Як на мобільний звʼязок впливають відключення: оператори розповіли наскільки готові мережі

25.05.2024 14:08 | Економічна правда

З новими відключеннями електроенергії, стабільна робота мобільних мереж знову стає вкрай важливою для абонентів.
ЕП розпитала у трьох мобільних операторів України: Київстар, Vodafone та Lifecell наскільки готові їхні мережі до нових віялових відключень, чому під час відсутності світла погіршується якість зв"язку та як навіть за умов тривалої відсутності електроенергії постійно залишатися на зв"язку.

Наскільки готові оператори Усі опитані ЕП мобільні оператори запевняють, що підготували свої мережі до потенційних відключень електроенергії.
Для цього оператори обладнали свої базові станції автономним резервним живленням.

Зокрема для збільшення часу автономного електропостачання базових станцій компанії закуповували акумулятори нового типу, які здатні підтримувати роботу мережі близько 4-6 годин.
Також нові акумулятори потребують значно менше часу для повної зарядки.
Так, Vodafone вже придбав 13,5 тисяч акумуляторних батарей нового, літій-ферумного типу (LiFeРO4).
Додатково у 2024 році оператор планує закупити ще 4 612 таких батарей.
Lifecell станом на травень 2024 року збільшив кількість базових станцій, що обладнані новими батареями, у 6 разів, порівняно з минулим роком.
До кінця року мобільний оператор планує ще в 1,6 раза збільшити кількість базових станцій обладнаних літієвими батареями.
Київстар, починаючи з 2022 року, встановив на базових станціях 113 тисяч нових акумуляторів, які можуть працювати до 6 годин без підзарядки.
Крім того, на випадок погіршення ситуації в енергосистемі, мобільні оператори активно закуповують генератори, які зможуть заживити критично важливі об"єкти.

За останні пів року команда lifecell підключила сотні базових станцій до стаціонарних генераторів.
Це допоможе довготривало підтримувати роботу обладнання оператора навіть після того, як виснажаться батареї.
Київстар на сьогодні має 2,3 тисячі генераторів, що майже у чотири рази більше, ніж до 2022 року.
Кожен дизель-генератор обслуговує кілька технічних груп.
Зокрема, робота технічних груп з обслуговування генераторів розпочинається о п`ятій годині ранку, і для підтримки цілодобової роботи обладнання, здійснюється кілька виїздів протягом дня.
Vodafone також збільшив власні генеруючі потужності.
Понад 1,5 тисячі базових станцій забезпечені електропостачанням за допомогою генераторних установок.
У 2024 році кількість генеруючого обладнання різних типів збільшиться ще на 280 одиниць.
Крім того, оператори використовують генераторні установки партнерів та клієнтів, щоб максимально збільшити кількість базових станцій, які працюватимуть навіть під час довготривалих відключень електроенергії.
Також компанії забезпечили певний резерв пального, необхідного для роботи генераторів.

Чому все одно виникають проблеми зі мережею Проблема полягає в тому, що щоразу під час вимкнення світла люди вмикають на мобільних телефонах стільникові дані, чим збільшують навантаження на вежі мобільних операторів.
Останні ж будували мережі з розрахунком на те, що в конкретній місцевості мешканці переважно користуються домашнім інтернетом.
Відповідно, через різкий наплив абонентів ресурс мобільної мережі не здатний задовольнити потребу.
За словами керівниці патронатної служби голови НКЕК Богдани Півень, внаслідок різкого зростання абонентів, якість, до прикладу, мобільного інтернету в прогресії починає падати.
Відтак при постійних відключеннях оператори будуть змушені першочергово надавати перевагу голосовому зв"язку.

У lifecell пояснюють, що спрогнозувати наперед ситуацію досить важко, адже основні фактори - це тривалість знеструмлення й період часу, коли є стаціонарне живлення і батареї мають змогу зарядитись.
"В умовах форс-мажорів, тривалих блекаутів фахівцям компанії доводиться балансувати між бажанням надавати послуги в штатному режимі та фізичними можливостями генерації електроенергії", - наголошують в пресслужбі Vodafone.

Саме погіршення ситуації в енергомережі може стати причиною для надання операторами обмеженої кількості послуг.
У Vodafone пояснюють, що забезпечити повне автономне живлення мережі за допомогою генераторів важко.

Оскільки генератори не можуть автоматично включатись у разі розрядження акумуляторів, аварійні бригади самостійно виїжджатимуть на місця для їх запуску.

