НБУ змінює методи оцінки активів страховиків для розрахунку регулятивного капіталу

21.05.2024 11:25 | forinsurer.com ... все о страховании

НБУ змінює методи оцінки активів страховиків для розрахунку регулятивного капіталуНаціональний банк оприлюднив для обговорення проєкт Положення про визначення методики оцінки активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика.

Положення розроблене відповідно до вимог Закону України “Про страхування” та передбачає оцінку страховиком активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу, крім оцінки технічних резервів, за визначеною Положенням методикою.

Положення установлює, що для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика застосовуватиметься ринковий підхід до оцінки об’єктів нерухомого майна, облігацій внутрішніх та зовнішніх державних позик України, що є прийнятними активами.

Для цього страховики повинні використовувати оцінку:

нерухомого майна – визначену суб’єктом оціночної діяльності у звіті про оцінку майна або у звіті з експертної грошової оцінки земельної ділянки, строк якої не перевищує одного року від дати оцінки до дати розрахунку регулятивного капіталу;
облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) – згідно з інформацією про справедливу вартість ОВДП, яка публікується на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку;
облігацій зовнішніх державних позик України (ОЗДП) – за найнижчою вартістю, визначеною з двох або декількох джерел інформації, визначених у Положенні.

Оцінка інших категорій прийнятних активів та зобов’язань страховика для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика здійснюватиметься згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear market?
It's hard to predict for sure
But risk brings reward

- Fin.Org.UA

Новини

11:00 - Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet
10:49 - За податком (збором) наявна переплата: чи сплачувати суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або отриманого ППР?
10:47 - Яким чином юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат?
10:47 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:46 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:45 - Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН?
10:45 - Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
10:44 - За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність?
10:43 - На яку адресу контролюючі органи надсилають фізичній особі ППР про сплату земельного податку та орендної плати за земельні ділянки?
10:42 - Чи передбачена відповідальність за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах підприємства?
10:41 - Мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників
10:40 - Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суми сплачених податків та зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності?
10:39 - Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не включається до оподатковуваного доходу платника ПДФО?
10:37 - За якою формою подається уточнюючий Розрахунок та який порядок уточнення показників додатка 4ДФ до Розрахунку?
10:36 - Податковий календар на 19 червня 2026 року
10:33 - Дніпропетровщина: ФОПи – платники збору за паркування транспортних засобів спрямували до місцевих бюджетів понад 3,3 млн гривень
10:32 - Рентна плата: за видобування газового конденсату місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників отримали на 51,6% більше ніж торік
10:31 - Акцизний податок з ввезених товарів: надходження від платників Дніпропетровщини до бюджету зросли на 59,3 відсотка
10:30 - Уряд затвердив план передачі будівлі Мінекономіки до ВАКС
10:30 - Ефективна та якісна комунікація залишається пріоритетом роботи податкової служби Дніпропетровщини
10:29 - Ефективна та якісна комунікація залишається пріоритетом роботи податкової служби Дніпропетровщини
10:28 - На одній платформі для спільних рішень: податківці Дніпропетровщини долучилися до «Діалогу влади та бізнесу»
10:27 - Нотаріуси подаватимуть повідомлення про оренду нерухомості виключно в електронній формі: Уряд удосконалив порядок
10:26 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
10:10 - Перші танкери пройшли через Ормуз після угоди США та Ірану
10:00 - Черкащина отримає близько 1000 нових робочих місць у харчовій промисловості
09:35 - Нафта відреагувала на підписання угоди між США та Іраном про припинення війни
09:05 - Безпілотники уразили Московський НПЗ: місто затягнуло густим димом
08:30 - Як війна змінила споживання електрики
08:00 - "Ми як терпіли". Держава змусить банки сплатити ще 50 млрд грн до бюджету


Більше новин