кваліфікованих електронних довірчих послуг
09:34 - Мета запровадження системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
09:25 - У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання у разі несвоєчасного подання звітності?
09:21 - Модернізуємо Електронний кабінет разом!
09:20 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
09:17 - Від платників податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло понад 549,6 млн гривень
09:16 - Платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету майже 3,4 млрд грн податку на прибуток підприємств
09:15 - Податок на нерухомість: дедлайни і відповідальність
09:14 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Офіс податкових консультантів – сучасний формат спілкування з платниками»
09:12 -  Діалог податківців з платниками: минулого тижня – про актуальне та важливе
09:11 - Основа податкового контролю – ризики та цифрова аналітика
09:09 - ДПС без бар'єрів: електронні сервіси та жестова мова відкривають рівний доступ до податкових послуг
09:08 - Понад 77 млрд грн на захист України: надходження військового збору зросли на чверть
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.06.2026
21:00 - Новини 15 червня: США та Іран підписали угоду, наслідки атаки московія по Україні
20:45 - Anthropic спробує відбити наказ США про блокування топових ШІ-моделей
20:20 - Суд остаточно поховав позов Маска про "викрадення" таємниць проти OpenAI
19:50 - Угода є, але танкери стоять – все ще бояться перетинати Ормуз без гарантій
19:20 - США та Іран підписали угоду про відкриття Ормузу
18:43 - Апеляція залишила без змін вирок у справі про розкрадання мільйонів кіностудії Довженка
18:20 - "Слава Україні!" з'явиться на купюрах 100 гривень
18:00 - московіяни до котловану зруйнували давно зачинене відділення в Києві – Смілянський
18:00 - Посилення спроможності рибної галузі на шляху до ЄС: в Одесі відбувся діалог держави та бізнесу


Більше новин