"Навіть за умови наявності достатньої кількості генераторів, жоден оператор не зможе власними силами одночасно відправити людей до кожного майданчика і вчасно заправляти", - пояснюють в Vodafone.

Як залишатись на зв"язку під час відключень електроенергії Для того, щоб постійно залишатись на зв"язку абоненти самі повинні дотримуватись ряду правил.
Перш за все попіклуватись про наявність вдома фіксованого інтернету, який зможе працювати під час відключення електроенергії.
У Київстарі також просять українців зважено ставитись до використання послуг зв"язку у випадках блекаутів.

"Важливо, щоб користувачі утримувалися від використання важкого контенту (перегляд відео, здійснення відео дзвінків) через мобільний інтернет під час блекаутів, тоді акумулятори на базових станціях будуть працювати довше.
Якщо у вашому місті відсутня електроенергія, краще спілкуватись за допомогою телефонних дзвінків, SMS та текстових повідомлень у месенджерах", - пояснює пресслужба Київстару.

У lifecell також рекомендують зменшити споживання мобільного інтернету, зокрема: вимикати автозавантаження медіа, встановлювати низьку якість для  перегляду відео, надавати перевагу послугам SMS.
Це  дозволить батареям базових станцій довше працювати, відповідно, люди довше матимуть зв"язок. 
Важливо, що в Україні діє функція "Національного роумінгу".
У випадку зникнення сигналу одного з операторів, абонент може перемикнутися на мережу двох інших операторів без додаткової плати чи зміни номера.
Щоб під"єднатися до іншої мережі, у налаштуваннях мобільного телефону потрібно обрати автоматичний вибір мережі.
Однак, якщо смартфон не реєструється в мережах інших операторів, тоді необхідно вручну вибрати доступну мобільну мережу.
Також читайте: Мережі готові, але не скрізь.
Чи будуть українці з інтернетом при вимкненнях світла

Економічна правда.

Додати коментар

Користувач:
email:





London financial
Services remain competitive
Global powerhouse

- Fin.Org.UA

Новини

17:25 - Сирія відмовляється від нафти московія заради поступок США
16:52 - Мільйонні оборудки на тендері для МВС: давню справу направлено до суду
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 серпня
16:03 - На Запорізькій АЕС зафіксували черговий блекаут
15:44 - Тепер кожен телефон "називатиме" себе на кордоні – Цивінський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.08.2026
15:18 - Держстат фіксує зростання ВВП України у другому кварталі
15:03 - На Буковині викрили контрабанду: 105 тисяч пачок сигарет везли у автоцистерні
14:42 - Єдиний московитський виробник телевізорів збанкрутував
14:15 - За місяць оборонний спецрахунок НБУ поповнився на мільярд гривень
14:00 - Чим відповісти на обстріли енергетики?
13:50 - У липні Україна стала нетто-експортером електроенергії вперше за 10 місяців
13:35 - На Чернігівщині росіяни поцілили у бензовози та цистерни
13:32 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податків та зборів
13:30 - Передача в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: з якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку?
13:24 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
13:24 - В який строк та яким чином суб’єкт господарювання отримує інформацію щодо припинення дії ліцензії?
13:23 - Які документи та в які строки подаються фізособою до контролюючого органу для отримання пільги щодо сплати земельного податку?
13:16 - Місцева рада не прийняла нове рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: чи сплачувати податок?
13:15 - Суб’єкт господарювання, починаючи з 01 січня, та протягом того ж року переходить зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування: порядок сплати податку на прибуток у поточному році
13:13 - Заява за ф. № 5ДР: внесення змін до облікової картки фізичної особи – платника податків іноземцями (представниками іноземців)
13:12 - Чи може фізична особа, яка раніше була зареєстрована в ДРФО за РНОКПП, відмовитися від РНОКПП?
13:10 - московія розширила "тіньовий" флот газовозів: скільки там суден тепер
13:02 - Суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на відповідні види діяльності: що у звітах за формами № 1-ВП та № 1-ОП?
13:00 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за липень 2026 року перераховано майже 4 млрд грн
12:55 - Від початку року антидроновими сітками захистили 1184 кілометрів доріг
12:55 - Оренда будинків на Київщині за чотири роки подорожчала майже у 4 рази – OLX
12:35 - "Забуті" податки: кондитерське підприємство змусили повернути бюджету 27 мільйонів
12:32 - За яким ідентифікатором форми в Електронному кабінеті нерезиденти подають заяву за ф. № 1-ОПH щодо відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку?
12:31 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: яким чином ведеться облік товарних запасів?


Більше новин