Міністри фінансів G7 підтримали план використання активів московія для фінансування України

25.05.2024 15:02 | Економічна правда

Міністри фінансів G7 підтримали ідею надання Україні кредиту, забезпеченого прибутками від заморожених російських активів, з метою забезпечення фінансування Києва після 2024 року.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Financial Times, яка ознайомилась з проєктом комюніке зустрічі міністрів.
Обговорення міністрів ґрунтувалося на пропозиції США, яка була поширена напередодні зустрічі в італійському місті Стреза, видати Україні кредит у розмірі близько 50 млрд доларів, який буде погашатися за рахунок прибутків від активів російського центрального банку на суму близько 190 млрд євро.
Міністри заявили, що вони "досягли прогресу" в опрацюванні варіантів "виведення" прибутків, згідно з проєктом комюніке.
Вони додали, що лідерам G7 будуть представлені варіанти того, як вибудувати кредит до саміту в червні.
Вони також пообіцяли продовжувати тиснути на Китай, щоб той скоротив промислові субсидії, які, на їхню думку, витісняють західних конкурентів з бізнесу, і заявили, що реалізація найбільш значущої глобальної податкової угоди за більш ніж століття є "головним пріоритетом".
G7 - група країн з розвиненою економікою, до якої входять усі великі західні союзники України - прагне забезпечити фінансування Києва на перспективу і після цього року, коли по обидва боки Атлантики відбудуться вирішальні вибори.
За словами людей, знайомих з ходом переговорів, багато деталей кредиту ще не узгоджено, включаючи суму, хто його видасть і як він буде гарантований у разі дефолту України або якщо прибутки не будуть матеріалізовані.
За словами одного з посадовців, європейці особливо стурбовані "справедливим розподілом ризиків", побоюючись, що Європа візьме на себе основний тягар фінансових і юридичних ризиків і дій у відповідь з боку московії, оскільки більшість активів знаходиться на континенті.
Цього тижня ЄС офіційно схвалив план використання відсотків від заморожених російських активів, що, за його оцінками, може принести Україні до трьох мільярдів євро на рік.
У лютому Сполучені Штати стверджували, що країни G7 повинні повністю арештувати заморожені активи, але згодом відмовилися від цієї ідеї через занепокоєння союзників, що це може стати небезпечним правовим прецедентом і що московія може вжити заходів у відповідь.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна наполягає на конфіскації та передачі їй усіх заморожених на Заході активів Російської Федерації.
Читайте також: Формула конфіскації: за яким принципом прибуток від активів московія піде на потреби України.
Європейська правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Forex fluctuations
Currency values in flux
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

17:27 - Microsoft створила компанію-помічника по впровадженню ШІ за 2,5 мільярда доларів
16:58 - У Криму обмежать подачу води через перебої у електропостачанні
16:32 - московія протягом 18 місяців шпигувала за ядерними об'єктами Європи за допомогою дронів, запущених з танкерів
16:30 - Пенсія, яка не прийде
16:17 - У Нікополі росіяни знищили відразу сім автівок "Укрпошти"
15:55 - Дефіцит бензину позначився на Центральній Азії – Bloomberg
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.07.2026
15:30 - Майно підприємств, які постраждали від обстрілів, звільнили від перевірок
15:12 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали американців на півмільйона доларів
15:00 - Удар за ударом. Як "Нова пошта" виживає під обстрілами
14:54 - На Рівненщині зіштовхнулися мікроавтобус і поїзд, є загиблі
14:45 - московіяни поцілили у сортувальний центр у Запоріжжі
14:15 - Мінфін повідомив про рекордні інвестиції українців в ОВДП
13:50 - Україна в червні скоротила імпорт електроенергії на чверть
13:30 - Детективи БЕБ викрили "дорожні оборудки" на Буковині
13:25 - Монетизація самотності: як ШІ підміняє людську близькість
13:10 - Частина Криму – без світла, у Бахчисараї – віялові відключення
12:50 - Танкери повні, покупців немає: Іран застряг із нафтою в морі
12:50 - На Сумщині почали працювати перші мобільні АЗС
12:40 - московія атакувала та пошкодила будмагазин у Києві
12:30 - У ДТЕК розповіли про наслідки атаки московія для енергооб'єктів Києва
12:20 - Стало відомо, наскільки бюджет України залежить від міжнародної допомоги
12:08 - Завод "Лубнимаш" інвестував два мільйони доларів у збільшення потужностей
11:55 - Підласа розповіла про успіхи та провали за 6 місяців у держбюджеті-2026
11:40 - Дефіцит бензину змусив росіян переходити на газ, але є складнощі
11:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 2 липня
11:22 - У місці торгівлі наявні декілька РРО/ПРРО: сплата за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями
11:21 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників!
11:20 - OpenAI може передати частину компанії у власність адміністрації Трампа
11:19 - Щодо термінів, в які роботодавці подають звіти про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю та сплачують внесок


Більше новин