Як використовувати штучний інтелект у шкільній освіті: презентовано проект рекомендацій

22.05.2024 13:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Мета проекту рекомендацій — ознайомити вчителів із правилами безпечної та ефективної інтеграції штучного інтелекту в шкільну освіту. «Вміння працювати зі штучним інтелектом — це навичка майбутнього.
Наші діти повинні ще зі школи іти в ногу з інноваціями.
Щоб навчити школярів працювати зі штучним інтелектом, спочатку нам потрібно навчити цього вчителів.
Це і є головна мета рекомендацій.
Документ пояснює, як освітяни можуть використовувати штучний інтелект, щоб спростити власну роботу та передати ці навички учням», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. В основу проекту рекомендацій лягли найкращі міжнародні практики.
До розробки документа долучилися 30 спеціалістів зі сфери освіти та науки, зокрема представники інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл та громадського сектору. «Штучний інтелект може дещо спростити та покращити роботу вчителів.
Наприклад, створювати дидактичні матеріали та допомагати формувати індивідуальні освітні траєкторії для кожного учня.
Цим документом ми пояснюємо, як перетворити штучний інтелект на власного помічника.
Реалізація рекомендацій допоможе трансформувати українську освіту та зробити її більш інноваційною», — підкреслив Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. Всередині проекту рекомендацій зібрані ідеї, як використовувати штучний інтелект для підготовки до уроків.
Документ також містить перелік інструментів, корисних для вчителів та учнів, та приклади формування запиту до ШІ-систем.
Важлива частина рекомендацій — правила безпечного використання штучного інтелекту та поради щодо мінімізації ризиків від ШІ в освіті. Знайомтеся з проектом рекомендацій та залишайте фідбек щодо пропонованих рекомендацій за посиланням. Фінальний варіант рекомендацій буде надісланий закладам загальної середньої освіти на початку навчального 2024/2025 року. Проект рекомендацій розробила робоча група експертів зі сфери освіти та науки під головуванням Міністерства освіти і науки та Мінцифри.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial crisis,
Lehman Brothers, subprime loans,
2008 shock.

- Fin.Org.UA

Новини

20:23 - "ДТЕК Донецькі електромережі" поверне "Укренерго" борги, але пізніше
18:54 - московіяни мають заплатити за знищений в Україні склад алкоголю
18:00 - Нацбанк третій тиждень поспіль продає більше мільярда доларів на міжбанку
16:56 - Ворог атакував підприємство на Полтавщині
16:04 - Google обмежує використання Gemini компанією Meta
14:59 - Компанії Volkswagen пропонують виробляти в Німеччині автомобілі, розроблені в Китаї
14:07 - Керівник порту Більбао закликає відкласти заборону на газ з московія, щоб не залежати від США
12:54 - московіяни поцілили по фармзаводу "Дарниця"
11:59 - Іран заявив про порушення перемир’я з боку США та "удари у відповідь" по Бахрейну і Кувейту
11:05 - Уся Танзанія опинилась у блекауті
10:20 - Привітання Дениса Шмигаля з 30-річчям Конституції України!
10:00 - З Днем Конституції України!
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - На Кубані після атаки українських дронів горить один з найбільших НПЗ московії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.06.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Перевиконання плану розмінування та моніторинг роботи в полях — висновки Нацоргану з питань протимінної діяльності
16:58 - Від початку року "Укрзалізниця" отримала 18 нових вагонів
15:50 - У Севастополі перевізники жаліються: отримують лише чверть від необхідного обсягу пального
15:18 - Інновації у ОПК: уряд змінив порядок роботи з міжнародними партнерами
14:36 - Україна підписала угоди в енергетичній сфері на два мільярда євро – Шмигаль
13:45 - Підготовка до зими: Україна залучила 550 мільйонів євро міжнародної підтримки
13:25 - На Енергетичній платформі URC2026 залучили майже 2 млрд євро на енергетичні проєкти та понад пів мільярда євро на підготовку до зими, - Денис Шмигаль
12:40 - США та Іран обмінялися новими ударами: яка причина
12:34 - Денис Шмигаль на URC2026 провів низку двосторонніх зустрічей та домовився про посилення підтримки енергосектору України  
12:14 - Херсонщина: внаслідок обстрілів московія поранено 12 людей, пошкоджено 40 об’єктів
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:30 - московіяни атакували інфраструктуру "Нафтогазу" на Полтавщині та Харківщині
10:55 - URC2026: Група Нафтогаз уклала низку угод для розвитку нафтогазового сектору та зміцнення енергетичної стійкості України


Більше новин