Керівництво Мінфіну та очільник USAID обговорили впровадження ІТ-консолідації інформаційних ресурсів суб’єктів системи управління державними фінансами

20.05.2024 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр фінансів України Сергій Марченко провів робочу зустріч з Директором регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Україні Джеймсом Хоупом. Також у зустрічі взяли участь перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін та заступник Міністра фінансів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян. Головною темою для обговорення стало впровадження ІТ-консолідації інформаційних ресурсів суб’єктів системи управління державними фінансами, кроки щодо реалізації якої передбачаються в рамках Національної стратегії доходів до 2030 року. У ході зустрічі Міністр фінансів подякував представництву USAID за спрямовану Україні комплексну підтримку від початку повномасштабного вторгнення та наголосив, що реформування податкової та митних сфер є одним із пріоритетів у впровадженні спільно визначених з міжнародними партнерами заходів. “Заплановане реформування податкових та митних органів націлене на цифровізацію, покращення податкового та митного адміністрування, запровадження системи управління податковими ризиками, а також впровадження антикорупційних заходів.
Кінцева мета - створення надійної, прозорої та клієнтоорієнтованої системи у цих сферах, яка здатна забезпечити довіру громадян та бізнесу до державних інституцій”, — зазначив Сергій Марченко. На сьогодні кожний суб’єкт системи управління державними фінансами (Державні податкова, митна, аудиторська, казначейська служби та служба фінансового моніторингу) мають власні ІТ-інфраструктури, які потребують постійного супроводження та оновлення. Це призводить до консолідації на рівні цих інституцій функцій з реалізації державної політики та можливості безпосереднього управління (доступу) даними, які зберігаються в їх базах даних що, зокрема призводить до зниження довіри населення до інституцій системи управління державними фінансами. Заступник Міністра фінансів Олександр Грубіян розповів, що одним з ключових кроків до відновлення довіри до інституцій системи управління державними фінансами, є ІТ-консолідація інформаційних ресурсів цих суб’єктів на рівні Міністерства фінансів із забезпеченням адміністрування таких ресурсів незалежним адміністратором. На сьогодні у співпраці з Програмою з управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) вже частково впроваджено кроки з побудови високорівневого дизайну приватної хмари системи управління державними фінансами, яка є ядром з проведення ІТ-консолідації інформаційних ресурсів. Надалі також у співпраці з EU4PFM протягом 2024 року планується здійснити кроки щодо проведення детального аналізу існуючих апаратних потужностей суб’єктів системи управління державними фінансами, що в подальшому надасть можливість безпосередньо підійти до побудови приватної хмари системи управління державними фінансами. Довідково У грудні 2023 року Уряд України затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року.
Головна мета Стратегії охоплює важливі напрями, які включають посилення фіскальної спроможності України, адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock market soars high,
Bulls and bears in fierce battle,
Greed and fear collide.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:46 - Сибіга: Україна скликає "Енергетичний Рамштайн"
21:36 - Уряд дав ОВА добу "загасити" зайве світло заради економії електроенергії
21:13 - Комендантська година: Кабмін вніс доповнення щодо перебування на вулицях
21:00 - Новини 15 січня: закриття ДП "Дія", що пов'язує Галущенка та Чернишова з Міндічем
20:55 - "З чого всі взяли, що немає захисту?" – Гринчук про енергооб’єкти
20:40 - "А мені яка різниця?" Галущенко каже, що орендував будинок Захарченка через рієлторів
20:35 - МВФ може схвалити нову програму для України в лютому: від чого це залежить
20:25 - В московії приховали доходи бюджета після обвалу цін на власну нафту – росЗМІ
20:15 - Галущенко розповів, як його "розстрілювали свої" на початку великої війни
19:56 - Гроші в тіні: українців із мінімальною зарплатою за рік стало більше на 37% – Гетманцев
19:40 - "Я знайомий з Міндічем": Галущенко розповів, що їх пов'язує
19:25 - Графіки в усіх регіонах: "Укренерго" повідомило про відключення світла 16 січня
19:17 - У Києві виділили 50 мільйонів на преміювання працівників теплоенерго: хто ще отримає премії
19:05 - Чернишов пояснив, чому за його частку у "Блум девелопмент" донині не заплатили
18:55 - Зеленський до Кабміну: "негайно, сьогодні – спростіть імпорт електроенергії"
18:54 - Понад 170 млн грн податків: як релокований бізнес став драйвером економіки на Закарпатті
18:37 - У Китаї продажі нових авто встановили новий рекорд
18:30 - Україна та Японія поглиблюють економічну співпрацю: спільні інвестиційні інструменти та підтримка бізнесу
18:25 - Курс долара до гривні всьоме за січень встановить історичний максимум
17:56 - московія планує масштабний пошук рідкісних металів на окупованій Донеччині – розвідка
17:54 - У Києві ознаки енергоефективності має кожен п’ятий будинок — дослідження
17:45 - ДП "Дія" закривають: причини та що буде із сервісом
17:14 - Національний банк актуалізує перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
17:14 - NBU Updates the List of Benchmark Domestic Government Debt Securities that Banks Can Use to Meet Reserve Requirements
17:14 - Американці захопили шостий нафтовий танкер
17:10 - Зроблено в Україні: вже 15 постраждалих підприємств отримали гранти на відновлення на понад 172 млн грн
17:05 - московія хоче зробити Київ непридатним для життя – NYT
17:01 - В Україні прогнозують зростання цін на хліб, овочі, крупи та яйця: у ВАР назвали причини


Більше новин