Пропонується оновити порядок здійснення банками вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку

23.05.2024 18:35 | Національний банк України

Національний банк України пропонує оновити Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку (далі – Положення).
Це зумовлено необхідністю приведення окремих вимог Положення у відповідність до актуальних вимог законодавства, що пов’язані з уведенням у дію Закону України від 01.12.2022 № 2801-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації" та прийняттям Положення про використання електронного підпису та електронної печатки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 20.12.2023 № 172.
Так, регулятор пропонує виключити норму, що надавала можливість фізичним особам використовувати для підпису договору банківського вкладу в електронній формі лише цифровий власноручний підпис. 
Замість цього передбачатиметься можливість під час підписання вкладником з банком електронних документів використовувати кваліфікований електронний підпис, цифровий власноручний підпис, удосконалений електронний підпис з кваліфікованим сертифікатом, а також інший електронний підпис, у разі якщо використання іншого електронного підпису попередньо визначено договором між вкладником та банком.
Відповідні норми містить проєкт постанови "Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку" (далі – проєкт постанови), що пропонується для громадського обговорення.
Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями: 
проєкт постанови; аналіз впливу проєкту постанови; порівняльна таблиця до проєкту постанови. Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 03 червня 2024 року включно.

Додати коментар

Користувач:
email:





Валютні курси – це
Вершники економіки,
Непередбачувані

- Fin.Org.UA

Новини

20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників
16:37 - Постраждалому від війни бізнесу частково спишуть борги
16:30 - Україна та Туреччина погодили збільшення квот на міжнародні перевезення
16:15 - Перезавантажувати "Ліси України" буде ексзаступник міністра економіки
16:00 - NBU April 2026 Inflation Update
16:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у квітні 2026 року
15:50 - Журналісти проаналізували, які комплектуючі для військової техніки московія постачає Білорусь
15:31 - Кабмін ліквідував Коордцентр трансформації вугільних регіонів: що від нього очікували
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.05.2026
15:30 - Для фермерів Херсонщини стартує програма підтримки в ДАР
15:25 - Денис Шмигаль розповів студентам Університету Метрополії у Фінляндії про досвід України у забезпеченні стійкості енергосистеми
15:16 - Експертно-перевірна комісія Галузевого державного архіву НБУ визначила банки, документи яких формуватимуть Національний архівний фонд
15:15 - Модель Mythos внесла "хаос" у стратегію США щодо штучного інтелекту – WSJ
15:00 - НКЦПФР оновлює правила муніципальних облігацій: що зміниться для громад
14:48 - У московія зріс дефіцит бюджету: перевищив річний план у 1,5 раза
14:46 - Україна та Данія продовжують співпрацю у відновленні та трансформації енергосектору
14:30 - Що слід змінити в регулюванні криптоактивів
14:22 - Європа посилює захист розподільчих мереж – Bloomberg


Більше новин