54 делегації МАГАТЕ закликали притягнути росію до відповідальності за загрози ядерній безпеці

22.05.2024 14:31 | Міністерство енергетики України

54 делегації МАГАТЕ закликали притягнути росію до відповідальності за загрози ядерній безпеці ludmila.petrovska 22 травня 2024, 14:31 54 делегації в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) підтримали підготовлену Україною заяву про загрози ядерній і радіаційній безпеці, які створює росія. 
Відповідна заява була озвучена та підтримана на «Міжнародній конференції МАГАТЕ: формування майбутнього», що відбувається у Відні. 
«Вперше в історії держава-член МАГАТЕ навмисно атакувала та захопила контроль над мирними ядерними об’єктами, що належать іншій державі-члену МАГАТЕ.
Ми засуджуємо захоплення росією та мілітаризацію ЗАЕС, що може призвести до серйозних наслідків для ядерної безпеки.
Навмисне ігнорування росією міжнародного права, її присутність і дії на ЗАЕС, а також напади на критично важливу енергетичну інфраструктуру України продовжують наражати на небезпеку Україну та ширший регіон.
Ми закликаємо до продовження зусиль, щоб притягнути росію до відповідальності за створення загроз для ядерної безпеки», - наголосили країни, що підтримали заяву. 
Міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи рішення делегацій МАГАТЕ, зазначив: 
«Це ще один крок цивілізованого світу до витіснення росії зі сфери атомних технологій, де вона тримала лідерство навіть після зухвалого злочину проти ядерної безпеки світу.
Наступним кроком мають бути санкції проти атомної галузі країни-терориста.
Окрім цього, росія має виконати вимоги чотирьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ та резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ 2023 року про негайне виведення російських військ та іншого несанкціонованого персоналу із Запорізької АЕС». 
У спільній заяві країн також акцентується на важливості «семи незамінних стовпів забезпечення ядерної безпеки та безпеки під час збройного конфлікту», а також необхідності дотримання п’яти конкретних принципів для ЗАЕС, які були оголошені Генеральним директором Ради Безпеки ООН з урахуванням суверенітету і територіальної цілісності України.
Окрім цього, країни-підписанти відзначили важливість роботи МАГАТЕ та генерального директора Агентства Рафаеля Гроссі у запобіганні ядерній аварії в Україні.
Водночас акцентується, що війна перешкоджає здатності МАГАТЕ ефективніше впроваджувати гарантії в Україні.
Зазначимо, що відповідна спільна заява була проголошена очільницею української делегації на «Міжнародній конференції МАГАТЕ: формування майбутнього», - заступницею міністра енергетики України Світланою Гринчук.
Новини Новини Міністерства Ядерна енергетика Міжнародна діяльність Енергетична безпека

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 4 лютого: спецпенсії для українців до 45, Маск - найбагатша людина в історії
20:25 - Гетманцев: В Україні планують держпрограму іпотеки під 3% на 25 років на мільйон сімей
20:05 - Уряд московія готується до падіння експорту нафти до Індії на 30% та дефіциту бюджету
19:57 - В Україні 5 лютого відключення світла діятимуть усю добу
19:13 - "Vodafone Україна" оголосив новий викуп євробондів
19:00 - Стартував прийом заявок на оновлену «Власну справу» та «Гранти для ветеранів» у 2026 році
18:55 - Київ отримав від Франції 30 генераторів: де їх будуть використовувати
18:34 - Відновлення інфраструктури України: Кабмін схвалив нові 23 проєкти
17:56 - Нафтогазові доходи московії впали до мінімуму з 2020 року
17:50 - В Україні дорожчає один з овочів борщового набору
17:30 - Національний банк рекомендує використовувати в платіжних застосунках єдині назви для переказів між рахунками
17:17 - Збитки на солі для посипки доріг Києва: судитимуть комунальника
17:10 - Франція виділяє на підтримку енергетики України 150 генераторів та 71 мільйонів євро
16:53 - БО "100% Життя" Дніпровський регіон" отримала 75 000 євро від Purina BetterWithPets Prize
16:44 - Оновлено вимоги до організації системи внутрішнього контролю фінансових компаній
16:37 - Тіньовий ринок пального: торік податкова припинила дію 886 ліцензій
16:34 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 5 лютого
16:30 - Як покращити інвестування
16:30 - Через обстріл московія на об'єкті інфраструктури Дніпропетровщини сталась пожежа
16:10 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали банки на 13 мільйонів гривень
15:47 - Держстат повідомив про прискорення зростання економіки у IV кварталі 2025 року
15:40 - В Україні сертифікували машину розмінування з дистанційним керуванням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.02.2026
15:20 - Гнучкий графік: в яких професіях побільшало вакансій з цією умовою
15:03 - "Укрексімбанк" відклав закриття філій у двох обласних центрах
14:54 - ФДМУ виставив на приватизацію науково-дослідний інститут у Києві
14:45 - Ірландія виділяє додатково 25 мільйонів євро на відновлення українського енергосектору
14:40 - "Укрзалізниця" встановила пункт обігріву на вокзалі Перемишля
14:29 - Детінізація ринку техніки та електроніки: в ДПС розповіли наскільки зросли виторги та кількість фіскальних чеків
14:22 - "Укрнафта" суборендувала колишні заправки Shell: які умови


Більше новин