Ольга Стефанішина: Представники громадянського суспільства зможуть долучитись до переговорного процесу про вступ України до ЄС

22.05.2024 19:39 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Представники громадянського суспільства зможуть долучитись до переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу.
Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час свого виступу на заході «Крізь реформи до зірок: Парламент, Уряд та громадянське суспільство» у середу, 22 квітня. «У нас була дуже потужна взаємодія з громадянським суспільством після того, як Україна подала заявку на членство в ЄС.
Зараз мені дуже цікаво спостерігати позитивні, важливі наслідки цієї взаємодії.
Я не можу уявити собі все, що стосується майбутніх переговорів про вступ до ЄС, без участі громадянського суспільства, яке стало нам надійною опорою.
Там, де не вистачало експертизи, не вистачало знань – завжди допомагали аналітичні центри, напрацювання, на які можна було спертись», – зазначила Віце-прем’єр під час свого виступу. Вона також акцентувала увагу на спроможності міністерств та відомств у євроінтеграційному процесі держави.
Так, зі слів Ольги Стефанішиної, наразі однією з ключових якостей переговірника вона бачить навички взаємодії з громадянським суспільством, міжнародними партнерами та донорами. Віце-прем’єр-міністр відзначила участь громадянського суспільства, аналітичних центрів у процесі скринінгу Європейської Комісії та закликала колег із громадського сектору активно долучатись до нього. «Ще один важливий момент – у нашому переговорному процесі, у переговорних групах будуть представники громадянського суспільства і бізнесу.
Це буде рішення, офіційно затверджене Урядом.
Я думаю, це такий дуже важливий елемент не просто євроінтеграції – елемент примирення.
В Україні громадянське суспільство певним чином протиставлялось владі, влада – громадянському суспільству.
Сьогодні цей процес змінюється.
І відповідне рішення – це для мене глобальне примирення і глобальний шлях.
Для мене переговорний процес щодо вступу в ЄС – це насамперед спільна робота, яка надає впевненості в нашому майбутньому», – додала вона. Окремо Ольга Стефанішина розповіла про готовність України до початку безпосередніх переговорів з Євросоюзом про вступ. «Ми готові, і надзвичайно спроможні.
Якби переговори залежали тільки від України, я впевнена, що ми могли б впорались за 2 роки, тому що вже зараз, наближаючись до певних переговорних позицій, я бачу, що ми реагуємо оперативно.
Я закриваю питання на політичному рівні, команда Урядового Офісу відпрацьовує на експертному рівні, і так само Європейська Комісія включається дуже швидко.
Є повне, командне злагодження.
Ми могли б рухатись ще швидше.
Але найбільший виклик я бачу у тому, що європейські інституції ще не вміють настільки динамічно рухатись.
Водночас, вони швидко вчаться», – запевнила Віце-прем’єр-міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

19:50 - Азія "шикується в чергу" по російську нафту – Reuters
19:20 - Трамп натякнув на новий крок проти Ірану – забрати його нафту
18:50 - московія продала українське золоте родовище на окупованій Луганщині
18:44 - Кулеба розповів, як Корея допомагає у відбудові України
18:31 - 27 березня світло знову буде у всієї країни
18:10 - Банк не надав адвокатам клієнтки monobank експертизу про прапор московія – ЗМІ
18:05 - "Терміни ремонту оцінити складно": зупинився один із найбільших російських НПЗ
17:59 - Київ отримав від держави 6 когенераційних установок і докапіталізував "Київтеплоенерго"
17:40 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 27 березня
17:30 - Польща знизить податки на пальне у понад два рази
17:21 - "Київстар" купує сонячні електростанції на Львівщині: отримав дозвіл АМКУ
17:15 - Ще більше дітей з інвалідністю підгрупи А отримають портативні зарядні станції
17:10 - московія обстріляла Херсонську ТЕЦ: загинула працівниця
17:00 - Як комплексні телеком-рішення допомагають масштабувати охоронний бізнес
16:50 - Що буде з цінами на яйця напередодні Великодня – відповідь експерта
16:50 - Мінсоцполітики: 1 квітня – крайній термін подачі довідок щодо невиплат від московія
16:40 - Російський нафтопровідний монополіст зміщує свій експорт з Балтії після атак дронів
16:39 - Банки зменшили видачу іпотечних кредитів у січні: які регіони лідирують
16:30 - Як гнучко відхилитися від будівельних норм
16:16 - Вкладникам Мотор-Банку та ПІН-Банку виплатили 10% гарантованої суми
16:10 - NBU Revises Data on International Investment Position for 2014–2025
16:10 - Уточнено дані міжнародної інвестиційної позиції за 2014–2025 роки
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.03.2026
15:55 - Мережа обмінників "Ліберті Фінанс" вважає незаконним відкликання ліцензій НБУ: піде до суду
15:50 - Україна та Швейцарія співпрацюватимуть задля відновлення України: деталі
15:43 - Німецьким АЗС дозволять підвищувати ціни лише раз на добу
15:11 - Корупція та ціни: українці назвали найактуальніші проблеми країни, окрім війни
15:06 - Російський уряд очікує на крах 60 вугільних компаній
15:00 - CBAM: Олександр Краснолуцький провів робочу зустріч з ЄБА
14:54 - Національний банк затвердив внутрішній План з виконання заходів у сфері європейської інтеграції


Більше новин