Суд підтримав позицію податківців щодо правомірності збільшення суми грошового зобов’язання з ПДВ

21.05.2024 08:48 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini
Судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу щодо правомірності прийнятого рішення з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування, сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій, яким збільшено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість.
Висновки податкового органу ґрунтуються на оформленні фінансово-господарських операцій з метою вигоди у вигляді формування податкового кредиту без їх фактичного здійснення.
Оцінивши повноту, характер, об`єктивність та юридичне значення установлених конкретних фактичних обставин справи, врахувавши неподання документів, які за звичайною діловою практикою супроводжують здійснення такого роду операцій та у сукупності з первинними документами засвідчують їх виконання, суди констатували, що представлені позивачем документи не підтверджують виконання робіт та здійснення поставки товару на користь позивача саме згаданими суб`єктами господарювання. Наведені обставини у сукупності та взаємозв`язку не дали судам першої та апеляційної інстанції можливості встановити руху активів на шляху до позивача у справі, участь контрагентів у такому ланцюгу, реальні зміни майнового стану підприємства внаслідок таких відносин, його власному капіталі та були цілком об`єктивно розцінені як доказ безтоварності цих операцій, що виключає їх відображення у обліку підприємства й підстави для формування позивачем податкового кредиту за такими відносинами.
Відтак, Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду від 16.04.2024 у справі №808/1674/17 касаційну скаргу позивача залишено без задоволення; постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 18.09.2017 та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2018 – без змін.

Додати коментар

Користувач:
email:





Все на світі – дешевше, коли купуєш на кредит.

- Fin.Org.UA

Новини

15:38 - Lufthansa скасує 20 тисяч рейсів, щоб заощадити пальне: які напрямки
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.04.2026
15:15 - Порошенко обійшов санкції: суд дозволив поділити майно з дружиною
14:57 - "Нафтогаз" зменшив сплату податків цьогоріч
14:50 - В Україні за місяць суттєво зріс попит на автобуси: які моделі купують найчастіше
14:30 - Бронювання на продаж: як держпідприємства стали ринком відстрочок
14:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:20 - Прокуратура відсудила у регіонала Бойка газове родовище
14:10 - Ferrexpo хоче терміново залучити мінімум $100 мільйонів, курс акцій впав
14:00 - Доставка сигарет безпілотниками в Румунію: на Буковині викрили незаконну схему
13:32 - Україна масштабуватиме переробку відходів від руйнувань
13:25 - Словаччина очікує відновлення постачання нафти "Дружбою" 23 квітня – міністр
13:05 - Ворожа атака знищила фермерське господарство на Чернігівщині
13:00 - Апарт-готель як джерело пасивного доходу: рахуємо інвестиції та прибуток за 10 років
12:40 - Виробник Durex більше не може використовувати свій бренд в московія через санкції ЄС
12:32 - У Китаї зростає безробіття на тлі війни у Ірані та розвитку ШІ
12:30 - Яким власником має бути держава
12:10 - Які документи необхідно подати до контролюючого органу для взяття на облік (реєстрації) інвестора (оператора) і угоди про розподіл продукції?
12:10 - В Україні запустили цифровий помічник для аграріїв AKIS: деталі
12:09 - Як суб’єкту господарювання здійснити авторизацію на ПРРО з операційною системою Android?
12:08 - Фізична особа здійснює продаж власної сільськогосподарської продукції: оподаткування доходів податковим агентом
12:07 - Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у фізичної особи (поручителя), якщо юридична особа (боржник) повертає їй суму боргу, яку за договором поруки поручитель перерахував банку (кредитору)?
12:06 - Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску: терміни подання податковими агентами
11:44 - Про формування відповіді на запит з трансфертного ціноутворення в меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету
11:43 - Електронний кабінет: подання КУА фінансової звітності щодо результатів діяльності ІСІ без статусу юридичної особи, активами якого вона управляє
11:42 - Щодо зазначення ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи коефіцієнта «К» при розрахунку МПЗ за 2025 рік та наступні роки
11:41 - Платникам ПДВ про коригування від’ємного значення, що виникло в попередніх звітних періодах
11:40 - Псевдозакупівлі РЕБ для військових: злочинцям повідомили про підозру
11:39 - Передача в оренду або відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: що з поданням податкової декларації екологічного податку?
11:38 - До уваги нотаріусів!


Більше новин