Українці зможуть користуватися єдиними тарифами мобільного зв’язку в ЄС: Верховна Рада ухвалила закон

22.05.2024 20:03 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Парламент в другому читанні ухвалив законопроєкт № 10265 щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу.
Завдяки цьому рішенню Україна продовжує процес приєднання до єдиного цифрового ринку з країнами ЄС (Roam like at home).  Українці матимуть можливість користуватися єдиними тарифами мобільного зв’язку та інтернету на території 27 країн ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії без сплати коштів за послуги роумінгу на постійній основі.
Такими самими умовами можуть скористатися користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.
Також користувачам не треба буде змінювати SIM-картки під час поїздок Європою.
Рішення захищає споживачів мобільного зв’язку та інтернету від непередбачуваних і неконтрольованих витрат.  «Команда Мінцифри продовжує працювати, щоб Україна приєдналася до роумінгового безвізу з ЄС.
Щоб українці не сплачували додаткові збори за зв’язок у Європі, а європейці — в Україні.
Ухвалення законопроеєкту є важливим кроком до цього.
Далі ми повинні отримати позитивну оцінку законодавчих змін від європейської сторони та почати переговори про приєднання до єдиного роумінгового простору з ЄС.
Адже наша ціль — збереження низьких тарифів для українців на постійній основі й після перемоги», —  Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. З початку воєнного стану європейські оператори мобільного зв’язку в країнах ЄС надають українцям тимчасові пільгові умови у користуванні зв’язком без плати або з низькими тарифами за роумінг.  Приєднання України до Roam like at home забезпечить українцям стабільну тарифікацію послуг мобільних операторів в усіх країнах ЄС на постійній основі. Як рішення вплине на роботу мобільних операторів: зміниться регулювання тарифів.
Будуть встановлені граничні тарифи на послуги роумінгу, як у ЄС.
Це потрібно, щоб послуги роумінгу тарифікувалися як домашні тарифи; операторам потрібно буде адаптуватися до оновленого законодавства, тарифних регулювань, механізмів захисту користувачів роумінгових послуг та доопрацювати свої системи для відповідності вимогам;  визначиться взаємна тарифікація між операторами.
Раніше кожна країна встановлювала його на свій розсуд.
Тепер цей процес регулюватимуть. У мобільних операторів буде час підготуватися до вступу України в RLAH, зокрема, щоб пристосуватися до зміни законодавства, поетапно перейти на нові правила роботи роумінгу, тарифікації тощо.  Цим рішенням Україна наблизилась до виконання зобов’язань щодо впровадження європейського законодавства та отримання  режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу. Довідково У 2017 році в ЄС запровадили режим «роумінг, як вдома» (Roaming Like At Home, скорочено RLAH).
Жителі країн-членів, перебуваючи в будь-якій іншій країні ЄС, обслуговуються в роумінгу на тих самих умовах, що і вдома, без додаткових стягнень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Не скаржися на гроші, якщо в тебе мало їх,
Бо, можливо, причина в тому, що ти їх не плануєш
Не звинуй банкіра за свій недостаток
Бо рецептом є - більше заробляй і май на увазі всі витрати

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 16 січня: таксі у комендантську і рекорд долара
20:45 - Ціни на нафту з Новоросійська падають на тлі дронової небезпеки
20:38 - Bolt та Uklon домовились з Кличком про роботу таксі у комендантську
20:22 - США хочуть обмінювати важку венесуельську нафту на свою середню – Reuters
19:54 - У Києві без тепла залишаються 67 багатоповерхівок – Кличко
19:44 - Законопроект про публічні закупівлі: у Раді розповіли, як зміни готують
19:10 - Україна в 2025 році на 8% скоротила експорт залізної руди
19:00 - Підприємці назвали найбільші перешкоди для бізнесу у грудні
18:44 - Регулятор ухвалив рішення, необхідне для збільшення імпорту електрики
18:25 - Експерти проаналізували вплив російських ударів на агроекспорт України
18:14 - Як архітектура формує економіку міст
18:10 - Найбільші кінотеатри ЄС розкритикували ймовірний продаж Warner
17:49 - Курс долара до гривні оновить рекорд
17:45 - Кулеба розповів, на які потреби підуть гранти від Італії
17:40 - UEFA торік втратила 47 мільйонів євро через "раптове ослаблення долара"
17:28 - 17 січня відключення світла діятимуть усю добу по усій країні
17:20 - В Івано-Франківську розпочав роботу 10-й центр всеукраїнської мережі ПОВЕРНЕННЯ
17:15 - Оренда держмайна: за підсумками року бюджет отримав майже мільярд гривень
17:14 - Економія електроенергії: на вулицях Києва "приглушили" освітлення
17:00 - В частині Рязанської області московія тиждень немає світла, тепла та води
16:49 - Небанківській фінансовій установі відкликано ліцензію та виключено її з Державного реєстру фінансових установ
16:48 - Мінекономіки переглядає вимоги до агровиробників, які отримують держпідтримку
16:35 - У Міненерго очікують на підвищення граничних цін на електроенергію для бізнесу
16:33 - Адміністративні послуги НКЦПФР: зростання попиту та внесок у держбюджет у 2025 році
16:15 - Експерт спрогнозував, на скільки може подорожчати в Україні пальне за пару тижнів
16:08 - НБУ розповів про масштаби фінансування банками проєктів енергонезалежності
15:51 - Засідання Комісії
15:51 - "Енергетичний Рамштайн" пройде онлайн, дату проведення визначають
15:40 - Комендантська година: регіони можуть запроваджувати гнучкі правила – Кулеба
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.01.2026


Більше новин