Колегія МОЗ розглянула питання змін до інтернатури, лікарської резидентури та схвалила проєкт концепції послуг, пов’язаних із залежністю від психоактивних речовин

21.05.2024 10:28 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На засіданні колегії МОЗ України під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка обговорили низку ключових ініціатив для медичної галузі. Зокрема, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров доповів про реформування системи інтернатури та запровадження нових спеціальностей.
Члени колегії підтримала рішення МОЗ щодо запроваджених нещодавно змін до положення про інтернатуру.
За результатами обговорення колегія прийняла рішення про необхідність розширення кола медзакладів, в яких може здійснюватись працевлаштування та практична підготовка інтернів.
Місця в інтернатуру визначатимуться відповідно до фактичної кадрової потреби таких закладів.
Також було схвалено рішення щодо запровадження магістерської програми за спеціалізаціями «Протезування-ортезування» й «Терапія мови і мовлення», а також циклів спеціалізації за спеціальностями «Клінічна психологія», «Психотерапія», «Клінічне душпастирство», «Фармаконагляд», «Оцінка медичних технологій». Йшлося і про запровадження лікарської резидентури.
Після обговорення члени колегії ухвалили рішення про затвердження підготовки лікарів-резидентів за спеціальністю «Нейрохірургія», а також про запровадження підготовки лікарів-резидентів за спеціальностями «Клінічна онкологія», «Онкогінекологія».
Крім того, заслухали та погодили умови вступу до лікарської резидентури.
Так, вступати на цю форму спеціалізації можуть:  лікарі, які  завершили підготовку в інтернатурі, склали «Крок-3» не менше, ніж 85%, мають оцінку «відмінно» за результатами складання іспиту з опанування практичними навичками та вміннями в інтернатурі;  лікарі, які мають досвід роботи не менше одного року, склали «Крок-3» не менше, ніж 78%, мають оцінку «добре» за результатами складання іспиту з опанування практичними навичками та вміннями в інтернатурі; лікарі-спеціалісти, які мають досвід роботи не менше трьох років (без вимог до успішності за результатами підготовки в інтернатурі). Програми та навчальні плани підготовки в лікарській резидентурі за відповідною спеціальністю розроблятимуться закладами вищої освіти (науковими установами) із залученням представників профільних медичних асоціацій з урахуванням вимог Європейської спілки лікарів-спеціалістів (European Union of Medical Specialists – UEMS) та розміщуватимуться на їх офіційних вебсайтах.  Ще одним блоком питань стало обговорення проєкту Концепції послуг, пов’язаних із залежністю від психоактивних речовин.
Відповідно до звіту управління ООН з наркотиків та злочинності 2020 року, у світі за останні 10 років на 26% збільшилась кількість осіб, які вживають наркотики.
Близько 5,6% населення планети вживали наркотики протягом останніх 12 місяців.
При цьому кожен дев’ятий з них має залежність.
В Україні ситуація з вживанням психоактивних речовин (далі – ПАР) є актуальною й загострюється через повномасштабну війну. А тому МОЗ активно працює над впровадженням ефективної системи послуг, пов’язаних із залежністю від ПАР.
Важливим кроком на цьому шляху є прийняття Концепції послуг, пов’язаних із залежністю від психоактивних речовин, включаючи алкоголь.
Після розгляду й обговорення цей документ одностайно схвалено колегією.
  «Концепція розроблена в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «“Ти як?», яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Її мета – дати відповідь на виклики, які нині, через триваючу повномасштабну війну, набувають все більших масштабів й потребують нашої особливої уваги і якісного залучення, – зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
– Тому працюємо над тим, щоб розвивати екосистему надання відповідних послуг.
Для цього необхідно запровадити стандартизацію, забезпечити навчання й підготовку кадрів та розширювати мережу надавачів медичних послуг».
   Серед осіб, які вживають ПАР, надзвичайно поширеними є психічні розлади.
Тісний зв’язок між вживанням ПАР і психічними розладами призводить до того, що загальне погіршення стану психічного здоров’я, що відбувається внаслідок війни в Україні, сприяє вживанню ПАР серед населення.
А тому особливої актуальності набуває розбудова якісних, заснованих на доказовій базі моделей надання послуг, пов’язаних із вживанням ПАР, починаючи від раннього скринінгу, забезпечення доступу до подальшої діагностики та відповідних послуг різної інтенсивності залежно від потреб пацієнта та ступеню залежності. На засіданні колегії було також вирішено опрацювати питання змін до пакетів ПМГ з метою їх реалізації у 2025 році щодо умов закупівлі послуг за напрямами:  Психіатрична допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах. Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах. Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Profit margins scrutinized
Market reacts fast

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Уряд встановив єдиний порядок підготовки Національного плану з енергетики та клімату
19:40 - Підтримка оборонної промисловості: Уряд запроваджує спрощену процедуру в межах Defense City
18:05 - Забезпечення безперебійності електропостачання: постачальники універсальних послуг продовжать постачати електроенергію
18:00 - Зроблено в Україні: в індустріальних парках на кінець 2025 року збудовано або будується 37 заводів
18:00 - 0,95% росту ВВП забезпечила програма "Зроблено в Україні" – Свириденко
17:14 - У Києві прорвало тепломережу
17:06 - Спадщина без конфліктів: ключові інструменти для розподілу активів
16:19 - Ціни на нафту продовжують падати на початку 2026 року
16:00 - Меліорація в Україні: підсумки року реформ та підтримки державою будівництва зрошувальних систем
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.01.2026
15:03 - Маск заявив, що у 2026 році почне масово виробляти імпланти для керування пристроями думками
15:00 - Чи стане українська енергетика магнітом для зелених інвестицій ЄС?
14:44 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:07 - ДБР ліквідувало канал постачання кокаїну: організував українець, який відсидів у США
13:45 - Політика «Зроблено в Україні» забезпечила 0,95 в.п. зростання ВВП у 2025 році
13:16 - московіяни атакували магазин JYSK у Запоріжжі
13:10 - 2025 рік у енергетичній сфері України: розвиток розподіленої генерації
13:10 - Реформа рибного господарства: підсумки 2025 року
13:00 - Що відбувається на ринку нових авто та як премія "Авто Лідер" визначає найкращих
12:45 - ДТЕК показала масштаби руйнувань енергооб’єктів на Одещині
12:25 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:23 - Коли необхідно подавати до контролюючих органів витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
12:22 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
12:21 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:20 - США у 2025 році активніше залучали державні інвестиції, ніж країни, що розвиваються
12:19 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
12:17 - Інформація для платників єдиного внеску щодо уточнення категорій платників в розрізі символів звітності
12:16 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
12:15 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору


Більше новин