Отримання інформації про доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків

21.05.2024 09:03 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.
Інформацію про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору можна отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).
Так, ст. 70 Податкового кодексу України передбачено, що до інформаційної бази Державного реєстру включаються дані про фізичних осіб, зокрема, про джерела отримання доходів, суми нарахованих та/або отриманих доходів, суми нарахованих та/або сплачених податків.
Порядок отримання відомостей з Державного реєстру визначено розділом X Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (із змінами) (далі – Положення № 822), згідно з яким відомості з Державного реєстру є документом, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи – платника податків (його представника) щодо отримання відомостей з Державного реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в Державному реєстрі.
Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10ДР. Представник додає до заяви за формою № 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.
Фізична особа – платник податків може отримати відомості з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору в один із таких способів:
- в паперовому вигляді – шляхом звернення особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою або до будь-якого контролюючого органу – відповідно до вимог розділу Х Положення № 822;
- в електронному вигляді – шляхом надсилання запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору за допомогою інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua/) (далі – Електронний кабінет).
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Порядок функціонування Електронного кабінету визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.08.2017 за № 942/30810, (із змінами).
Електронний кабінет складається із двох функціональних частин: відкрита (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів – кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID). 
Фізична особа – платник податків засобами Електронного кабінету може отримати у відповідь на запит відомості з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору в електронному вигляді, засвідчені кваліфікованою електронною печаткою ДПС.
Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.
Інструкція щодо дій користувача для отримання такого електронного документа знаходиться на вебпорталі ДПС за адресою: http://tax.gov.ua у приватній частині Електронного кабінету: Допомога → ЕК для громадян → Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, золото,
Злетіти вгору з душі
Все ж бажаю я

- Fin.Org.UA

Новини

00:28 - Про природний капітал в активах НПФ
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Банки мають достатній запас готівкової валюти – результати операцій НБУ з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
21:00 - Новини 10 березня: мобілізація айтівців, провал законопроєкту про "податок на OLX", інфляція
20:31 - Супертанкер з іранською нафтою "проскочив" крізь Ормузьку протоку
20:24 - 10% відкату: чиновницю підозрюють в отриманні хабаря за ремонт будинків у Харкові
20:10 - Нафтогігант США почав вивозити персонал з Близького Сходу
19:54 - Німеччина та Україна домовились про нову пільгову іпотеку для переселенців
19:50 - В Ірані випав небезпечний "нафтовий дощ" після ракетних ударів
19:45 - Захист національного виробника та справедлива конкуренція: результати засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі
19:35 - Україна планує залучити від партнерів на енергетичні потреби у 2026 році 5 млрд євро, – Денис Шмигаль
19:20 - Зеленський розповів, як Кубраков допоможе посилити енергетику Києва
19:08 - Пропонується оновити порядок інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні
19:00 - Відновлення генерації: уряд планує цього року залучити ще п’ять мільярдів євро
18:55 - В Україні 11 березня відключення світла триватимуть з ранку до кінця доби
18:50 - Нафтовий гігант ОАЕ зупинив НПЗ після атаки дрона Ірану
18:45 - Запрошуємо до участі: в Києві відбудеться Форум для керівників підприємств щодо експортного контролю та комплаєнсу
18:30 - Нафта обвалилася на $10 після слів Трампа про швидку деескалацію
18:25 - САП та НАБУ викрили корупційну схему в "Укроборонпромі"
18:18 - Японія передала Україні захисну техніку: що найнеобхідніше
18:12 - Швеція спрямувала додатково понад 56 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
18:10 - Найбільший виробник нафти прогнозує "катастрофу" для світової економіки: названо умову
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 11 березня
17:42 - "Укрпошта" зробила заяву щодо постачальника, якого підозрюють у фінансуванні московія
17:37 - Уряд відкрив можливість проведення аукціонів на три родовища титанової сировини
17:36 - У московії інфляція перевищила 900% за час правління Путіна – росЗМІ
17:20 - московія використовує окуповану Луганщину для збільшення посівів соняшника
17:16 - Засідання Комісії
17:05 - На Тернопільщині викрили підпільне виробництво тютюну та вилучили понад 5 тонн продукції
17:00 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика


Більше новин